Přátelství je naše nejlepší kouzlo!

Říjen 2016

Ever After High - Pohádková kniha legend

29. října 2016 v 10:00 | Laura |  Knihy
Kniha vypráví příběh Apple White, naprosto dokonalé dcery Sněhurky, a Raven Queen, dcery Zlé královny. Raven má sice v osudu předepsáno, že bude zloduška, ale ona není jako její matka a svého osudu se bojí. A už v tomto roce se k němu má zavázat. Zato Apple se svého Šťastně až na věky. Při hře s Maddie začne Raven přemýšlet, jestli opravdu musí být její matka. Ale ředitel Grimm jí na otázku neodpoví, spíš jí vynadá. Ale i někteří jiní studenti by se rádi zeptali, ale neměli odvahu. A stejně tak se všichni báli jít za to Raven pochválit. Odvážil se jen Dexter, syn krále Charminga. A když budoucí Zlou královnu napadne vloupat se do ředitelny a podívat se do Knihy legend, nabídne jí pomoc. Ale ani jeden neví, že Apple se ji rozhodla sledovat. Ale v Knize legend se nedalo nic najít. Stránky tohoto ročníku byly prázdné, kromě jména. Ale Raven si zvěavě prohlížela i zbylé stránky. Všechny podepsaná. Kromě stránky, na kterou se měla podepsat nějaká sestra Bella, která se očividně měla stát zloduškou. I když o ní nikdy neslyšela a vůbec netušila, jestli ta dívka neudělala "puf", což předpovídal ředitel, Raven našla pramalou naději, že nebude zlá. Apple, rozhodnutá ji přesvědčit, aby podepsala, jí sice pomůže odhalovat tuto záhadu, ale samozřejmě si myslí, že to nakonec bude v její prospěch. Pátrají u nejstaršího muže vesnice Konec-Zvonec, v kanceláři ztrát a vynálezů i v trolím stromě až nakonec musí jít do jeskyní daleko od školy. Ale tam na Raven čeká zklamání. Co když opravdu udělá "puf", pokud nepodepíše? Ale i kdyby, nebylo by to lepší, než ničit pohádky ostatních kvůli hloupého osudu? Co je tedy správné? A jak se Raven rozhodne?

Podle mě je to krásná pohádková knížka. Opět úžasná, se zajímavou zápletzkou a vtipnými momenty. Některé části nutí k zamyšlení (aspoň mě), takže je to opravdu dobrá četba.

S02 Kapitola 1. - Návrat 1/2

25. října 2016 v 18:00 | Laura |  Příběhy
Jak jsem slíbila, tady máte to "překvapení". Je mi jasné, že mnoho z vás si to určitě domyslelo, ale i tak, já jsem za tento článek ráda. Kapitolu jsem dopsala sice už minulý týden, ale šetřila jsem si to na dnešek. Konec vykecávání, tady máte kapku!

Po dvou měsících nastal čas, na který se někteří těšili, většina se děsila toho, jak se blíží a našlo by se i pár lidí, kteří se na něj dlouho připravovali. Víly ze Spellixu se převážně těšily, ale našla se jedna výjimka. Amora začala panikařit ještě týden a půl předem. Nechtěla zažít to, co v minulém školním roce, kdy ji před propadnutím chránila jen praktická cvičení. A teď školní rok začal. Jestli se toho bála i teď, nedala to na sobě znát. Stála před školou, usmívala se svým zářivým úsměvem a čekala. Na sobě dnes měla růžové tričko bez rukávů, rifle a boty na vysokém podpatku. Vlasy si z nudy splétala do dvou copů. Občas, když prošla některá ze spolužaček, přivítala se s ní. Ale nikde neviděla svou partu. Amora si povzdechla a vytáhla mobil. Vytočila číslo svého kluka a Lee během chvilky odpověděl. Vykládala mu vše, co se dělo o prázdninách. Nepřestala, dokud nespatřila typické ledově modré vlasy a vedle černo-růžové. Rozloučila se s Leem a rozběhla se ke svým kamarádkám.

"Ahoj holky!" vykřikla a objala je, čímž zaskočila Lauru. Diana to naopak čekala. Laura dnes měla žlutou mikinu s kapucí, staré rifle, na kolenou odřené, a černé tenisky. Vlasy si nechala rozpuštěné. Diana na sobě měla opět podivné oblečení - tričko si očividně ušila z odstřižků z jiného oblečení, všechny ovšem byly sladěné do modra. U kalhot ustřihla jednu nohavici a okraj zajistila, aby se nepáral. Vzala si taky celkem dost šperků, které si asi vyráběla sama, pomocí svých schopností. Jediná obyčejně vypadající věc, kterou nosila, byly ledově modré tenisky. "Jak dlouho už tu jsi?" zeptala se zvědavě Diana. "Asi půl hodiny. Byla jsem tu mezi prvními. Víte, že Tara si obarvila vlasy na růžovo?" Laura se zasmála: "Tak letos jsi na školu nezapomněla?" Víla lásky se pousmála. Co jí na to měla říct? Tu trapnou pravdu, že se chystala skoro dva týdny? "Počkat. Tara? Na růžovo? To bych do ní neřekla."vrátila se Diana k příjemnějšímu tématu. "Nechápu, jak si někdo může CHTÍT obarvit vlasy,"zavrtěla hlavou nechápavě Laura. Přitom si prohrábla rukou své černorůžové vlasy. Diana i Amora se tomu musely zasmát, vždyť všechny vypadaly jako obarvené. Jenže Amora se s červenými vlasy narodila. To Laura dobře věděla, takže se tázavě podívala pouze na Dianu. I když celkově nepochopila, čemu se smály. "Hele, na Sinosie je modrá normální barva vlasů. Vzhledem k mé schopnosti. Ale ty máš prostě melír, to je jasně vidět!" "Já se tak narodila. Stejně jako Angie." "Jo, stejně jako já. I když nevím co,"přerušila je svým příchodem Angelina. Ta na sobě měla slušivé červené šaty s krátkým rozparkem. Na nohou měla stejnobarevné balerínky. "Ale nic, jen že si nebarvíš vlasy." "Proč? Obarvil si je někdo?" Odpověděla Amora: "Jo, Tara." Před dívkami se objevila rozesmátá Angelika v modrém tričku, které dostala od Diany a v překrásné sukni, kterou ušila Angie. Angel držela u ucha telefon: "Co? Ne, jen jsem našla holky. Jojo, poslouchala jsem drby. Slyšela jsem něco o obarvených vlasech…" Dívky, přestože hovor byl potichu, zaslechly George, jak hlasitě zalapal po dechu. "Ne, o tobě jsem nic neslyšela. Tara si obarvila vlasy na růžovo. Ty si přece vlasy nebarvíš. Proboha! Tak čau!" Když se Angel zapojila do debaty a přemýšlela, proč se George tak vyděsil při zmínce o drbech, objevila se Xena. Po prázdninách vypadala plná energie a první věc, kterou sdělila ostatním byla, že se po letech opět viděla se svou rodinou. Jako poslední se přidala Fauna. Ta se jako první chlubila svým Charmixem. Laura jí okamžitě začala děkovat, protože bez její přednášky by možná ona sama Charmix nezískala.

Nová verze kreslení Spellixu?

25. října 2016 v 17:53 | Laura |  Spellix club
Tak, stejně jako minulý rok jsem na narozeniny blogu nakreslila nově obrázek Spellixu. Když jsem kreslila tuto verzi, byla jsem líná na celé postavy a tak jsem kreslila pouse hlavy. Přesto doufám, že se líbí. Xenu jsem ostříhala schválně, jen tak mimochodem.

Happy birthday to you, happy birthday to you, blog!

25. října 2016 v 8:30 | Laura |  Akce, narozeniny
Ahoj, čtenáři mého blogu, pokud tu ještě nějací jste. Já pevně doufám, že ano. Na blogu mi nějak blbne počet návštěvníků, proto musím doufat.
Tento blog dnes oslavuje své druhé narozeniny. Nevím, co se se mnou dělo, že jsem psala tak málo článků, ale musím se pochlubit: Každý měsíc jsem něco napsala. Tak si to sesumírujeme. Kdo si to nechce číst, ať přeskočí další odstavec, ale budou informace o budoucích článcích.
V listopadu jsem napsala celkem dost článků - na to, kolik píšu teď. V prosinci se mi podařilo vydat 11. kapitolu Spellixu, zkoušela jsem adventní projekt, ke kterému slibuju, že se vrátím, ale s jinými postavami a mnohem pravidelněji. O lednu nemám co napsat, takže nic. V únoru jsem se opravdu snažila a hodně jsem kreslila. O Lego třídě jsem založila blog s kamarádem (lego-projekty.blog.cz). V březnu jsem založila vykecávací rubriku Všechno možné, napsala 4. část Rosina oznámení, ke kterému se možná vrátím a, jelikož jsem byla nemocná, napsala jsem nějaké články. Nemoc pokračovala skoro celý duben, kdy jsem začala psát celkem pěknou sérii Život v Bradavicích. V květnu jsem dokončila poslední kapitolu SC a začala psát o specialistech. Na ty články jsem napůl zapomněla a tak přísahám, že někdy tu sérii dokončím. V červnu se to opět začalo zhoršovat. Přesto jsem napsala bonus SC, takže si nemůžete stěžovat. O letních prázdninách se nemůžu rozepsat. No, v září se mi povedlo napsat pár pěkných Potterovských článků, na které jsem pyšná. A nejvíc říjnových článků asi bude dneska, takže tak.
Já si zase zlepšila styl psaní, když porovnáte to, co jsem psala loni a například Den na Příčné ulici. Možná to není zas tak velký rozdíl, ale nějaký ano. Kreslení se mi zase o něco zlepšilo, ukážu na malém příkladu. Sice nebudete vědět, o koho jde, ale to mi vůbec nevadí.
Toto jsou postavy z Lego Příběhu, ale to není důležité.
Pokud jde o narozeninové články, jeden jsem už vydala - test na první sérii SC. Opět připomínám, že jako odměnu mi můžete dát nějakou challenge! Na večer chystám překvapení, mělo by se objevit kolem šesté hodiny. Pokud chcete, jako dárky k narozeninám mi můžete dát nápady na články.Mrkající

A opět chci poděkovat svým kamarádkám, které mě zásobovaly nápady a některé (ano Vájo, mluvím o tobě) mě málem nutily... Ale jsem za to všechno vděčná.(U psaní článku jsem se teď álem rozbrečela dojetím, když mi došlo jak jste pro mě důležité) Samozřejmě děkuji i čtenářům, kteří přetrpěli mé dlouhé odmlky. To je asi vše.

Test Spellix Clubu - 1. série

25. října 2016 v 6:00 | Laura |  Akce, narozeniny
Vzhledem k druhým narozeninám blogu, rozhodla jsem se pro další test o SC. Nemám vám jak zabránit v podvodech, proto vás jen žádám, abyste nepodváděli. Čas máte přes celý dnešek a jelikož je normální školní den, bude do zítřka do 20:00. Dnes večer vás ještě čeká jedno velké překvapení.
Odměnou bude stejně jako loni možnost rozhodnout o nějakém obrázku, který budu kreslit.
 1. Jak se jmenuje Lauřin superpočítač?
 2. Jaký je rozdíl mezi Ryanem a Jamesem?
 3. Jak Diana získala Charmix?
 4. Která ze Spellixu nestlhla autobus do školy a proč?
 5. Čím je na Erectusosu významný Draco?
 6. Kdo spadl do Mirtiny temné propasti na jisté důležité akci?
 7. Kterým vílám po prázdninách ještě chybí Charmix?
 8. Proč Tedros dlouho váhal, na kterou stranu se přidá?
 9. Které Vyvolené Mirta a Iricia unesly?
 10. Jaký byl původní Tedrosův plán?
 11. Bonusová otázka(není nutná): Čeho je červený pruh v Xeniných vlasech symbolem?

Za první místo můžete určit, kterou scénu z první série má nakreslit.
Za druhé místo můžete určit, kterou scénnu z Harryho Pottera mám nakreslit(knižní prosím)
Za třetí místo nakreslím libovolnou postavu z Harryho Pottera.

Odpovědi pište do komentářů. K tomu návrhy na obrázky.

Angiininy návrhy

11. října 2016 v 17:48 | Laura |  Spellix club
Jaká to ironie. Článek stěžující si na pozastvení se stal posledním článkem za poslední dva týdny. Nebylo to plánované, jen mě pořád nenapadalo co psát a Angie má zaracha. Tyhle obrázky mi dala nedávno a já jsem měla možnost je dát na blog až teď...
Podle mě se Angie obrázky povedly. Tyto náčrty jsou všude na stěnách jejího pokoje. Určitě časem přibydou nějaké na blogu.

Vraťte se zase!