Přátelství je naše nejlepší kouzlo!

Perličky ze života

Výroky mých spolužáků

1. dubna 2017 v 13:33 | Laura
Tak, jak jsem slíbila (a pro jistotu napsala hned po vydání) u Slavnostního odhalení, tady máte nějaké hlášky mých spolužáků... Původně jsem měla v plánu napsat ještě chemii, ale nakonec bych to nestiha

Začneme něčím lehčím, tedy složitým... Jak jsem mohla říct o NĚMČINĚ, že je jednoduchá?

Opravovali jsme velký test. Jedna z otázek byla, co bychom poradili Berndovi (náhodné jméno), kdyby byl nemocný.
Učitelka: "Nemocnému přece nemůžete přikázat: dívej se na televizi!"
Tom: "A proč?"

Později jsme se nějak dostali k tomu, že se bavila s Nikolasovým bratrem.
Učitelka: "No o Nikolasovi jsem se s ním bavila. Chválila jsem ho."
Tom: "A za co?"

Mimochodem, v ANGLIČTINĚ ten samý Tom řekl místo queen Elisabeth king Elisabeth. Vždyť Elisabeth je takové typické klučičí jméno...

Každopádně několik hlášek mám z pondělí. Ty jsou v tomto článku nejnovější. A A teď už jsou všechny perly z pondělí. Tak si je řekneme!
Ve FYZICEjsme se učili o nejčastějších zdrojích elektrické energie. Teda měli jsme na to cvičení v pracáku. A jako jedna z věcí tam byl mobil.
Někdo vykřikl "baterie!"
Učitelka: "Sice říkáme, že si jdeme koupit novou baterii, ale ve skutečnosti to je..." počkala na odpověď
V tu chvíli vykřikl Ondra: "Zásuvka!!"

Potom jsme měli BIOLOGII. Učili jsme se o krevních skupinách. Řešili jsme, co se děje, když dítě má Rh faktor a matka nemá. Nebo naopak, teď si nejsem jistá...
Učitelka: "Takže když má dítě opačnou..." nemohla si vzpomenout na správné slovo, tak jen ukazovala na pluska a mínuska na tabuli.
Karolína zezadu vykřikla: "Polaritu!"
Ano. Přesně takhle to v genetice funguje.

Souboj s Vojtou - Brána světů

12. března 2017 v 12:08 | Laura
Tyhle perličky jsou už trochu starší, ale ne víc než dva měsíce, takže v pohodě. S Vojtou máme několik stejných her (hledačky), tak občas zapneme Skype a hrajeme, vyhraje ten, kdo dohraje rychleji. A upřímně, je to někdy opravdu velká sranda. Domluvila jsem se s ním a z jednoho takového souboje perličky zapsala. Bavte se.

Nějakou dobu mi psala Angie. Vojta tedy nemohl hrát. A jelikož byl ve hře zrovna na střeše muzea, prohlásil: "Opaluju se na střeše starověkého muzea, které se nachází v roztroušené pamětti starého ubitého vola, v uměle vytvořeném paralelním vesmíru, který stvořila Angie, která neustále píše Karolíně(já), aby mě naštvala!"

Někde ve hře jsmee viděli něco, co nám připomnělo gilotinu. A nebyla bych to já, kdybych to nepřečetla jako džilotina. Což pořád nevím, jestli se to tak nečte. Každopádně, jak už to tak bývá, komolili jsme slovo dál. Vznikla z něj Želé Tina, z toho nevyhnutelně želatina. Přijde vám to dost šílené? Ne? My z toho totiž udělali ještě žíravinu.

Krátce po minulém komolení slov se Vojta smál: "Přiznej, že jsi velká alkoholička!"
Já si udělala legraci: "Ne, ani ne..."
Vojta: "To máš ale smůlu, já přiznávám, že jsi velká alkoholička.

Jeliko tam bylo muzeum, Vojta si stěžoval: "Tady je muž s poprsím. Ženským."
Já: "A není to žena?"
Vojta: "Ne, je plešatá a hlavu to má jasně mužskou."
Nakonec určil, že to je neanatomický člověk, což je podle něj pohlavně dvojtvárný. No není on geniální?

Vzhledem k tomu, že plácal nesmysly, řekl později: "Začínám uvažovat, jestli jsem něco nepil já." ASi o 20 minut později řekl: "A jo, pil jsem já." Upozorňuji, že myslel kofolu, po které jsme oba hyperaktivní.

Víte jak se v hledačkách skládají věci z inventáře? A máte z toho něco , co potřebujete? Tohle tam zrovna měl a vykládal: "Potřebuji tuhle kravinu a tuhle kravinu a tuhle a sestrojil jsem celou krávu."

Později mi řekl: "Hledám mušli v mušli. Zapiš to..."

Jednou mi taky řekl: "Ty taky někdy vypadáš jako umyvadlo."

Znáte takovou tu minihru s potrubím, kde otáčíte trubkami a spojujete je tak, aby byly všude propojené? Tak ta tam byla. A mi vůbec nešla, takže se mi Vojta smál: "Tu jsem já zvládl na první pokus!"
Já: "To ani jinak nejde!"

Angie mi pořád psala, takže já jsem jí něco odepisovala a Vojta musel čekat, aby neměl výhodu. Tak jednoduše vykládal: "Blabla bla bla BLA!"
Já: "Tys řekl to poslední BLA ve chvíli, kdy jsem to odeslala!"
Vojta:" A proč jsi to odeslala mi?"
Já: "Ne, Terce."
Vojta: "Ale mi něco přišlo!"

Mimochodem, vyhrál. O dost. A naštval mě tím...

Perličky z pouzdra

28. května 2016 v 23:02 | Laura
Tyto perličky jsou všechny, které jsem si zapsala za celý školní rok a je toho dost málo. Přepisuju to sem jen z jednoho důvodu: mám to napsané na vnitřní straně pouzdra a trošku se bojím, že to někdo bude považovat za tahák. Ale to já nikdy nedělám.

Z občanky vím, že Žofínský prales je v České Republice. Ale ten kdo neposlouchá se samozřejmě musí zeptat kde je. A ´další takový prostě musí odpovědět že je v USA. LOGIKA!
Také všichni dobře víme, že naším hlavním městem je Praha, že? ALE někdy to někoho nenapadne. Profesorka se ptala spolužáka, jaké naše památky jsou v UNESCU. Chtěla mu napovědět a tak řekla: "A co hlavní město?" A vznikla celkem vtipná situace, když ji neposlouchal a řekl: "Český Krumlov"
Více v CČ

Teorie začátku

23. listopadu 2015 v 15:16 | Laura
Nevěděla jsem do jaké rubriky to dát... Nakonec jsem se rozhodla pro tuto, protože tohle je ze školy. Je to dost šílené. Vymyslela jsem to já, Lucka a Kika

Na tuto teorii jsme přišly v suplované hodině. Po zadané práci jsme řešily filozofické otázky (normální, žeSmějící se?) Od života po smrti, přes teorie že nás někdo ovládá, jsme se dostaly až k tomu, co bylo před vesmírem. Lucka přemýšlela, že pokud nic nebylo, nemohlo to být černé... Kika tvrdila, že by bylo zvláštní, kdyby bylo černo pak BUM a znova černo. Tvrdila, že před tím muselo něco být, proč ten vesmír vznikl, ale my si to prostě neumíme představit. Pak jsme se znovu zaasmály teorii: "černo, BUM, černo" a já jsem navrhla, že Velký třesk byl u nějakých bytostí prostě nějaký výbuch a někdo při něm omdlel a viděl hvězdičky(vyvolala jsem záchvat smíchu). A poté jsme přišly na všechno. Nějakou bytost omráčil výbuch (Velký třesk, chcete-li) a ona upadla do komatu a viděla hvězdičky. A teď jsme její sen. I myšlenky způsobuje ona. Když ji někdo omrzí zabije ho. V občance probíráme životní prostředí a to tomu nasadilo korunu: Ona ví, že až zemřeme probudí se(nebo si to myslí). A proto vytváří znečištění. A jakto, že nás to napadlo? Jsme vyvolené.

Krásná teorie, že? Kika potom mluvila do stropu se slovy: "My o tobě víme!" Vím, že ta teorie je dost krátká, ale přesto je dobrá, ne?

Debata o HP

16. září 2015 v 22:15 | Laura
Dneska jsme měli první hodinu volnou. Přesto jsem do školy šla jako obvykle. Z mé třídy tam byli jenom tři kluci - Franta, kluk který se posmívá, Vojta, kterého taky zrovna nemusím a Vítek, fajn kluk. Vítek Harryho Pottera asi četl o prázdninách, Franta prý 3x před 3 lety.
Já si četla HP1 a kvůli toho jsme pak začali kecat právě o Harrym Potterovi. Přes neoblíbenost Zmijozelu a jejich společenskou místnost jsme se dostali k tomu, že Harry jako jedinou nenavštívil mrzimorskou společenskou místnost. A v tu chvíli začala být legrace - Franta začal: "Ale on tam byl!" Já: "Kdy?" "Já nevím" Vítek: "Kdy, mě to taky zajímá." Já: "ve zmijozelské byl ve druhém díle, kvůli tajemné komnatě..." Vítek: "A v havraspárské kvůli diadému..." Franta: V nebelvírské vím, že byl ve čtvrtém díle, ale jen jednou..." Já: "Takže nebelvírští spali na chodbě?" Vítek: "A slavili po úkolech?" Já: "A krb byl na chodbě taky?" Tady jsem se začala smát já. Pak se Vítek zeptal: "A kde vlastně byla mrzimorská společenská místnost?" Já: "Asi v přízemí." A zase jsme se vrátili k Frantově názoru... Já se pak zamyslela: Kuchyně taky byla v té chodbě... A tak jsem se zeptala: "Franto a nebyla v té společenské místnosti hromada skřítků?" A Vítek se vedle mě zhroutil na stůl a začal se smát. Já pokračovala: "...a nádobí a čtyři velké stoly..." Kdo nechápe, ptala jsem se, jestli si to nespletl s kuchyní...

Bohužel nevím co odpověděl, ale pak jsme se už moc nebavili.

Perličky na začátek roku

2. září 2015 v 21:02 | Laura
Tak zase něco do této rubriky.

Třídní začal číst školní řád: "Práva studentů - to není důležité... Á! Povinnosti studentů!"

Třídní nám vysvětloval co dělat v případě požáru: "Nebudete panikařit, nebudete vykřikovat: Pomoc hoří! A..." Jerry něco vykládal Tomovi. Třídní se na něho otočil: "Jerry! Bude hořet a ty shoříš jako první!"
Dneska se dozvěděl, že jedna holka ze třídy byla na hasičském táboře. Zase se otočil na Jerryho: "Jerry, až budeš hořet zajdi za ní. Ona té uhasí."

"Když budete mít volnou hodinu a budete třeba ve vestibulu, nesmíte nikomu otevírat dveře. Tím ale nemyslím, že když tam bude vaše spolužačka a bude se snažit dostat se dovnitř, řeknete jí: Ne, já ti otevřít nemůžu. Nesmíte otevřít jen cizím lidem."

Spolužáci nemají sešit

11. května 2015 v 19:34 | Laura
Nebude to perlička, ale spíš scéna.
Takže...
Minulý dějepis jsme měli suplovaný a měli jsme si udělat zápis z nějaké stránky. Jeden kluk před dnešní kontrolou řekl, že to nemá. Pan profesor to pak kontroloval. V polovině jeden kluk řekl: "Já nemám sešit pane profesore!" No, pan profesor ho zrovna neposlouchal byl u někoho jiného a právě v tu chvíli řekl: "To se mi líbí, tomu říkám pěkný zápis."

Upřímně... Nevybuchli byste smíchy jako já?

Další školní perličky

10. dubna 2015 v 16:45 | Laura
V angličtině jsme hráli něco jako Tik tak bum, měli jsme tu bombu a říkali různá jídla. A jeden kluk řekl: "To ti nevezmu meloun je ovoce, přece roste na stromě!" Pak si to uvědomil, vzal bombu a řekl: "hai" a to je seno. A profesorka: "Seno přece nepapáme!"
Profesorka hudebky: "Tanhäuser požádal Venuši, aby ho vzala, tam kde žije, do... pohádkového království?" A Tom: "do Disneylandu." Profesorka: "Neee!"

Ve výtvarce jsme měli kreslit labyrint. Jeden kluk (ten co mu nejdou jazyky) řekl: "Z labyrintu se nedalo dostat, protože měl jen jeden vchod a žádný východ." Jiný kluk pak celou hodinu opakoval: "Dokresli tam ještě jedny dveře, vchodem se nedá vyjít!" V labyrintu byl Minotaurus, kříženec býka a muže. Bylo to v Řecku a v Krétě. Tehdy vládl Mínós. A ten měl dceru Ariadnu, která pomohla Téseovi porazit Minotaura. Profesorka: "Kdo byla Ariadna?" Nikolas: "Dcera Minotaura - napůl žena, napůl býk!"

Jeden kluk v angličtině: "V záporné větě se používá zápor." Profesorka: "Jak inteligentí a rozumná odpověď."

Apríl

1. dubna 2015 v 21:56 | Já (pro změnu)
Tak, tohle není článek abych vás nachytala, ale abych vás pobavila. Co naše třída provedla? To se dozvíte v celém článku.

Další várka perliček

28. února 2015 v 10:42 | Laura
Ve středu nás učí jeden hodný učitel a nám se ho povedlo naštvat. Ve čtvrtek se nás zeptal třídní učitel: "Jak se vám povadlo naštvat druhého nejhodnějšího učitele? Ten první jsem samozřejmě já..."

Včera jsme byli v drama centru. Na konci jsme hráli "jiskru". Měli jsme překřížené ruce, drželi jsme se za ruku toho vedle nás a taky jsme měli zavené oči. Někdo určený poslal jiskru - pevněji stiskl ruku někoho vedle sebe. U koho byla jiskra, ten mohl něco říct. A vedle sebe stáli Nikolas s jedním dalším klukem a ten řekl: "Nikolas." "... je boží." doplnil Nikolas.

Další perličky...

14. února 2015 v 10:13 | Laura
Psali jsme test z angličtiny. Po něm jsem se s holkama bavila o správných odpovědích. Jedna z nich se zeptala: "Hroch je obojživelník, že ano?" Druhá odpověděla: "Jasně. Už jsi viděla hroší vajíčka?"

Včera jsem se zeptala mojí kamarádky: "Máš ze dneška nějakou perličku?" "Jakou vidličku?" "Perličku, ne vidličku." "Aha, tak třeba to s tou vidličkou."

A teď jedna vtipná scéna. Nikolas napsal (během přestávky) na papír nějaké klikyháky a prohlásil že to je čínsky. "Vyřeš to." řekl mi. Tak já jsem nakreslila další klikyháky a prohlásila: "To je odpověď čínsky." A on mi dal za pět. Ani mi neukázal jak je správná odpověď...

Jména

6. února 2015 v 18:34 | Laura
Tady máte dvě perličky a vtipné scény.
 1. Zezačátku jsme museli mít nějaké cedulky na lavici, aby si na nás učitelé profesoři zvykli. A protože vedle sebe seděli dva Tomášové, napsali si na cedulku: "2x Tom" Když tu cedulku viděla profesorka češtiny (a potom co jí to vysvětlili) ukázala postupně na oba a řekla: "Abyste se nepletli, ty budeš Tom a ty budeš Jerry." a přezdívka Jerry Tomášovi zůstala dodnes.
 2. Dneska jsme měli hudebku. Paní profesorka si nás pořád plete s jinou třídou. Ukázala na jednoho kluka a řekla: "Petře, začni číst." tak jsme ji opravili. Ale to nebylo všechno zeptala se Tomáše na jméno a my jí odpověděli: "Pavel."Ale stejně zjistila jak se jmenuje. A jedna holka jí napovídala spoustu jmen.

Škola

6. února 2015 v 18:19 | Laura
K tomuto jsem si založila rubriku. Já musela
Máme veselou třídu. Hlavně naše německá skupina. Napíšu vám několik perliček, které si začínám sepisovat:
 1. V angličtině máme jednoho kluka, který nerozumí jazykům a jednou řekl: "Přítomný čas minulý."
 2. Jednou jsme někam jeli. Tam byl pán, který se snažil zapamatovat si naše jména. Ve třídě máme Nikolase a ten nás jako učí biologii. Tak ten pán ho nazval: "Nikolasem biologem."
 3. Také z toho dne mám ještě jednu perličku: "Jak se jmenuješ?" "Nora" "Jak se ti to stalo?"
 4. Jak jsem psala, učíme se němčinu. A dneska jsme měli být (jen někteří) zkoušení. A před ním se právě ten Nikolas zeptal, jestli ho vyzkouším. Já řekla že jo. Zeptala jsem se ho: "Jak se řekne malý?" pro ty co neví, je to klein. On odpověděl: "šššššššššššš... klein!"
 5. Při tom zkoušení se Nikolas dal vyvolat. Profesorka se zeptala: "Jak se řekne vpravo?" pro ty co neví, je to rechts. Ale Nikolas odpověděl: "Rex."
 6. V němčině jsme nedávno brali členy rodiny. A Nikolas se zeptal: "Jaký je ženský rod od zeťě?" Jedna holka, ketrá sedí před ním se otočila a řekla: "Stěna."
 7. Ten kluk, co mu nejdou jazyky, dneska četl německý článek. Tam bylo napsáno sehr. To se čte zer. A ten kluk to přečetl: "ser."
 8. A ještě tu mám častou chybu v němčině: děcka čtou frech jako freš a ono se to čte frech. Frech=drzý
 9. dick=tlustý ist=je A jeden kluk řekl: "(jméno jednoho hubeného kluka) ist dick."
Tak tady vidíte, že i škola může být zábavná.
 
 

Reklama

Vraťte se zase!