Přátelství je naše nejlepší kouzlo!

Harry Potter

Potterovské téma týdne

12. listopadu 2016 v 22:35 | Laura
Když se konečně v sobotu večer dostanu na blog, téměř okamžitě si všímám tématu týdne - "Ty víš kdo..." A asi jako mnoho lidí přede mnou mě napadne Voldemort. V souvislosti s ním mě napadají jeho mnohé přezdívky a způsoby, jakým ho různí lidé nazývali. Ten-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit, Pán Zla, Náčelník Smrtijedů, Voldy, Tom Rojvol Riddle.
Tato postava je asi největší černokněžník všech dob, přesto však není ta nejvíce nesnášená Potterheady(tou je, jak všichni víme, Umbridgeová) Samozřejmě, způsobil hned dvě kouzelnické války a je slavný tím, že měl sedm viteálů. To mu ovšem život neprodloužilo, zemřel zhruba v sedmdesáti, když se na něj odrazila jeho vlastní vražedná kletba.

Toť asi vše k mému popisu Voldyho. Ano osvojila jsem si Protivovo označení Voldemorta. (I když přiznávám že Náčelník Smrtijedů má úroveň.)

Dárek pro Hermionu

19. září 2016 v 20:13 | Laura
Dneska má Hermiona Grangerová narozeniny. Proto jsem nakreslil menší komiks. Jde o scénu ze čtvrtého dílu a asi bych nakreslila něco známějšího, ale o tuhle scénu mě požádala Vája. Takže viňte ji a ne mě. Přesto doufám, že sevám obrázek líbí a že třeba i pobavil.
Jo a omlouvám se, ale stoly jsem apomněla vybarvit a asi bych to už ani nestíhala.

Harry Potter TAG

2. září 2016 v 16:02 | Laura
O tomhle tagu vím od youtuberky MaggIsHere8. Rozhodla jsem se to napsat.

1. Tvoje oblíbená kniha?
Rozhodně vězeň z Azkabanu. Proč zrovna tahle? Asi proto, že Harry se dozvídá tolik nových věcí o svých rodičích a jejich přátelích. Navíc se poprvé objevuje Trelawneyová se svými super hláškami.
2. Tvůj oblíbený film?
To bude nejspíš Fénixův řád. Tento díl je v knižní podobě můj druhý nejoblíbenější, kvůli Brumbálově armádě. Jako film není můj oblíbený trojka, protože mě hodně štve ztvárnění vlkodlaka. Prostě z toho mám pocit, že tvůrci neví jak vypadá vlk. Je jen pár rozdílů mezi vlkodlakem a vlkem... Jinak, nemám moc ráda žádný z filmů, protože tam je mnoho chyb a chybějících částí.
3. Kterou knihu nemáš ráda?
To se určuje hrozně těžko. Asi Prince dvojí krve, kvůli kletbě Sectumsempra a smrti Brumbála. Taky mi celkem vadí, že Snape učí Obranu proti černé magii. No, jednoduše je toho celkem dost, ale na druhou stranu se Harry konečně zamiloval do Ginny a i zde se dají najít celkem vtipné hlášky a opět se vysvětluje mnoho zajímavých věcí. Je to prostě hrozně těžké.
4. Části knihy/filmu které tě dokázaly rozbrečet?
Doslova žádná, ale když to vezmu s nadsázkou, třeba v pětce, jak Protiva vyvádí Umbridgeové naschvály, tak jsem "brečela" smíchy... XD Ale takových scén je víc, hlavně s Fredem a Georgem nebo při poslouchání Potterovy hodinky...
5. Tvá nejoblíbenější postava?
Je opravdu těžké vybrat jen jednu a nezvládnu to. Remus a Tonksová. Nevyberu jen jednu. Remus a Tonksová. A tečka.
Ale opravdu mám ráda i dvojčata Weasleyovy, Protivu, Mcgonagallovou, Moodyho, Siriuse, Cedrica, Viktora (Kruma), Fleur... To by mohlo trvat ještě dlouho. Jo a zbožňuju Lenku. Ta je taky boží.
6. Co by byl tvůj patron?
"To se můžeme jen dohadovat. A možná se to nikdy nedozvíme." Nic jiného k tomu neřeknu.
7. Co by sis vybrala z relikvií smrti?
Bezovou hůlku ne. Ta je v hrobě. Kámen vzkříšení ne. Ten je ztracený v lese a já ho nepůjdu hledat. Plášť by byl asi nejlepší, ale mám smůlu. Harry ho dal Jamesovi, ten ho dá svým dětem a tak dál. Ach jo. Smůla no.
8. V jaké koleji bys chtěla být?
Jak asi víte z mých povídek, chtěla bych být v Havraspáru. A myslím, že bych tam zapadla.
9. Na jakém postu bys hrála famfrpál?
Brankář určitě ne.Letěly by na mě třeba i tři míče a z těch mám fobii. Jako střelec bych byla moc nešikovná a úloha chytače se mi moc nelíbí. Proto odražeč. A taky proto, že bych aspoň měla nějakou zbraň na všechny ty míče.
10. Jsi spokojená s koncem?
No z velké části ano, ale štve mě, kolik super postav zemřelo.

A do tohoto tagu bych ráda zatáhla Váju z blogu: moje-blogovani.blog.cz

Nebezpečí péče o kouzelné tvory

20. srpna 2016 v 15:02 | Laura
Než začnu něčím jiným, musím napsat jednu věc, která je v podstatě tradicí: omlouvám se, že jsem tu nějakou dobu nebyla. Njn, prázdniny.
Loni v září jsem napsala článek Úvaha o Bylinkářství. Teď mě napadlo něco v tom stylu, jen o jiném předmětu. Vybrala jsem Péči o kouzelné tvory, která má podle mého názoru celkem málo hlasů v anketě (nejnebezpečnější předmět). Vzhledem k článku, který jsem zmiňovala, tak i Bylinkářství má málo hlasů, ale to je jedno, je to jen na vás. Tyto články jsou tu, abyste si uvědomili ta nebezpečí.

Když myslím nebezpečí, rozhodně nenaznačuju, že by někdo mohl mít nějakou silnou alergii, o které by se dozvěděl až na hodině. I když neříkám, že by to nebylo hrozné. Jde o to, že jsou studenti, kteří učitele neposlouchají(opravdu jsou i takoví XD) a ti pak můžou vyvést nějakou hloupost jako Malfoy. Navíc dokonce i profesorka Červotočková přinesla na hodinu kůrolezce, se kterými měli studenti pracovat. Z toho si mnozí museli odnést ošklivé škrábance. Je mi jasné, že nepatřili do osnov, ale studenti se museli starat o třaskavé skvorejše a když uvážíme jejich třaskání přísavky a jed, tak to jsou skvělí domácí mazlíčci...
Obecně, když na hodině měli nějaké zvíře, muselo to být nebezpečné. Pokud nepočítám tlustočervy... XD Mám takový pocit, že u nich je jediné hrozící nebezpečí, že se unudíte. XD
To je tak všechno, ale musím citovat Hagrida: "Pes vás přece taky pokouše, když ho vyprovokujete, že jo..." Jednoduše je nejlepší neprovokovat žádné zvíře, ať už obyčejného psa nebo třeba maguára...

Metamorfomágové a zvěromágové

27. března 2016 v 19:40 | Laura
Když se teď dívám na název článku, "metamorfomágové" je dost dlouhé slovo. To se mi nechce moc opakovat. No jo, pořád jsem líná.

Metamorfomágové jsou kouzelníci a čarodějky, kteří mají zvláštní schopnosti jakkoli měnit svůj vzhled. Tyto schopnosti jsou dost vzácné a nikdo se je nemůže naučit. Člověk se s těmito schopnostmi rodí a jediní takoví v sérii jsou Nymfadora a její syn Teddy.
To, že se metmorfózy nedají naučit je hlavní rozdíl se schopnostmi zvěromágů. Ti se vše učí. Každý zvěromág se mění na jedno zvíře podle své povahy a často mají nějaké znamení, díky kterého se dají poznat(Mcgonagallová a Holoubková-značky kolem očí podobné brýlím). Je těžké se tuto schopnost naučit a potom se to musí zaregistrovat na ministerstvo. V minulém století bylo jen 7 registrovaných zvěromágů a o čtyřecch lidech se dovídáme, že tajně byli také.
Rozdíl mezi zvěromágem a člověkem, který se proměnil na zvíře proměňovacím kouzlem je ten, že pomocí kouzla získává i zvířecí myšlení a musí tam být někdo kdo ho promění zpátky, protože zvíře kouzla ovládat neumí. Zato zvěromágové ví proč se přeměnili a dokážou se proměnit sami.
A zajímavost - často je stejná zvířecí podoba zvěromága jako jeho Patron.
Obě schopnosti se hlídají, aby jich někdo nevyužil.

Mladí pobertové

27. listopadu 2015 v 11:33 | Laura
Omlouvám se, ale zapomněla jsem to přetočit.

Můj názor na Snapea

24. listopadu 2015 v 20:47 | Laura
Tentokrát nemám obrázek, promiňte... Možná někdy dokreslím, ale teď na to nemám čas, už kvůli tomu, kolik musím nakreslit víl na přání...

Názor mnoha fanoušků Harryho Pottera:
Snape je hrozný, nedivím se že zabil Brumbála, vždyť to bylo jasné...
A potom najednou ukáže Harrymu vzpomínky a hned to je: Snape je ta nejlepší postava, proč neskočil s Lily?

Přesně tohle nemám ráda. Nikomu názor neberu, ale tohle je podle mě hrozné. Můj názor se nemění. Chápu, že byl statečný a nebyl s Voldemortem, ale přesto ho pořád nemám ráda.
Přece jenom byl neférový učitel. Nadržoval Zmijozelu, Harryho trestal za každou věc, i za minutu zpoždění. Zato Draco by mohl přijít o čtvrt hodiny později a on by mu přičetl 100 bodů za tu statečnost (vím, trochu přeháním). A nenáviděl Harryho, jen protože nenáviděl jeho otce. A já si myslím, že LIly měla dobré důvody proč neskončila se Severusem. Tak třeba: Řekl jí mudlovská šmejdko, patřil mezi budoucí smrtijedy... A Snape přešel z Voldemortovy strany jen proto, že miloval Lily. To je sice pěkné, ale ostatní mu bylo jedno. To, že zemře Harry mu nevadilo. Kdyby si Voldemot jako větší hrozbu vybral Nevilla, dopadlo by to se Snapeem jinak...
Jednoduše řečeno, nemám ráda Severuse Snapea kvůli jeho chování.

Popis postavy - moje práce

2. listopadu 2015 v 21:08 | Laura
Takže ve škole, v suplované hodině, jsme měli nepovinnou zadanou práci - charakterizaci spolužáka. Já se zeptala, jestli můžu popsat knižní postavu. A profesor řekl, že můžu a že zkusí hádat, kdo to je. Můžete to taky zkusit. Co to je za knižní série jsem prozradila (rubrika), ale to vám snad vadit nebude.

K popisu jsem si vybrala jednu z mých oblíbených knižních postav. Je z jedné slavné fantasy série a je vedlejší postavou. Její příjmení se objevuje ve čtvrtém díle, dívk samotná až pátém.
Tuto dívku ve škole moc nemají rádi a vymysleli jí nelichotivou přezdívku. Připadá jim zvláštní a ona taková taky je. Je docela střelená, přesto patří mezi chytré. Někteří se z ní dělají legraci také po její šerky - nosí náušnice s ředkvičkami a náhrdelník z korků od jednoho oblíbeného nápoje. Dívka má velmi zvláštní názory, pravděpodobně protože několik let žila jen s otcem, který je šéfredaktorem časopisu, známého tím, že se v něm píšou samé nesmysly. Jako dcera šéfrekatora tomu dívka věří. Nic si nedělá z vtípků spolužáků, přestože to dochází tak daleko, že nemůže najít své oblečení. Pro své kamaády, kteří jsou hlavní postavy knih, udělá cokoli.
Ovšem není divu, že se s ní téměř nikdo nebaví. Vypadá, jakoby byla neustále zasněná a jednou také dostala záchvat smíchu z jediné poznámky. Přestože to má logické vysvětlení, trochu divně vypadá, když časopis svého otce čte vzhůru nohama. Často ostatním vykládá o stvořeníh, která existují asi jen v její hlavě.

Dvě teorie o Trelawneyové

3. října 2015 v 21:29 | Laura
Dneska jsem se bavila s jedním klukem, který také četl HP a zná všechny detaily a dostali jsme se k Trelawneové. Jak to s ní je? Vím, že Vája si myslí, že: "A házení křišťálových koulí bylo jediné, co Trelawneyové šlo".Tohle mi napsala do komentáře. A já teď nevím, co si mám myslet.

První názor
Moje první teorie byla, že byla jen podvodnice a splnění jejích předpovědí byla náhoda. S Nevillem a jeho nešikovností to také mohlo být jednoduché - Snape jí to mohl říct. A ty její kecy o Smrtonošovi... Takový nesmysl. Trelwneovou by nikdo neměl brát vážně. A ten stůl se třinácti osobami... Z těch lidí první umřel Brumbál, takže se netrefila. A podle toho co říkala to měl být Harry nebo Ron! Hermiona udělala dobře, že tam přestala chodit.

Druhý názor
Je ta, kteou mi dneska říkal ten kluk. Trelawneyová podle ní do budoucnosti viděla, nevymýšlela si to. Přece ten Nevillův šálek, "... a někdy kolem Velikonoc nás jeden z nás opustí navždy...", to se splnilo a pravděpodobně mnohem víc věšteb nezmíňených v knížce. Co se jí nepovedlo? Jestli myslíte na výše zminovaný stůl, nezapomínejte na Petra Pettigrewa. Ten tam byl taky. Lidí tedy bylo čtrnáct. A její předpověď, kterou řekla Parvati? Řekla jí něco ve stylu: "Dávej si pozor na rudovlasého chlapce" Tady se opravdu trochu spletla... Možná viděla Padmu na Vánočním plese?

Tak jaký je váš názor?

Harryho košťata

26. září 2015 v 22:30 | Laura
Klávesnice funguje!!
Možná kdybych se zeptala, jaké bylo Harryho první koště, odpověděli byste Nimbus 2000. A možná ne. A ti co ne, mají pravdu.

Harry totiž své první koště dostal, když měl jeden rok, bylo to dětské košťátko. I když dokázalo vyletět jen půl metr nad zem, Harry málem zabil kočku a rozbil vázu od Petunie. Byl na ně velmi pyšný. Byl to dárek od Siriuse.
Jeho první normální koště byl samozřejmě Nimbus 2000. To dostal na zvláštní povolení od Brumbála, aby mohl hrát famfrpál, i když ani to by jako prvák ještě neměl, to zas kvůli jeho schopnostem.
Další a prozatím poslední koště byl samozřejmě Kulový blesk. To byl také dárek od Siriuse. Dostal ho dřív, než se odehrál zápas, kdy by musel hrát na Meteoru(staré školní koště). Kulový blesk byl jednou rozebrán.

Úvaha o Bylinkářství

24. září 2015 v 18:48 | Laura
Zase pročítám knihy Harryho Pottera a napadlo mě, jak je Bylinkářství nebezpečné.

Od druhého ročníku (12 let) studenty pouštěli do skleníku číslo 3. Dvojku z nějakého důvodu vynechali. V trojce ale mají být daleko nebezpečnější rostliny.
Hned první hodinu druhého ročníku pracovali s madragorami. Mandragory svým jekotem dokážou zabít, sazeničky omráčit na celý den. Sice pracovali se sazeničkami a měli si kontrolovat klapky, ale co kdyby si je někdo shodil nebo by mu spadly?
Nevím kdy to bylo, ale rozhodně pracovali také s dýmějovými hlízami a získavali z nich hnis. Jak víme díky dopisu, který Hermiona dostala, není zrovna příjemné mít ho ve své blízkosti.
Neměla bych zapínat na Úponici jedovatou, které se prořezávaly trny... Mimochodem, nemusíte se bát, že když ji sníte, je po vás. Kvůli sázky to jistý Derwent Shimpling udělal. Přežil ...ale zfialověl.
Nelíbí se mi ani název škrtidubu, zní to nebezpečně a podle chráničů ta takové asi také je.
Nevím jestli bylo v učebně (třeba za sklem), ale do Bylinkářství patří také Ďáblovo osidlo, které miluje tmu a vlhko.
A Mimbulus Mibletonia se svou mrvomízou se mi taky zrovna nelíbí.

Skvělý předmět, toho se nemusíme bát, že? Nevím jak vy, ale já zůstanu radši u normálních kytek.Neville byl dobrý, že tohle zvládal tak snadno.

Zachariáš a dvojčata

1. září 2015 v 13:12 | Laura
Cvičení kouzla Expeliarmus
Jedna z nejvtipnějších scén BA.

Bitva o Bradavice

31. srpna 2015 v 15:16 | Laura
Vája mi nedávno napsala, že jedna z jejích oblíbených scén z Harryho Pottera je jak Sibyla Trelawneyová hází křišťálové koule na Smrtijedy. A z toho nakonec vznikl tento obrázek. Ve vrchní části je právě ona a vedle ní je Protiva. Ten podle knihy házel tobolky škrtidubu (možná něco jiného, teď nevím) na Smrtijedy. V dolní části jsou tři obrázky. Krátura(druhá část bitvy) s falešným medailonem, potom Lenka, když zachránila Harryho před mozkomory a Fredova smrt.

Georgeova rodina

28. srpna 2015 v 22:48 | Laura
George, Angelina a jejich děti Fred a Katie.

Rose a Scorpius

6. srpna 2015 v 23:18 | Laura
Čmáranice na které jsou jen Ron, Rose a Scorpius.
 
 

Reklama

Vraťte se zase!