Přátelství je naše nejlepší kouzlo!

Akce, narozeniny

Happy birthday to you, happy birthday to you, blog!

25. října 2016 v 8:30 | Laura
Ahoj, čtenáři mého blogu, pokud tu ještě nějací jste. Já pevně doufám, že ano. Na blogu mi nějak blbne počet návštěvníků, proto musím doufat.
Tento blog dnes oslavuje své druhé narozeniny. Nevím, co se se mnou dělo, že jsem psala tak málo článků, ale musím se pochlubit: Každý měsíc jsem něco napsala. Tak si to sesumírujeme. Kdo si to nechce číst, ať přeskočí další odstavec, ale budou informace o budoucích článcích.
V listopadu jsem napsala celkem dost článků - na to, kolik píšu teď. V prosinci se mi podařilo vydat 11. kapitolu Spellixu, zkoušela jsem adventní projekt, ke kterému slibuju, že se vrátím, ale s jinými postavami a mnohem pravidelněji. O lednu nemám co napsat, takže nic. V únoru jsem se opravdu snažila a hodně jsem kreslila. O Lego třídě jsem založila blog s kamarádem (lego-projekty.blog.cz). V březnu jsem založila vykecávací rubriku Všechno možné, napsala 4. část Rosina oznámení, ke kterému se možná vrátím a, jelikož jsem byla nemocná, napsala jsem nějaké články. Nemoc pokračovala skoro celý duben, kdy jsem začala psát celkem pěknou sérii Život v Bradavicích. V květnu jsem dokončila poslední kapitolu SC a začala psát o specialistech. Na ty články jsem napůl zapomněla a tak přísahám, že někdy tu sérii dokončím. V červnu se to opět začalo zhoršovat. Přesto jsem napsala bonus SC, takže si nemůžete stěžovat. O letních prázdninách se nemůžu rozepsat. No, v září se mi povedlo napsat pár pěkných Potterovských článků, na které jsem pyšná. A nejvíc říjnových článků asi bude dneska, takže tak.
Já si zase zlepšila styl psaní, když porovnáte to, co jsem psala loni a například Den na Příčné ulici. Možná to není zas tak velký rozdíl, ale nějaký ano. Kreslení se mi zase o něco zlepšilo, ukážu na malém příkladu. Sice nebudete vědět, o koho jde, ale to mi vůbec nevadí.
Toto jsou postavy z Lego Příběhu, ale to není důležité.
Pokud jde o narozeninové články, jeden jsem už vydala - test na první sérii SC. Opět připomínám, že jako odměnu mi můžete dát nějakou challenge! Na večer chystám překvapení, mělo by se objevit kolem šesté hodiny. Pokud chcete, jako dárky k narozeninám mi můžete dát nápady na články.Mrkající

A opět chci poděkovat svým kamarádkám, které mě zásobovaly nápady a některé (ano Vájo, mluvím o tobě) mě málem nutily... Ale jsem za to všechno vděčná.(U psaní článku jsem se teď álem rozbrečela dojetím, když mi došlo jak jste pro mě důležité) Samozřejmě děkuji i čtenářům, kteří přetrpěli mé dlouhé odmlky. To je asi vše.

Test Spellix Clubu - 1. série

25. října 2016 v 6:00 | Laura
Vzhledem k druhým narozeninám blogu, rozhodla jsem se pro další test o SC. Nemám vám jak zabránit v podvodech, proto vás jen žádám, abyste nepodváděli. Čas máte přes celý dnešek a jelikož je normální školní den, bude do zítřka do 20:00. Dnes večer vás ještě čeká jedno velké překvapení.
Odměnou bude stejně jako loni možnost rozhodnout o nějakém obrázku, který budu kreslit.
 1. Jak se jmenuje Lauřin superpočítač?
 2. Jaký je rozdíl mezi Ryanem a Jamesem?
 3. Jak Diana získala Charmix?
 4. Která ze Spellixu nestlhla autobus do školy a proč?
 5. Čím je na Erectusosu významný Draco?
 6. Kdo spadl do Mirtiny temné propasti na jisté důležité akci?
 7. Kterým vílám po prázdninách ještě chybí Charmix?
 8. Proč Tedros dlouho váhal, na kterou stranu se přidá?
 9. Které Vyvolené Mirta a Iricia unesly?
 10. Jaký byl původní Tedrosův plán?
 11. Bonusová otázka(není nutná): Čeho je červený pruh v Xeniných vlasech symbolem?

Za první místo můžete určit, kterou scénu z první série má nakreslit.
Za druhé místo můžete určit, kterou scénnu z Harryho Pottera mám nakreslit(knižní prosím)
Za třetí místo nakreslím libovolnou postavu z Harryho Pottera.

Odpovědi pište do komentářů. K tomu návrhy na obrázky.

Georgeovy narozeniny

12. listopadu 2015 v 8:15 | Laura
Takže na dnešek jsem i toho moc nepřipravila, pouze obrázek, který jsem měla nakreslit jak cenu pro Váju. Pokud máte nějaký nápad, co bych mohla dneska udělat, pokusím se splnit.
A obrázek:
Vája po mně chtěla, ať je nakreslím, jak si dávají pusu
Já si to představila takhle.

Test SC

25. října 2015 v 10:06 | Laura
Tak tady je ten test. Snad někdo napíše, budu za to ráda. Můžete odpovídat do 21:00, pokud nenapíše nikdo, tak do zítřka 21:00. Pokud ani do té doby, tak soutěž končí.
A teď k testu. Odpovědi pište do komentářů.
 1. Po jaké události se poprvé objevila Xena?
 2. Jak se jmenuje profesorka hudby?
 3. Jaký je název Lauřina počítače?
 4. Jaký je cíl Mirty a Iricie?
 5. Která z víl už získala Charmix?
 6. Která z víl má největší problém s učením?
 7. Jak Angelina našla Liliánu?
 8. Jak se Tedros dostal do lesa, kde se potkal s Pixies?
 9. Kdo je strážce Erectusosu a jeho královské rodiny?
 10. Který ze specialistů má štít?
 11. Který ze specialistů se dostal na Dareu Mirtinou propastí?
A nepovinná otázka:
 • Jak mám nakreslit George a Angeliku/specialisty(můžete si vybrat)?

Narozeniny blogu

25. října 2015 v 9:03 | Laura
Tak a je to tady. Tento blog je tady už jeden rok. Uteklo to rychle, aspoň pro mě. Před rokem jsem začala psát příběh Spellix clubu. A jsem ráda, že jsem se rozhodla to dávat na blog. Za celý rok jsem napsala 225 článků, s tímto 226. No, napsala... Pár tu bylo od Xeny a pár Angeliny, ale 225 článků už bylo uveřejněno. Ani nevím, nepočítám to, kolik z nich bych nikdy nenapsala, kdyby tu nebyla Vája. Proto jí chci poděkovat. Za tento rok se toho tolik stalo. Napsala jsem 10 kapitol Spellix clubu a několik povídek. V kreslení jsem se hodně zlepšila, je to až neuvěřitelné.
V této době je návštěvnost malá, přesto sem chodí přibližně 4-10 lidí za den. Nevím, jestli to jsou pořád stejní lidé nebo jestli sem někdo přijde jen náhodou, přesto mě to těší.
Na dnešek mám v plánu více článků. Přehledy narozenin, specialistů, sourozenců, Vyvolených atd. Také tady mám jeden obrázek, který jsem nakreslila n začátku měsíce, ale měla jsem ho připravený na dnešek. A připravila jsem si i můj oblíbený testík, bude stejný jako ten u Angie, pokud někdo napíše a bude první může určit, jak mám nakreslit Angeliku s Georgem. Výsledek bych zveřejnila na Georgeovy narozeniny, ty jsou 12.11. Tak to je asi vše.

Pokud má někdo ještě nějaký návrh na článek, zkusím něco napsat. Kapitola se sice píše, ale nestihnu ji dopsat.

Všechno nejlepší Angelino+test

3. října 2015 v 8:37 | Laura
Tak je to tady. Angelina má narozeniny. Právě pro tento den jsem si nachystala jeden testík. Bude v tomto článku. Obrázek jsem nestihla nakreslit, jao omluvu nakreslím jeden na pondělí.Jedna zajímavost: V anketě je Angelina o jeden hlas oblíbenější než Angelika. Myslím, že ji to potěší.

A teď k testu. Tentokrát to můžete zkusit v komentářích, odpovědi zveřejním později. Samozřejmě pokud tady nikdo nebude, tak nic. Kdo by měl jako první všechny odpovědi dobře, mohl by navrhnout jak mám Angie nakreslit.
 1. Jak se jmenuje Angelinin Vyvolený?
 2. Z jaké planety Angie pochází?
 3. Jaké je její oblíbené kouzlo?
 4. Napište aspoň jeden její koníček.
 5. Čí je fanynka?
 6. S kým chodí?
 7. S kým má na Alfee pokoj?
 8. Na co v kapele hraje?
 9. Která ze Spellix clubu je její nejlepší kamarádka?
 10. Pokud vyhrajete jaký máte návrh na Angelinu?

Narozeniny dvojčat

26. května 2015 v 7:31 | Laura
Je to tady! Dneska oslavují Ryan a James narozeniny! Já Ryanovi ještě něco vyrobím, Diana Jamesovi taky.

Vzhledem k tomu, že narozeniny jsou jen jednou za rok, dávám vám možnost se zeptat na cokoliv o těch dvou. Jestli budu znát odpověď, odpovím.

A taky můžu dát malý kvíz, že?
 1. Jak od sebe rozpoznáme Jamese a Ryana?
 2. Odkud pocházejí?
 3. Co oba nesnáší?
 4. Jakou zbraň používá Ryan?
 5. A jakou James?
 6. Jakou barvu očí mají?
 7. A jakou barvu vlasů?
 8. Jaký je oblíbený sport Jamese?
V CČ odpovědi.
 
 

Reklama

Vraťte se zase!