Přátelství je naše nejlepší kouzlo!

Prosinec 2015

Phineas a Ferb

22. prosince 2015 v 20:54 | Laura |  Seriály
Mám ráda docela dost seriálů, všechny animované. Můj oblíbený je Phineas a Ferb. Sleduju ho pořád dokola už rok a půl. O tomto článku jsem nikdy nikdy nepřemýšlela, ale požádala mě o něj Vája.
O čem je?
Seriál je o nevlastních bratrech, jejichž jména jsou Phineas a Ferb. Každý den léta něco vynalézají nebo staví. Mají starší sestru Candy, která se vynálezy(nebo stavby)snaží ukázat jejich mámě. Ta je ale nikdy nevidí a Candy nevěří. Phineasovi a Ferbovi často pomáhájí jejich kamarádi-Isabella, která je zamilovaná do Phinease, zálesačky, Buford a Baljeet. Buford šikanuje Baljeeta, přesto jsou nejlepší kamarádi. Phineas a Ferb mají mazlíčka-ptakopyska Perryho. Ten je ale tajný agent a bojuje proti doktoru Heinzi Dutošvarcovi. Dutošvarc každý den staví ďábelské ovátory, kterými se pokouší ovládnout celý jejich stát.
Proč se mi líbí?
Asi protože je to velmi vtipný seriál, ráda sleduju ty změněné hlášky, jako je například "Co děláte?" nebo "Kde je Perry?" V téměř každém díle je super písnička, v některých dílech je jich dokonce víc. Navíc se mi líbí jednotlivé postavy. Třeba Buford a Baljeet. Právě oni zpívali jednu z mých nejoblíbenějších písniček. Ta písnička přesně vystihuje jejich přátelství - "My se nemáme rádi a jsme neustále ve při, my se nemáme rádi, jsme jak nevlastní bratři..."

Můj talisman

19. prosince 2015 v 18:44 | Angelina |  Angelina
Jako je Amořin talisman její hůlka, můj talisman je malý prstýnek s hvězdným prachem. Je to modro-šedá hvězdička. Tento prstýnek nosím na prostředníčku pravé ruky, dodává mi sílu a je to výborný modní doplněk. Dostala jsem ho ke svým 13. narozeninám, všechny moje kamarádky si myslely, že je to obyčejný prsten.


Mí sourozenci

16. prosince 2015 v 14:00 | Fauna |  Fauna
Mám dvě sestry a jednoho bratra. Sestry jsou o čtyři roky mladší než já, jmenují se Nikola a Cindy. Obě mají rády gymnastiku a nesnáší když se o ně starám. Bratr je o šest let mladší než já a jmenuje se Lukáš. Má rád fotbal a taky zvířata a nesnáší když ho Nikola s Cindy otravují.

Erectusos

15. prosince 2015 v 13:28 | Laura |  Angelika
Erectusos je velmi zvláštní planeta a to nemyslím barevnost. Zajímavá je její ochrana. Jak ví všichni co čtou SC, má s tím něco společného Draco. Ale jak to vlastně je? Něco jsem zjistila od Angel a něco z Odhalovače 950... A rozhodla se vám to sem napsat.

Draco byl od vzniku Erectusosu jeho ochranou a od doby, kdy začali vládnout králové, žil s nimi. Pro jeho ochranou byl vystavěn zámek se speciální tajnou místností, jejíž umístění znala pouze královská rodina. Děti krále vždy mají schopnosti živlů, ale rozdělené:
  • Jedináček má schopnosti všech čtyř živlů.
  • Dvě děti: každé ovládá dva živly
  • Tři děti: dva živly ovládá nejstarší holka (v případě tři kluků nejstarší)
Draco vždy chránil schopnosti živlů (síly děti), ale neumí je používat. Používal jen schopnosti Vyvolených (+pokud se s někým spojil jako s Angel), které dokázal použít třeba k obraně nebo přeměně v člověka. Když se něco stane jemu, znamená to potíže pro celou planetu (a kdyby zemřel, celá planeta pravděpodobně zanikne). Jeho potíže cítí také děti Erectusoské královské rodiny, ale jen někteří si uvědomí co to znamená.

Vyvolení v lidské podobě

10. prosince 2015 v 18:59 | Angelina |  Jak se starat o vyvolené
  • Vyvolení by neměli zůstat v lidské podobě déle než dvě hodiny (když jsou Vyvolení ve skupině s ostatními, mohou v lidské podobě zůstat až tři hodiny)
  • když jsou Vyvolení v lidské podobě (bez spojení s vílou) dokážou využívat obraná kouzla (ve spojení s vílou i kouzla útočná)
  • když Vyvolené necháme v lidské podobě déle než výše uvedený čas omdlí vyčerpáním
  • když omdlí, musí se položit na svou kartu, čímž se promění do své zvířecí podoby (musí načerpat novou energii)

2. adventní neděle + bonusy

6. prosince 2015 v 21:59 | Laura |  Panenky
Dneska jsem nafotila méně fotek, to je důvod, proč jsem přidala i pár bonusů.
Chybí brýle Michala. Budu předstírat, že si je nechal v jiném pokoji.
Na některých fotkách nejde vidět Michalův obličej, za to se omlouvám, ale nešlo to spravit.
Chybí židle v pozadí a psací stůl je vzdálenější od postav - to protože se mi to nepovedlo dát stejně
Opakuji, omlouvám se za Danův obličej. Rodina se schází. Marie nese cukroví, Sofie nese zpěvník, Bára zapaluje svíčky a Michal odpočívá.

2. fotka se mi smazala, moc se omlouvám. Marie se Sofií zpívají a Michal si chce vzít cukroví. Bára mu říká něco ve stylu, že vždycky sní všechno cukroví a nic nenechá ostatním
Michal se brání, Bára je stále naštvaná a Marie se Sofií se tiše smějí.
Bára se nakonec urazí, Micha opět končí gestem "To snad není možné" a Marie i Sofie dostaly záchvat smíchu.

Jinak tu mám ještě fotky mimo vánoční téma.
Marie u zrcadla a Sofie, hrající si s panenkami (mizerná kvalita, vím).
Pak rodiče, mluvící o dopisech -
A fotky s adventním kalendářem.
To by bylo pro dnešek vše.

11. kapitola Únos 2/2

2. prosince 2015 v 11:11 | Laura |  Příběhy
Takže, jak jsem slíbila, tady máte druhou část jedenácté kapitoly.

Když Felix viděl, že čarodějky mizí s Dracem i Sabčou a nedokáže tomu zabránit, omdlel. Víly dostaly povolení nevracet se do hodiny, takže se mu snažily pomoct. Trvalo přibližně pět minut, než se vzbudil, dalších pět než si uvědomil co se stalo a čtvrt hodiny než se někomu povedlo ho uklidnit. Celou tu dobu neovladatelně brečel a snad pokaždé, když se nadechl zopakoval: "S-S- Sabča…" Nejen Felix měl v tu chvíli potíže. Angelika skučela bolestí, přesto se pořád snažila vyjít z pokoje a dostat se na Mračnou věž. "Já se nikde… neztratím… Musím tam… Draco je ochrana… mé planety!"vysvětlovala ostatním. Diana se rozmýšlela co dál: "Vyvolené musíme zachránit, kdoví co s nimi Mirta s Iricií chtějí udělat. Ale Angelika je jediná z nás, kdo se tam neztratí, ale v tomto stavu tam nemůže jít. A ten stav se bude zhoršovat. Takže…?"Angelika zatnula zuby a zavrčela: "Tak třeba zvolejte specialisty, ať mi pomáhají, ale rychle! Než mu něco udělají!" Laura pokrčila rameny: "Pokud nejsou jiné nápady, tak sem kluky přivedu." Nikoho nic nenapadlo a Laura se přemístila, aby klukům vysvětlila situaci a přivedla je.
Vrátila se s vyděšeným Georgem, Jamesem a Ryanem. "Angie, jestli si chceš stěžovat, tak si to dvakrát rozmysli. Vyrušila jsem je v hodině a když jsem řekla co se stalo, George se celý vyděšený ptal, jestli může jít. Když jsem vysvětlila, že půjdeme do Mračné věže a když viděl Georgův výraz - vypadal, že omdlí - ten učitel s ním poslal ještě Ryana a Jamese. Jamese protože se hlásil, že chce jít - asi kvůli Diany - a Ryana, protože ví, že ti dva jsou v boji lepší dohromady." Angelina se mírně zamračila, ale nic nenamítla. Angelika vyskočila z gauče a vyrazila ke dveřím. "Bezva, můžeme jít." Podívala se na své roztřesené ruce a povzdechla si: "Já nás odsud nedostanu. Xeno, Lauro? Je to na vás…" Laura vytvořila svou technobránu a než prošla, požádala George: " Pomož Angel, nevypadá dobře." George přikývl, podepřel Angeliku a pomohl jí projít branou za ostatními. "A proč tu nezůstaneš?" "Jsem jediná, kdo dokáže určit polohu Draca a Sabčy. S Dracem jsem kouzlem spojena, když se mu bude dít něco špatného, tak i mi."snažila se Angel vysvětit situaci. "Tak proto je ti tak hrozně? Cítíš temnou magii?" "Necítím to samé co on. V téhle chodbě doleva a pak znovu doleva!"křikla na víly vepředu. "Jen cítím, když mu něco je… Ale pokud se čarodějkám povede mu vzít kouzelnou moc, vezmou ji i mi." George se jí rychle zeptal a pak ji zvedl do náruče. "Musíme zrychlit!"křikl na ostatní. Po několika chodbách Angelika začala kromě pokynů také mumlat: "Nechte ho být. Zničíte celou planetu!" Diana se na ni smutně podívala a zeptala se: "Kudy teď?" "Doprava. A pak třetí dveře zleva." Angelika vytřeštila oči a vypadala, že se snaží, aby nevykřikla. "Asi nestihnou vzít kouzla i Sabče, ani všechna Dracovi, ale začaly s ním."
Ostatní víly se na sebe podívaly a tiše řekly: "Magic Spellix!" Všechny dívky kromě Angeliky najednou stály v třpytivých oblečcích a s křídly na zádech. Diana je ještě zastavila: "Charmix!" Na hrudi se objevila brož ve tvaru sněhové vločky a poprvé také kabelka tvaru ledového krystalu. George položil Angeliku na zem. Víly otevřely dveře pokoje.
Angelika se neudržela a zaječela. Mohlo to být bolestí nebo pohledem, který pro ni byl zvlášť děsivý. Draco v bezvědomí visel ve vzduchu a čarodějky mu braly moc. Mirta se překvapeně otočila. "Jak sem trefily?"zeptala se tiše a zvedla se. Iricia se zlověstně usmívala na Angeliku, která stěží stála. "Smršť střepů!"vykřikla. Angelika automaticky zvedla ruce se slovy: "Větrný štít!", ale účinek byl minimální. Víla se proto sehnula a kryla si hlavu. Tiše si přitom mumlala: "Nejdřív mi vezmou kouzla, potom ze mě udělají terč… Co udělají potom?" Čarodějky byly tentokrát silnější. Když čarodějky přestaly dávat pozor, Draco spadl na zem a zvuky boje ho probraly. Kdy dostal možnost připlížil se k Angelice. Tiše vyklouzli dveřmi a víla se opřela o stěnu. "Teď jsem bez schopností, Erectusos musí mít potíže, čarodějky jsou silnější… Zapomněla jsem na něco?" "Asi ne…"povzdechl si Vyvolený. "Jsem zvědavá, co teď budu dělat. Nemůžu nijak pomoct. Ostatní musí bojovat a já se musím schovávat, protože mám kouzelné schopnosti na minimu." Začaly jí téct slzy. "A ještě ke všemu mám od Iriciiných střepů pořezané ruce." Draco se praštil do čela a vrátil se do pokoje. Vrátil se podepírající Sabču.
Během té chvilky se čarodějky dozvěděly, že mají novou sílu a to vody a vzduchu. Díky toho se zdálo, že víly porazí. Angelika se tiše vrátila do pokoje. Zamířila k nejbližšímu Georgeovi. Přestože byl jen dva metry od ní, než se k němu dostala, byla mokrá. Vztekle zaskřípala zuby, ale nic udělat nemohla. "Hlavní mise splněna!"zašeptala Georgeovi do ucha. George zprávu předal Angie a ta všechny přemístila na chodbu. Odtamtud se i s Vyvolenými vrátila na Alfeu.
"Zase musíme k ředitelce? Jsme tu nějak často."pokusila se o vtip Angelika. Už ostatním řekla vše o jejích schopnostech a Spellix club se rozhodl to jít říct ředitelce. George se ještě zdržel, aby pomohl Angel, ale dvojčata už mířila na Rudou Fontánu. "Proč jste sem chodily předtím?"zeptal se zvědavě George. Laura se zamyslela: "Kvůli Xeny, potom kvůli Tedrose, v listopadu tady byla Amora kvůli problémům se známkami a pak kvůli Ryana. No a teď s Angel." Amora se zamračila: "Určitě se neptal na moje známky!" "To ne, ale byla jsi tu kvůli nim." Amora se nadechla, aby odpověděla, ale radši zmlkla, když viděla ředitelku s učitelkou Musou, blížící se k nim. Zaslechli Musu jak říká: "Už jsem jí zavolala. Přijede brzy, možná ještě dnes." Poté se otočila k nešťastné Angelice: "Eraklyonská královna si na nějakou dobu myslela, že nemá schopnosti, ale to byl jiný případ. Přesto by vám mohla pomoct." Angelika, Angelina, Laura, Diana i George se zeptali ve stejnou chvíli na stejnou otázku: "Přijede Bloom?"

11. kapitola Únos 1/2

1. prosince 2015 v 11:11 | Laura |  Příběhy
Konečně je tady další kapitola Spellix clubu a asi i předposlední této série. Ještě si nejsem jistá, ale myslím,že to tak zůstane. Zítra uveřejním druhou část kapitoly.

Po této události dny utíkaly celkem klidně. Na zimní prázdniny se víly rozdělily, Laura a Amora mířily na Domino, právě do Amořina domu. Ostatní jeli na hory.
Po prázdninách si dívky sdělovaly své zážitky a věci, které před specialisty řešit nemohly. Amora s Laurou mlčely, přestože také měly co říct. Až Fauna se začala vyptávat: "Amoro, odkud máš toho králíčka?" Laura se zasmála: "Amoro, říkala jsem ti, že se jako první zeptá Fauna. Příště až půjdeme do Magixu platíš za mě!" Pak se omluvně usmála na ostatní a vysvětlila: "Vsadily jsme se. Poražená musí zaplatit té druhé zaplatit věci až půjdeme do Magixu, ale já nebudu zlá. Nebudu schválně nakupovat víc." Ve chvíli kdy Laura mluvila, Amora otevřela svůj kufr a vytáhla velký tvrdý papír. Z jedné strany byl obrázek nejslavnější víly lásky a z druhé strany ozdobně napsané písmeno V na modrém pozadí. Položila kartu na zem a králíček se na ni postavil. Okamžitě tam stál malý chlapec s blond vlasy a hnědýma očima. Po chvíli do pokoje přiběhli i ostatní Vyvolení, kteří měli schopnost vycítit proměnu jiných. Okamžitě se začali vyptávat. Jen Draco mlčel a usmíval se. Amora vykládala jak k němu přišla, Vyvolený říkal něco o sobě: " Jsem Antony, Amora mě zachránila. Vás je tady tolik? A já myslel, že něco jako já nikde není a…" Angelika mezitím postrčil Draca, věděla, že byl sám po celá staletí.
Po vyptávání a představování Felix odvedl Antonyho dál od ostatních. Tak by to neslyšela Sabča, zašeptal: "A na Sabču se ni nekoukej, jasný?" "To se neboj na mě kouká Blair. A Sabča zírá na tebe." Felix se bleskově otočil. Antony nelhal. Felix se usmál.
Zatímco víly i specialisté odpočívali a užívali si prázdnin, čarodějky se snažily dohnat učení a ošetřovaly si zranění. Obě měly spoustu popálenin od bitvy s Xenou. A kromě toho musely vymyslet nový plán, ve kterém si vystačí samy. Na Tedrose spoléhaly, vždyť temní mágové chtěli pouze moc… Požádaly zrovna Tedrose, protože měl mnoho zkušeností, zdál se mocný a Mirta si o něm myslela, že mezi vílami dokáže žít bez nějakých změn, pokud ho odmění. A on měl na vybranou… A vybral si špatně. Jakoby nikdy nepatřil mezi ty nejlepší temné mágy. Teď už nemohly věřit nikomu. Jak mohly tušit, kdo by se také proti nim obrátil? Nepotřebovaly nikoho dalšího kolem těch zvířat. Sedm víl, k nim šest specialistů a jeden temný mág-zrádce. I tak jich bylo moc.
Poté, co se víly dozvěděly jak moc čarodějky o Vyvolených ví, neustále je kontrolovaly. Samotným Vyvoleným kontroly vadily, přestože věděli, že jsou nutné. Felix si nemohl pomoct a často si stěžoval, že se o sebe umí postarat, vždyť je ve skupině i lvíče. Draco si nemohl zvyknout na velké skupiny lidí, ale protože byl ve společnosti Vyvolených dost dlouho, začal si zvykat. Víl si moc nevšímal. Jediné, které mu nevadily, byly Angelika z královské rodiny a do které patřil a Fauna, která mu zachránila život.
Mirta s Iricií sledovaly jak víly chrání Vyvolené, hodilo se jim to vědět. Prozkoumaly také rozvrh víl, aby věděly kdy nejsou ve své ložnici. Mirta měla plán a Iricia s ním souhlasila. Stopy kouzel se jim povedlo docela dobře zakrýt, přesto by to Tedros odhalit dokázal. Měly však štěstí. Mág víly nenavštívil.
"Felixi? Draco? Antony?"Xena se zmateně rozhlížela po místnosti. Viděla jen dívky, hrající hry, které našly u Angeliny v kufru. Nepřekvapilo ji,když Vyvolené viděla v lidské podobě, tak byly velkou část dopoledne a potom večer. "Kluci jsou v pokoji Angeliny a Angeliky."hlásila Liliána. Z jejich pokoje byly opravdu slyšet hlasy. "O-ou. Přetáhli jsme!"zazněl jeden z hlasů. Pravděpodobně patřil Dracovi. Všichni tři kluci téměř vyletěli z pokoje. Xena se na ně zamračila: "Co jste tam zase dělali?" Draco se výmluvně usmál, Antony zbledl a Felix vykoktal: "No… Víš… My… Pro jistotu…" "Co jste dělali?" Felix se podíval na Antonyho a kousal se přitom do rtu. Antony zbledl ještě víc, povzdechl si a odpověděl: "Trénovali jsme. Kdyby sem přišly čarodějky, ať se nějak můžeme bránit a…" Zdálo se, že zbytek říct nedokáže, takže mu Felix pomohl: "ochránili holky. Někdo z nás by mezitím běžel pro vás…" Xena se pousmála. "To je od vás milé a tak, ale ony jsou zkušenější, silnější… No víte jak to myslím. Ale přišla jsem tady na kontrolu. Takže jste všichni v pohodě?" Vyvolení přikývli. Xena se usmála a odešla.
Ve chvíli, kdy se za Xenou zavřely dveře, v rohu pokoje se začala tvořit černá mlha, silueta přibližně šestnáctileté dívky. Draco se instinktivně otočil. "Co to…?" Přerušil ho zvonek, ohlašující začátek hodiny a také ztrátu naděje "Xena je na chodbě u dveří". Felix zavrčel. Blair se zatvářila vyděšeně: "Čarodějky nás musely sledovat! Přesně ví, kdy nás chodí kontrolovat a kdy musí víly jít! A taky kdy zvoní a ony musí být ve třídě! Určitě znají i jejich rozvrh!" Mlha se už zformovala a změnila na Mirtu. "Přesně tak morčátko."usmála se čarodějka. Chlapci se mezitím postavili do obranné pozice před dívky. Čarodějka se přibližovala. "Draco, jak se tady cítíš? V takovém davu?" Draco zašeptal k dívkám za sebou: "Sofie, Blair, běžte pro víly!" Mirta je nestihla zastavit, byly moc blízko dveřím. Vedle ní se objevila i Iricia. "Dvě chybí! Musíme rychle zmizet!" "Klid!"Čarodějky už byly metr a půl od Vyvolených. Mirta k sobě přitáhla Draca, Felixe i Antonyho, zatímco Iricia Sabču a Liliánu. Felix a Antony nebyli v tak pevném sevření, protože Mirta vkládala většinu síly na nejsilnějšího Draca. Dva z chlapců tak využili trénovanou sebeobranu a osvobodili se. Felix se pokusil o vysvobození Draca a Antony k sobě stáhl Liliánu. Iricia poté využila všechnu sílu na Sabču a držela ji stejně pevně jako Mirta Draca. Mirta vyslala krátkou myšlenku Iricie: "Aspoň něco. Myslím, že slyším kroky. Mizíme." Čarodějky se přemístily přesně ve chvíli, kdy se víly objevily ve dveřích.

Vraťte se zase!