Přátelství je naše nejlepší kouzlo!

Září 2016

Pozastavení blogu - zbytečný článek

24. září 2016 v 23:35 | Laura |  Všechno možné
Po dlouhé době jsem měla náladu na nějaký ten vykecávací článek. Snad nevadí, že bude krátký, já jsem ráda, že mě dneska vůbec něco napadlo. :P A ne, nepozastavuju blog. Ale můžete se těšit na konec října, to by mělo být celkem dost článků(takže já se musím chystat už teď a já se toho mám bát XD)

Takový článek psal asi každý, kdo má blog už delší dobu. Pozastavení je na tolika blozích... A u mnoha je to poslední článek psaný před dvěma lety... Podle mě něco takového škoda. Osobně jsem radši, když někdo, kdo píše každý den napíše pozastavení než abych se každý den chodila podívat. Proto je podle mě lepší pozastavení až do ______(doplňte časový údaj) než pozastavrení na dobu neurčitou. Kdy se pak člověk má opět podívat (pokud nemá odběr novinek) když neví, jestli je nový článek? Každý den kontrolovat? Jinak, vždycky jako zázrakem naroste návštěvnost v ten den, kdy vydám článek. Já osobně to nechápu, ale to je jedno. Vy snad máte nějaký šestý smysl, nebo tak něco. :)
Někteří lidi, když mají pozastavení z důvodu dovolené, nějaké články přednastaví. Ale ty přednastavené články zdůrazní aby- Njn, proč vlastně? Má to být vzkaz jako: "Nepište mi žádné komentáře, jsem na dovolené, tak je nemůžu číst." nebo snad vychloubačné "Dal/a jsem si tu práci a přednastavil/a jsem články"?Já to prostě nechápu. Když já přednastavím nějaký článek, nikdo o tom nemá vědět.Maximálně to sdělím Váje, ať se na ten článek podívá...

A jako vždycky u těchto článků nějaké otázky pro vás, na které nikdo neodpoví :( Píšete taky takové články a co si tom myslíte? Proč lidi zdůrazňují PŘEDNASTAVENÉ články? Proč jsem tetno článek vydala tak pozdě? :P

Ostravští orli

21. září 2016 v 21:07 | Laura |  Příběh z Bradavic
Tak nějak mě napadlo napsat něco málo o Ostravských orlech. Název a oblečení jsem vymyslela s kamarádem. Jo a ten trik mě napadl jen tak, přemýšlela jsem, co bych napsala ke střelcům a napadlo mě toto.

Nejdřív něco obecně...

Ostravští orli nejsou nějak starý tým. Byli založeni možná tak před patnácti lety. Jejich hábity jsou bílé, mají černé lemování a chrániče. Na prsou a na hábitu mají vyobrazen černý komín, ze kterého stoupá šedý kouř. Ironicky, členové se chovají velmi šetrně k životnímu prostředí a snaží se k tomu přesvědčit i ostatní. Pod Ostravou v dole je vybudováno jejich famfrpálové hřiště.

A současní hráči

Brankář-Alex Javor- kapitán týmu, 33 let, v týmu skoro od založení. Bez něj by se celý tým rozpadl.
Odražeči-Markéta Vodní a Libor Keteleš - oba 20 let. Na hřišti dokonale sehraní, ale mimo něj se stále hádají. Libor už několik let miluje Markétu a neustále s ní flirtuje. To ji ovšem vytáčí a proto ho často vidíme s velkým monoklem. Přesto ho považuje za celkem dobrého kamaráda.
Chytač-Lucie Sonická - 19 let. jedna z největších talentů Česka v téhle době
Střelci - Antonín Vodní (bratr Markéty, 22 let), Filip Luck(24let) a Sára Zakletá(26 let) - Střelci, kteří proslavili tým. Vymysleli pro sebe nový trik, kterému říkají Ostravská přihrávka. Jedná se o jednu ze známých formací (např. Útočná formace Jestřábí hlava, Chitin chyták) při které hráč Camrál přihodí někomu jinému, ale pokračuje v cestě a předstírá, že ho stále má.

Tak co, fandíte, nebo si ještě počkáte na Pražské prince? Já jim fandím. Mrkající

Dárek pro Hermionu

19. září 2016 v 20:13 | Laura |  Harry Potter
Dneska má Hermiona Grangerová narozeniny. Proto jsem nakreslil menší komiks. Jde o scénu ze čtvrtého dílu a asi bych nakreslila něco známějšího, ale o tuhle scénu mě požádala Vája. Takže viňte ji a ne mě. Přesto doufám, že sevám obrázek líbí a že třeba i pobavil.
Jo a omlouvám se, ale stoly jsem apomněla vybarvit a asi bych to už ani nestíhala.

Den na Příčné ulici z pohledu Terky

17. září 2016 v 20:08 | Angelina |  Příběh z Bradavic
Před týdnem mi přišel dopis z Bradavic. Byla to krásná obálka a na ní byla moje adresa napsaná zářivým zeleným inkoustem, ale problém byl v tom že nikdo netušil co to je. Jsem u nás ta starší a navíc je maminka mudla a můj taťka který s námi nebydlí je kouzelník. Když jsem obálku otevřela tak mi došlo, že mně přijali do Bradavic. Mamka byla strašně ráda a sestra se jenom nechápavě koukala. Dneska jdeme do Příčné ulice abychom nakoupili věci do školy.

Den na Příčné ulici

9. září 2016 v 21:38 | Laura |  Příběh z Bradavic
Když jsem začala psát tuhle sérii, nepředpokládala jsem, že budu pokračovat. Vymyslela jsem scény ve vlaku a chtěla jsem tam zařadit nějaké postavy, takže jsem přeskočila Příčnou ulici. Ale včera jsem si dělala testy na Pottermoru a zjistila jsem jakou bych měla hůlku a napadlo mě tohle. Jen tak mimochodem, podle toho patřím do Nebelvíru, což mě celkem naštvalo.

To ráno před dvěma týdny bylo jako každé jiné. Vstala jsem, vzala si snídani a povídala si s rodinou. Mamka se tvářila nadšeně a vypadala, že mi chce něco říct. A když se k tomu dostala nemohla jsem tomu věřit. Přišel mi dopis z Bradavic. Přelétla jsem pohledem jeden z papírů, které mi podala. Byla v něm sice řada informací, ale já je už znala od sestry. Informace o přijetí, o příloze a začátku školního roku. V tu chvíli mě zajímal víc seznam vybavení, které budu potřebovat. "Tak to přečti nahlas."vybídla mě mamka. Znala ten seznam stejně dobře jako já, ale stejně jsem se pustila do čtení: "Tak... Budu potřebovat tři pracovní hábity, čapku, ochranné rukavice a zimní plášť. Vše opatřeno jmenovkou. Pak z knih Příručku kouzelných slov a zaklínadel pro první ročník, Dějiny čar a kouzel, Teorie kouzelnického umění, Úvod do přeměňování, Tisíc kouzelnických bylin a hub, Základy magické sebeobrany, Astronomickou příručku a sešit a v případě zájmu o kroužek o kouzelných tvorech tak Fantastická zvířata a kde je najít." Katka, moje sestra se mi podívala přes rameno a dodala: "A Magické rostliny okolo nás. To je učebnice do bylinkářství." Mamka se na mě usmála: "Některé ty učebnice budeš mít po Katce, ale to snad nevadí, ne?" Zavrtěla jsem hlavou a četla dál: "Pak kotlík, skleněné nebo křišťálové lahvičky, dalekohled, mosazné váhy a samozřejmě hůlku. Jo a můžu mít mazlíčka." Tohle budou super nákupy.

Harry Potter TAG

2. září 2016 v 16:02 | Laura |  Harry Potter
O tomhle tagu vím od youtuberky MaggIsHere8. Rozhodla jsem se to napsat.

1. Tvoje oblíbená kniha?
Rozhodně vězeň z Azkabanu. Proč zrovna tahle? Asi proto, že Harry se dozvídá tolik nových věcí o svých rodičích a jejich přátelích. Navíc se poprvé objevuje Trelawneyová se svými super hláškami.
2. Tvůj oblíbený film?
To bude nejspíš Fénixův řád. Tento díl je v knižní podobě můj druhý nejoblíbenější, kvůli Brumbálově armádě. Jako film není můj oblíbený trojka, protože mě hodně štve ztvárnění vlkodlaka. Prostě z toho mám pocit, že tvůrci neví jak vypadá vlk. Je jen pár rozdílů mezi vlkodlakem a vlkem... Jinak, nemám moc ráda žádný z filmů, protože tam je mnoho chyb a chybějících částí.
3. Kterou knihu nemáš ráda?
To se určuje hrozně těžko. Asi Prince dvojí krve, kvůli kletbě Sectumsempra a smrti Brumbála. Taky mi celkem vadí, že Snape učí Obranu proti černé magii. No, jednoduše je toho celkem dost, ale na druhou stranu se Harry konečně zamiloval do Ginny a i zde se dají najít celkem vtipné hlášky a opět se vysvětluje mnoho zajímavých věcí. Je to prostě hrozně těžké.
4. Části knihy/filmu které tě dokázaly rozbrečet?
Doslova žádná, ale když to vezmu s nadsázkou, třeba v pětce, jak Protiva vyvádí Umbridgeové naschvály, tak jsem "brečela" smíchy... XD Ale takových scén je víc, hlavně s Fredem a Georgem nebo při poslouchání Potterovy hodinky...
5. Tvá nejoblíbenější postava?
Je opravdu těžké vybrat jen jednu a nezvládnu to. Remus a Tonksová. Nevyberu jen jednu. Remus a Tonksová. A tečka.
Ale opravdu mám ráda i dvojčata Weasleyovy, Protivu, Mcgonagallovou, Moodyho, Siriuse, Cedrica, Viktora (Kruma), Fleur... To by mohlo trvat ještě dlouho. Jo a zbožňuju Lenku. Ta je taky boží.
6. Co by byl tvůj patron?
"To se můžeme jen dohadovat. A možná se to nikdy nedozvíme." Nic jiného k tomu neřeknu.
7. Co by sis vybrala z relikvií smrti?
Bezovou hůlku ne. Ta je v hrobě. Kámen vzkříšení ne. Ten je ztracený v lese a já ho nepůjdu hledat. Plášť by byl asi nejlepší, ale mám smůlu. Harry ho dal Jamesovi, ten ho dá svým dětem a tak dál. Ach jo. Smůla no.
8. V jaké koleji bys chtěla být?
Jak asi víte z mých povídek, chtěla bych být v Havraspáru. A myslím, že bych tam zapadla.
9. Na jakém postu bys hrála famfrpál?
Brankář určitě ne.Letěly by na mě třeba i tři míče a z těch mám fobii. Jako střelec bych byla moc nešikovná a úloha chytače se mi moc nelíbí. Proto odražeč. A taky proto, že bych aspoň měla nějakou zbraň na všechny ty míče.
10. Jsi spokojená s koncem?
No z velké části ano, ale štve mě, kolik super postav zemřelo.

A do tohoto tagu bych ráda zatáhla Váju z blogu: moje-blogovani.blog.cz

Vraťte se zase!