Přátelství je naše nejlepší kouzlo!

Knihy

Ever After High - Pohádková kniha legend

29. října 2016 v 10:00 | Laura
Kniha vypráví příběh Apple White, naprosto dokonalé dcery Sněhurky, a Raven Queen, dcery Zlé královny. Raven má sice v osudu předepsáno, že bude zloduška, ale ona není jako její matka a svého osudu se bojí. A už v tomto roce se k němu má zavázat. Zato Apple se svého Šťastně až na věky. Při hře s Maddie začne Raven přemýšlet, jestli opravdu musí být její matka. Ale ředitel Grimm jí na otázku neodpoví, spíš jí vynadá. Ale i někteří jiní studenti by se rádi zeptali, ale neměli odvahu. A stejně tak se všichni báli jít za to Raven pochválit. Odvážil se jen Dexter, syn krále Charminga. A když budoucí Zlou královnu napadne vloupat se do ředitelny a podívat se do Knihy legend, nabídne jí pomoc. Ale ani jeden neví, že Apple se ji rozhodla sledovat. Ale v Knize legend se nedalo nic najít. Stránky tohoto ročníku byly prázdné, kromě jména. Ale Raven si zvěavě prohlížela i zbylé stránky. Všechny podepsaná. Kromě stránky, na kterou se měla podepsat nějaká sestra Bella, která se očividně měla stát zloduškou. I když o ní nikdy neslyšela a vůbec netušila, jestli ta dívka neudělala "puf", což předpovídal ředitel, Raven našla pramalou naději, že nebude zlá. Apple, rozhodnutá ji přesvědčit, aby podepsala, jí sice pomůže odhalovat tuto záhadu, ale samozřejmě si myslí, že to nakonec bude v její prospěch. Pátrají u nejstaršího muže vesnice Konec-Zvonec, v kanceláři ztrát a vynálezů i v trolím stromě až nakonec musí jít do jeskyní daleko od školy. Ale tam na Raven čeká zklamání. Co když opravdu udělá "puf", pokud nepodepíše? Ale i kdyby, nebylo by to lepší, než ničit pohádky ostatních kvůli hloupého osudu? Co je tedy správné? A jak se Raven rozhodne?

Podle mě je to krásná pohádková knížka. Opět úžasná, se zajímavou zápletzkou a vtipnými momenty. Některé části nutí k zamyšlení (aspoň mě), takže je to opravdu dobrá četba.

Alchymista

3. června 2015 v 20:46 | Laura
Vím o této knížce jsem už psala, ale mám lepší popis. A delší.
Tento popis jsem napsala do čtenářského deníku podle předchozího popisu.
Dvojčata Josh a Sofie mají patnáct let, trochu umí řídit a jsou naprosto normální. Nebo si to aspoň mysleli. V souboji Nicka Fleminga a Johna Dee byla unesena Perry a odnesena kniha - Kodex, kromě dvou nejdůležitějších stránek, které vytrhl Josh. Dvojčata se dozvídají zásadní věci: Nick je ve skutečnosti Nikolas Flamel, Perry je Perenela, Flamelovi žijí už přes sedmset let a hlavně magie existuje! Dá se používat pomocí aury, což je energetické pole, které má každý člověk jiné, a to barvou, vůní, jasem nebo tím jestli je kolem celého těla nebo jen kolem části. John Dee pro všechny představuje nebezpečí a tak se Nikolas a dvojčata vydávají za dvaapůltisíciletou bojovnicí Scatty, aby je chránila. Na cestě za starobylou bytostí Hekaté, bohyní tří tváří, je napadnou vrány a tím všichni ví, že se Dee spojil s Morriganou. Hekaté probudí schopnosti Sofie a Josh má pocit, že se od sestry vzdaluje. John Dee a Morrigana se mezitím spojili se starobylou bytostí Bastet - bohyní s kočičí hlavou. Dee sám má meč ledu Exkalibr, kterým zmrazí zdroj Hekatiny moci a zabije ji. Josh a Sofie se dozvěděli další důležitou věc: jsou dvojčata z věštby - dva, kteří jsou jeden a jeden, který je vše.Nejen osamělý Josh, ale i Sofie je zoufalá - ve slyší vidí i cítí a při učení ovládání elementu vzduchu získala vzpomínky čarodějky z Endoru, která žie už deset tisíc let. Josh se sestry bojí a zároveň jí závidí, protože má pocit, že je bezbranný. Ale tak to přece není. A navíc se všichni potřebují dostat do Paříže z Ojai.
I Perenela zažívá velké dobrodružství. Pokusila se několikrát utéct, ale vždy ji zastavila Morrigana nebo Dee. Nakonec byla uvězněna v Alkatrazu, kde ji hlídá sfinga. I Perenela ztácí ztrácí sílu, protože sfinga pohlcuje auru. Jak by Perenele mohli pomoct duchové, které byz své aury vidí všude? Ale Perenela se nevzdá. Je přece sedmá dcera sedmé dcery.
Tato kní žka je skvělá, stejně jako všechny z této série. Opravdu doporučuju. Já sama se u ní smála (např. když Sofie u Scatty hodila na golema mikrovlnku a Josh řekl, že ji nejspíš stejně nikdo nepoužíval) , ale i bála.

Škola dobra a zla

25. května 2015 v 16:46 | Laura
Škola dobra a zla. Všichni z Gavaldonu věří, že děti, které se každé čtyři ztrácejí, míří tam. Vždy dvě - hodné a zlé. A teď to jsou Sofie, která si myslí, že krása=dobro a Agáta, dívka bydlící na hřbitově a o které si všichni myslí, že je divná. Když je unesou, nastane chyba - Sofie jde do školy zla a Agáta do školy dobra! Nebo to omyl není? Problémy nastávají už když Sofie místo aby chtěla domů, zamiluje se do Tedrose. Jenže Tedros je Navěk, což znamená, že chodí do školy dobra. Ale když má myslet na to, co na něm miluje, myslí na jeho vzhled.
Ve škole se Sofii podezřele daří a to protože se snaží dokázat že je dobrá. Vše se zamotává po Školníkově hádance. Hlavní otázkou ovšem je, jak může být princezna jako Agáta kamarádka s čarodějnicí jako je Sofie?

Dávám 10/10 bodů! Tuto knížku doporučuju, i když popis zní divně, je to opravdu knížka od které jsem se nedokázala odlepit.
Tak to by bylo shrnutí prvního dílu.

Harry Potter 2. díl a omluva

10. dubna 2015 v 9:01 | Laura
Já vím, jsem děsná a dlouho jsem tu nebyla. Ať bych napsala cokoliv, byla by to obyčejná výmluva, teda kromě opravdového důvodu: Nevím co psát. Mimochodem, jsem šprt když čtu Harryho Pottera anglicky? No nic, jdu napsat ten článek.

Harry Potter prožívá ty nejhorší narozeniny. Mimo jiné ho navštíví domácí skřítek Dobby, který ho varoval, aby se nevracel do Bradavic. Harry se vrátit chtěl. Ron a dvojčata Weaslyovi ho naštěstí zachránili a odvezli létajícím autem až do jejich domu - Doupěte. Všichni Weasleyovi Harryho měli rádi. Když se chtěli dostat do Příčné ulice pomocí Letaxu, Harry se omylem dostal do Obrtlé ulice, kde by slušný čaroděj být neměl. Harry tam potkal Malfoyovy. Poté ho odtamtud odvedl Hagrid. V Krucáncích a Kaňourech, kde si chtěl koupit knihy, potkal slavného Zlatoslava Lockharta.
Ve škole se Harry nedočkal klidu - Zlatoslav si myslel, že je namyšlený a také měl svého nového fanouška - Colina Creeveyho. A hlavně několik studentů a paní Norissovou někdo nechal zkamenět. Dokonce i skoro bezhlavého Nicka! Všichni kromě Rona a Hermiony si mysleli, že to udělal Harry, protože umí mluvit hadím jazykem. Ale Harry to přece nebyl! Jiní (Lockhart) si mysleli, že to je Hagrid, kterého zajali a odvedli do vězení - Azkabanu, a to po zkamenění Hermiony. Ron s Harrym se nevzdali a v Zapovězeném lese se dozvěděli spoustu věcí od Aragoga - ořího pavouka a Hagridova přítele.
Po zjištění, že Ufňukaná Uršula je dívka, která zemřela při stejných útocích před padesáti lety se kamarádi dozvěděli i co všechny nechal zkamenět - bazilišek, obrovský had, který může zabít i pohledem.
Ginny, Ronova sestra, byla unesena a jen Lockhart ji může zachránit. Ale on si místo toho balí kufry. Harry a Ron s ním jdou do Tajemné komnaty. Lockhart při pokusu vymazat jim paměť sám tu svou ztrácí. Harry zachrání Ginny, porazí baziliška a zničí deník Toma Raddla - Voldemorta. Deník Ginny ovládal a ona pomocí baziliška nechávala zkamenět všechny ty studenty. Ale ona to přece nechtěla! Harry znovu vyhrává školní pohár a osvobozuje Dobbyho.

Nebudu bodovat, nemá to cenu, ale stejně napíšu tohle: DOPORUČUJU!!!! Celá série Harryho Pottera je skvělá.

Knihy počátku - Smaragdový Atlas

11. ledna 2015 v 18:55 | Laura
Neaktivní ještě budem. Kapitolu jsem neměla čas psát.
Hmm... Teď už píšu já, Laura. K Vánocům jsem dostala knížku. Určitě víte kterou. Ano je to Smaragdový Atlas. Tady máte shrnutí o čem je. Mimochodem, všimli jste si, že většina knih o kouzlech začíná dětmi, které žijí jako chudáčci? No nic. Tady to máte.
Katka, Michael a Ema jsou sourozenci, kteří jezdí už 10 let po různých sirotčincích. Po skandální schůzce s paní Lovestockové museli jet do Cambridge Falls. Když zkoumají sirotčinec, objeví tajemnou knížku. Vložili do ní fotku a objevili se v minulosti. Do přítomnosti se omylem vrátily jen dívky. Když se vrátily pro Michaela, ztratily knihu. V minulosti řádila hraběnka - čarodějka se svými vřískouny. Hledá tajemnou věc pro svého pána. Děti potkají známého Abraháma, ale i Gabriela, který je zachrání, a kterého si oblíbila Ema. Později se Michael a Katka dostali do trpasličího vězení a později i před krále. Ve vězení potkali známého čaroděje - doktora Pyma. Dozvěděli se, že hraběnka i doktor Pym hledají stejnou knihu jako oni. Zažili ještě hodně dobrodružství.

Úvod k rubrice a Harry Potter

3. ledna 2015 v 18:27 | Laura
Když nejsem na Odhalovači 950 nebo nekreslím, obvykle čtu. Kupuju je na Zemi, tam jsou nejlepší. Mám ráda knihy o kouzlech, o záhadách, Monster high, Ever after high, nebo WITCH. Pak mám ještě dvě o upírech a sérii o vlkodlacích. Moje nejoblíbenější kniha je Harry Potter. Teď vám o ní něco povím.
Harry Potter žil deset let u tety a strýčka a ti se k němu chovali příšerně. V den svých jedenáctých narozenin se dozvěděl, že je čaroděj, a že jeho rodiče byli zavražděni. Do té doby si myslel, že zemřeli pri autonehodě. Skamarádil se s Hagridem, Bradavickým hajným. Bradavice jsou škola, kam měl o měsíc poději nastoupit. Ve vlaku se skamarádil s Ronem Weaslym.Ten pochází s kouzelnického rodu a má pět starších bratrů a mladší sestru. Ve škole byli všichni nováčci zařazeni do čtyř kolejí - Nebelvíru, Zmijozelu, Havraspáru a Mrzimoru. Harryho chtěli poslat do Zmijozelu, odkud pochází nejvíce černokněžníků. Nakonec byl ale poslán do Nebelvíru. Rona také zařadili do Nebelvíru. Také tam poslali Hermionu - velice chytrou dívku a Nevilla - zapomnětlivého chlapce. Do Zmijozelu byl zařazen otravný kluk Draco Malfoy i s jeho kamarády - Vincentem a Gregorym. Ti jsou ale známí jako Crabbe a Goyle.
Harry udiveně zjistil, že je slavný. Jako první přežil smrtící kletbu. Po hodině létání, kde zachránil Pamatováček - kouli, kterou dostal Neville. Na koštěti létal velice dobře a to na něm nikdy předtím neseděl. Ředitelka Harryho koleje - profesorka Mcgonnagalová ho zařadila do famfrpálového týmu. Famfrpál je oblíbený kouzelnický sport.
V Předvečer všech svatých Harry a Ron zachránili Hermionu a od té doby se kamarádí. Harry ještě ten rok bude několikrát ve smrtelném nebezpečí, ale zažije také něco horšího co už párkrát zažil předtím - zkoušky!
Tohle bylo shrnutí prvního dílu.
Pokud jste tuto knihu nečetli, doporučuji vám ji. Je skvělá!! Dávám 11 bodů z 10.
 
 

Reklama

Vraťte se zase!