Přátelství je naše nejlepší kouzlo!

Seriály

Avatar - legenda o Aangovi

28. února 2017 v 23:08 | Laura
Jsem tu zase s nějakým kresleným seriálem, který mám ráda.

O čem je?
Tento seriál je ze světa, kde žijí čtyři národy - vzdušní nomádi, vodní kmeny, národ ohně a království země. Národ ohně vyhlásil válku ostatním národům. O něco takového by se měl postarat Avatar, jediný vlodce všech čtyř živlů, ale ten zmizel a už sto let ho nikdo neviděl. Je to tedy už sto let od začátku války. Příběh začíná, když Katara a Sokka, sourozenci z jižního vodního kmene, objevují dvanátiletého chlapce Aanga v ledovci. Nemůžou uvěřit, že je vládce vzduchu, protože vzdušní nomádi byli vyhlazeni. Aang nechápe o čem se mluví, neví o žádné válce a je úplně bezstarostný. Byl v ledovci se svým vzdušným bizonem již sto let.
Další důležitou postavou je princ Zuko z národa ohně. Byl vyhnán ze své země a jeho čest závisí na chycení avatara.
Aang, o kterém se brzy dozvídáme, že on je Avatar, je jediný, kdo může ukončit válku. Čeká ho cesta za ovládnutím ostatních tří živlů.
Čím mě zaujal?
Tohle je projednou otázka, na kterou neumím odpovědět. Každopádně, dívala jsem se na něj s dvěma lidmi... S jedním na sérii a půl, s druhým na několik dílů. Oba si seriál oblíbili a to už o něm něco vypovídá...

Městečko záhad

27. dubna 2016 v 18:10 | Laura
Dlouho nebyl žádný článek a teď mě napadlo využít tuhle rubriku, takže jdu na to...

Jak jsem se k seriálu dostala?
No, dívám se na něj na Déčku. Jednou se to vysílalo potom co skončil Phineas a Ferb. Já ale nevěděla, že to skončilo a další den jsem šla dívat taky. A byl tam nový seriál, který mě taky pobavil a zaujal, takže jsem se začala dívat pravidelně. A to je vlastně všechno.
Co mě na něm zaujalo?
No, hlavně mám ráda kreslené seriály. Taky mě zaujaly všechny záhady a dostávám záchvaty smíchu u Mabeliných hlášek a steně tak, když Soos prokazuje své "skvělé" schopnosti. Líbí se mi ale i postavy, které se neobjevují tak často, třeba Grenda, kamarádka Mabel. Každý díl mě nějak pobavil a rozhodně je to (teď) jeden z mých nejoblíběnějších seriálů.
Děj je zajímavý, díly na sebe navazují, takže je opravdu hodně blbé, když o nějaký přijdeš. Jediné mínus, teré mě teď napadá je, že je pro mě krátký.


No, rozhodně je to seriál, který doporučuju.

Phineas a Ferb

22. prosince 2015 v 20:54 | Laura
Mám ráda docela dost seriálů, všechny animované. Můj oblíbený je Phineas a Ferb. Sleduju ho pořád dokola už rok a půl. O tomto článku jsem nikdy nikdy nepřemýšlela, ale požádala mě o něj Vája.
O čem je?
Seriál je o nevlastních bratrech, jejichž jména jsou Phineas a Ferb. Každý den léta něco vynalézají nebo staví. Mají starší sestru Candy, která se vynálezy(nebo stavby)snaží ukázat jejich mámě. Ta je ale nikdy nevidí a Candy nevěří. Phineasovi a Ferbovi často pomáhájí jejich kamarádi-Isabella, která je zamilovaná do Phinease, zálesačky, Buford a Baljeet. Buford šikanuje Baljeeta, přesto jsou nejlepší kamarádi. Phineas a Ferb mají mazlíčka-ptakopyska Perryho. Ten je ale tajný agent a bojuje proti doktoru Heinzi Dutošvarcovi. Dutošvarc každý den staví ďábelské ovátory, kterými se pokouší ovládnout celý jejich stát.
Proč se mi líbí?
Asi protože je to velmi vtipný seriál, ráda sleduju ty změněné hlášky, jako je například "Co děláte?" nebo "Kde je Perry?" V téměř každém díle je super písnička, v některých dílech je jich dokonce víc. Navíc se mi líbí jednotlivé postavy. Třeba Buford a Baljeet. Právě oni zpívali jednu z mých nejoblíbenějších písniček. Ta písnička přesně vystihuje jejich přátelství - "My se nemáme rádi a jsme neustále ve při, my se nemáme rádi, jsme jak nevlastní bratři..."
 
 

Reklama

Vraťte se zase!