Přátelství je naše nejlepší kouzlo!

Červen 2016

Vylepšení schopností - bonus

21. června 2016 v 19:12 | Laura |  Příběhy
aneb Pokus o zajímavý epilog...
Touto kapitolou ukončuji první "sérii" Spellix Clubu, takže doufám že se bude líbit. Bohužel je dost krátká, takže to bude jen jeden článek. Ale být vámi, tak poslední odstavec nečtu. Věřte mi, není to dobrý nápad.

Mirta vzpomínala, co se stalo před několika měsíci. Utekla na Dareu, odkud chtěla všechny ty příšery vyslat na rodné planety Spellix clubu. Začala s Linpheou, protože to bylo nejjednodušší. Podařilo se jí vyslat tam pouze jednoho tvora, potom ji chytila její matka. Ta portál uzavřela a netušila proč ho její dcera vůbec otevírala. Mirtě zbývalo jen doufat, že aspoň na Linphee se příšera vyřádí.
Faunini rodiče opět nebyli doma. Fauně už dávno zakázali, aby se vydala s příšerou bojovat a Fauna to zase zakázala Spellix clubu. Nechtěla ať se jim něco stane. Její rodiče jí ale dali něco na obranu-kouzelný prach, který vynalezl její otec. Měla ho hodit na příšeru, ale jen pokud bude dost blízko a měla přísný zákaz se za ní kvůli toho vydat. Ten prach by měl tvora zahnat zpět na Dareu, ale nikdo se ještě nedostal tak blízko.
"Lauro, ne! Nechci, aby se vám něco stalo. My se o to postaráme! A zkus přesvěčit Xenu ať se do toho nemotá!"křičela Fauna ve snaze přesvědčit Lauru, aby se nevydala na Linpheu. "Už jsem ti to říkala před týdnem. Já názory neměním!"zopakovala víla zvířat. "Přesně! Měla jsi týden na to, aby ses o to postarala!"prohlásila kamarádka vítězně. Fauna konečně pochopila, proč na Linpheu její kamarádka chtěla i přes příšeru, až když slyšela hlasy volající Lauřino jméno. "Tak proto! Proto sem tak chceš!" Laura se vyděsila, zdálo se, že pochopila o čem Fauna mluví, přesto se zeptala: "Co tím myslíš? Chci ti jen..." "Lauro, znám tě dobře, ale tohle jsem od tebe nečekala! Že sem půjdeš jen aby ses vyhnula svým povinnostem! Ne, Lauro, nechci o tom ani slyšet! A jestli se dozvím, že jsi sem přišla...!"ukončila Fauna vztekle hádku a potom o dost klidněji dodala: "Povinnostem se nevyhneš. Já už musím končit."Ukončila rozhovor dřív než jí Laura mohla dát svoji radu-aby pochopila, že její sourozenci jsou už dost staří aby se o sebe postarali sami.
Laura se už týden schovávala po celém Zenithském hradě. "Někdy bych si přála, abych byla normální holka. No vlastně vždycky,"opravila se princezna smutně. "Ale Fauna má vlastně pravdu. Nemůžu se pořád schovávat." Až tehdy se rozhodla poslechnout všechny ty rady, které jí všichni už léta dávali. A na hrudi se jí objevila zářivě oranžová brož.
Zato Fauna na tom tak dobře nebyla. Její sourozenci už ji nechtěli poslouchat. Smutně si lehla na svou postel. V domě bylo naprosté ticho. Ale věděla, že její sourozenci neutekli. I oni věděli, jak je to teď nebezpečné. Tady opravdu stačila jediná příšera z Darey, aby vyvolala paniku snad na půlce planety. Ticho přerušily podivné zvuky, něco se blížilo. Fauna se okamžitě zvedla a spěchala zkontrolovat sourozence. Všichni byli v pořádku. Víla zvířat vyběhla ven. Vyděšená, přesto děsivá příšera se hnala směrem k jejímu domu. "Nikol, Cindy, Lukáši! Ke mně!"vykřikla Fauna, ani si neuvědomila, že stejně volá na své psy. Všichni tři z domu vyběhli. Okamžitě si všimli monstra, které na tuto nádhernou planetu nemohlo patřit. Nikol zaječela: "Máš ten prach?" Její starší sestra z kapsy vytáhla malou lahvičku. "No tak běž ho použít, to ti rodiče povolili!" "Nemůžu vás tu nechat, mamka mi řekla, že…" Cindy se na ni zoufale podívala: "My se o sebe dokážeme postarat! A ty že jsi pomohla zachránit svět? Když ani nejsi schopná posoudit vážnost situace?" Fauna se zadívala do rozzlobených očí své mladší sestry. Čekala, že její výraz se brzy změní na vyděšený až si uvědomí co řekla, ale Cindy už bylo třináct a stála si za tím co řekla. "Nikol, Cindy, postarejte se o Lukáše!" Dvojčata se na ni užasle dívaly. "Magic Spellix!" Na hrudi víly zvířat se objevila zářivá brož. Fauna se najednou cítila silnější.
Všechny stopy po síle Mirty a Iricii byly smazány a už nikoho nemohly ohrozit. Ale nenápadně se zvyšovala jiná hrozba. Ve vězení na Moonlandu, nejlepším mezi planetami a proslulé tím, že z něj nikdo neutekl, se jedné vězenkyni roztáhla ústa do úsměvu, kterým ukázala své děsivé špičaté zuby. Brzy bude volná dokončí svou práci. A tentokrát ji Winx nezastaví.

Fakt by mě celkem zajímalo, kdo mě neposlechl a poslední odstavec přečetl. A už teď se snažím psát další kapitoly, tak se můžete těšit.

Darea

20. června 2016 v 22:16 | Laura |  Spellix club
Píšu kapku SC, ve které se ještě bude vyskytovat tato planeta, tak je to myslím celkem dobrá příležitost, proč napsat tento článek.

Daree se kdysi říkalo "planeta temna". Mnoho lidí jí tak říká i dnes, tedy pokud ví o její existenci. I samotný název z toho vznikl. Kdysi dávno na ní prý žili lidé a Daree se přezdívalo planeta tmy, ale to je už opravdu velmi dávno, pokud to tak vůbec bylo.
Zde není pořádně světlo, neboť zde není ani žádná dostatečně blízká hvězda. Na Daree však není nikdy ani úplná tma, protože na nebi nějaké hvězdy jsou a aura této planety nějaké světlo obstará.
Jeden z hlavních důvodů, proč ji zná jen málo lidí, je ten, že se všichni snaží, aby se na ni zapomnělo. Mnoho čarodějek ji využívalo jako vězení temných tvorů a trest pro lidi, které neměli rádi. Tím se stalo, že na Daree žijí samé příšery a žádní lidé by tam ani žít nemohli. Ale nedá se říct, že by se o to nikdo nepokusil, naopak se našlo mnoho odvážlivců. Ale nikdo to nedokázal na víc než půl dne a mnoho z nich se nikdy nenašlo a věřte, že to není proto, že se tam tak přizpůsobili. Ale jeden muž na Daree přežil tři týdny a byl schopen se vrátit. Na této planetě si vedl deník, ale ten se ztratil při průchodu portálem.Žádná z příšer na Daree nemá jméno. Jednak je nikdo nepojmenoval a druhak je většina lidí považuje za legendy, které si to nezaslouží. Ani ten muž, který na planetě temna napsal deník, to neprosadil. Žádné rostliny by zde nikdo nenašel, přece jen tu není světlo, teplo a voda se také jen těžko hledá.
Pravděpodobně je to ta nejnebezpečnější planeta.

O Roxy

18. června 2016 v 14:17 | Laura |  Panenky
Roxyino celé jméno je Roxanne Zrcadlová. Je jí 22 let a teď nově přestoupila na kolej. Má ráda hudbu, hraje na kytaru a krásně zpívá.

Vraťte se zase!