Přátelství je naše nejlepší kouzlo!

Listopad 2015

1. adventní neděle

29. listopadu 2015 v 18:54 | Laura |  Panenky
Tak, jak jsem slíbila, tady jsou fotky z první adventní neděle.
Rodina se sešla u adventního věnce. Marie se tam už delší dobu nudí, protože Sofie ještě dojídala večeři.
Mamka (hraje Briar, jméno Bára) šla pro texty písní i taťka (hraje Dexter, jméno Michal) někm zmizel.Byl zpět ve stejnou dobu jako Bára a Marie se ke své mamce hned otočila.
Michal donesl cukroví, napečené hoodně dopředu.
Zatímco Michal s Marií ujídali cukroví, Bára a Sofie zpívaly.
Marie pronesla trochu dráždivou poznámku o Sofii. Bára se začala smát a snažila se ztlumit smích. Michal poznámku neslyšel.
Sofie začala svému taťkovi žalovat. Ten zašeptal: "To snad není možné" , zatímco Marie prohlásila: "No co?"

A takhle proběhla první adventní neděle.

Během týdne nic do adventního projektu asi přidávat nebudu,ale možná sepíšu něco o jejich dárcích.Příští neděli ale rozhodně budou další fotky.

Úvod k adventnímu projektu+psaní dopisů

29. listopadu 2015 v 17:58 | Laura |  Panenky
Dneska ráno mě napadl tento projekt a hned jsem ho začala uskutečňovat.
V tomto mém projektu půjde o focení čtyř panenek-rodiny-při vánočních tradicích. První adventní neděli-dnešek-je nafocený a za hodinu(nebo dvě) zde budou fotky. Nebudou nějak zvlášť kvalitní, ale to bude tím, že jsem fotila večer.

K začátku adventu určitě i psaní dopisů Ježíškovi.
Na první fotce píše dopis Sofie. Je jí 10 let. Ráda si hraje s panenkami. K Vánocům by si přála panenku, velkého plyšáka a domeček pro panenky.
Po napsání se dopis obvykle dává na okno, ale tato rodina ho dává do ložnice.
I Marie píše svůj dopis, ale jen kvůli tradici. Marii je už 15 let. K Vánocům si přeje notebook a nějaké oblečení.

Ryan na Daree

28. listopadu 2015 v 13:17 | Laura |  Povídky
Taková "malá" povídka z pohledu Ryana. Nevěděla jsem co psát a pak mě napadlo toto.

Vytvořila se před námi propast, oddělující mě, Lauru a tu malou dívku od ostatních. Diana s Jamesem ji ještě přeskočili, ale já s Laurou jsme to nemohli stihnout. Pochopil jsem, že propast musela brát energii Laury a předtím i Diany(protože ji nepřeletěla). Bezmocně jsem sledoval Lauru, proměňující se zpět. Ta malá dívka, Vyvolená, spadla do temna propasti. Laura vykřikla a já ji stiskl pevněji, aby neskočila za ní. Všiml jsem si, že díra se rozšiřuje směrem k nám a brzy spadneme také. Neměl jsem na výběr. Zašeptal jsem Lauře do ucha: "Neboj se", přestože já jsem se bál. Přehodil jsem ji na druhý okraj. Když dopadla, překulila se dál od propasti. Ale já už neměl kam se pohnout a spadl jsem. Krátce jsem vykřikl, nevěděl jsem jestli to vůbec přežiju. Zmlkl jsem, protože jsem si uvědomil, že to přitáhne pozornost Laury a Jamese. A že pokud jim nikdo nezabrání, skočí za mnou. Zaslechl jsem dva hlasy voljící mé jméno a několik úderů, znělo to jako by se někdo vrhl na zem. Doufal jsem, že to znamená, že je zastavili a ne výhru čarodějek.
Nepadal jsem dlouho. Asi. Dopadl jsem nedaleko té dívky a ve společnosti příšer, které jsem poznával. Před pár lety jsem totiž našel starý deník. Psalo se v něm, že se někdo dostal na temnou planetu Darea a popisoval příšery žíjící na ní. Proto jsem věděl, co dělat. Zavřel jsem oči a řídil se sluchem. Nesměl se těm příšerám podívat do očí. Vyskočil jsem na příšeru za mnou, vytáhl luk, pootevřel oči a vyhledal hlavu příšery, i když na oči jsem ani nepohlédl. Přesto jsem věděl, kam vystřelit. A strefil jsem se. Tyto příšery mají oči nejen velmi citlivé, ale díky nim žijí.Když jsem ji zasáhl do jednoho oka, umírala. Proto jsem skočil na ni a stejným způsobem jsem se vypořádal i s druhou. Pro nenápadnost jsem si přes hlavu přehodil plášť a spolu s dívkou jsem šel najít bezpečnější místo. Zjistil jsem, že ta dívka se jmenuje Sofie. Věděl jsem, že nás ostatní zachrání. Stačilo jen dostatečně dlouho přežít.
Na této planetě jsem musel být už několik hodin, i když jistě to nevím, když jsem z dálky zahlédl světla a zaslechl zvuky boje. Spolu se Sofií jsem se tam rozběhl. Už z dálky jsem poznal svůj tým specialistů a víly. Když jsem se přiblížil ještě víc, rozpoznl jsem i jednotlivé osoby. A Laura byla právě obklíčena těmi příšerami, co když jim pohlédne do očí, zapomene na všechno (to jsou ty, mezi kterými se Ryan objevil) Neudržel jsem se a zakřičel: "Ne, Lauro!" Nsadil jsem svou nejvyšší rychlost a když jsem byl dost blízko, odrazil jsem se. Příšery tady byly čtyři a dvě měly hlavy blízko sebe. Dopadl jsem na hlavy těch blíž k sobě. Střelil jsem oči těch naproti a skočil na zasažené. Zasáhl jsem i dva zbývající a skočil k Lauře Stáhl jsem si plášť z obličeje, ať na ni líp vidím. Usoudil jsem, že vzpomínky se jí vracejí, ale pomalu. Dívala se na mě, jakoby si snažila vzpomenout. Dívala se mi do očí a já sledoval ty její zmatené. A pak vyjekla: "Ryane! Ty jsi v pořádku!" Víly vytvořily štít a vyhnaly příšery. Já tušil, že ta chvíle přijde, ale přesto mě James srazil k zemi. Na tu chvilku jsme blbli jak malí. A pak jsem se vymotal z jeho sevření a čekalo mě další překvapení. Objala mě Laura. Slyšel jsem jak něco šeptá, ale nepostřehl jsem co. Amora luskla prsty a všicni kromě mě a Laury se otočili. Zády k nám. A Laura mě v tu chvíli políbila.

Mladí pobertové

27. listopadu 2015 v 11:33 | Laura |  Harry Potter
Omlouvám se, ale zapomněla jsem to přetočit.

Můj názor na Snapea

24. listopadu 2015 v 20:47 | Laura |  Harry Potter
Tentokrát nemám obrázek, promiňte... Možná někdy dokreslím, ale teď na to nemám čas, už kvůli tomu, kolik musím nakreslit víl na přání...

Názor mnoha fanoušků Harryho Pottera:
Snape je hrozný, nedivím se že zabil Brumbála, vždyť to bylo jasné...
A potom najednou ukáže Harrymu vzpomínky a hned to je: Snape je ta nejlepší postava, proč neskočil s Lily?

Přesně tohle nemám ráda. Nikomu názor neberu, ale tohle je podle mě hrozné. Můj názor se nemění. Chápu, že byl statečný a nebyl s Voldemortem, ale přesto ho pořád nemám ráda.
Přece jenom byl neférový učitel. Nadržoval Zmijozelu, Harryho trestal za každou věc, i za minutu zpoždění. Zato Draco by mohl přijít o čtvrt hodiny později a on by mu přičetl 100 bodů za tu statečnost (vím, trochu přeháním). A nenáviděl Harryho, jen protože nenáviděl jeho otce. A já si myslím, že LIly měla dobré důvody proč neskončila se Severusem. Tak třeba: Řekl jí mudlovská šmejdko, patřil mezi budoucí smrtijedy... A Snape přešel z Voldemortovy strany jen proto, že miloval Lily. To je sice pěkné, ale ostatní mu bylo jedno. To, že zemře Harry mu nevadilo. Kdyby si Voldemot jako větší hrozbu vybral Nevilla, dopadlo by to se Snapeem jinak...
Jednoduše řečeno, nemám ráda Severuse Snapea kvůli jeho chování.

Teorie začátku

23. listopadu 2015 v 15:16 | Laura |  Perličky ze života
Nevěděla jsem do jaké rubriky to dát... Nakonec jsem se rozhodla pro tuto, protože tohle je ze školy. Je to dost šílené. Vymyslela jsem to já, Lucka a Kika

Na tuto teorii jsme přišly v suplované hodině. Po zadané práci jsme řešily filozofické otázky (normální, žeSmějící se?) Od života po smrti, přes teorie že nás někdo ovládá, jsme se dostaly až k tomu, co bylo před vesmírem. Lucka přemýšlela, že pokud nic nebylo, nemohlo to být černé... Kika tvrdila, že by bylo zvláštní, kdyby bylo černo pak BUM a znova černo. Tvrdila, že před tím muselo něco být, proč ten vesmír vznikl, ale my si to prostě neumíme představit. Pak jsme se znovu zaasmály teorii: "černo, BUM, černo" a já jsem navrhla, že Velký třesk byl u nějakých bytostí prostě nějaký výbuch a někdo při něm omdlel a viděl hvězdičky(vyvolala jsem záchvat smíchu). A poté jsme přišly na všechno. Nějakou bytost omráčil výbuch (Velký třesk, chcete-li) a ona upadla do komatu a viděla hvězdičky. A teď jsme její sen. I myšlenky způsobuje ona. Když ji někdo omrzí zabije ho. V občance probíráme životní prostředí a to tomu nasadilo korunu: Ona ví, že až zemřeme probudí se(nebo si to myslí). A proto vytváří znečištění. A jakto, že nás to napadlo? Jsme vyvolené.

Krásná teorie, že? Kika potom mluvila do stropu se slovy: "My o tobě víme!" Vím, že ta teorie je dost krátká, ale přesto je dobrá, ne?

Tipy - papírnictví pro panenky

16. listopadu 2015 v 16:32 | Laura |  Panenky
Tady jsem sepsala pár tipů pro papírnictví pro panenky.
Nejdříve něco na základ obchodu:
  • Aby byl obchod co nejpovedenější a aby se dobře přenášel, je dobré odstranit pouze "strop" a jednu delší stranu.
  • Na dveře (z části vyříznutá část - aby se daly otevírat) jednoduché madlo z kartonu, cedulku Otevřeno/Zavřeno (já s Vájou použila připínáček) a Otevírací dobu.
  • Pult ve vzdálenosti od stěny 6,5 cm. Jako plt se dá použít třeba krabička od hromady lentilek.(Obarvit!)
  • Poličky mžou být z plastu (jako je třeba na bednách pro panenky nebo na jiných předmětech) ty lepím lepidlem A lepící páskou nebo přilepené z kartonu.
A teď k věcem, které by se daly umístit na poličky.
  • Štětce a pastelky - párátko rozdělte na poloviny a fixem a pastelkami nabarvěte.
  • Vodové barvy - kousek kartonu přehněte na polovinu. Na jednu z vnitřní poloviny si vyznačte 8 koleček a vybarvěte je různými barvami. Kolem nich vybarvěte černě.
  • Guma se dá vytvořit velmi snadno - Nstříhejte nebo odlamujte kousky gumy (třeba nějaký nepoužívané)

Víla pro Lu

16. listopadu 2015 v 14:50 | Laura |  Nové víly
Omlouvám se, ale zapomněla jsem k ní připsat jméno. Mimochodem tu pusu jsem dělala 10x.
Doufám, že se líbí.

Angelinin tablet

15. listopadu 2015 v 21:40 | Laura |  Angelina
Na fotce na nočním stolku je vidět Angiina sestřička Amálie.

Georgeovy narozeniny

12. listopadu 2015 v 8:15 | Laura |  Akce, narozeniny
Takže na dnešek jsem i toho moc nepřipravila, pouze obrázek, který jsem měla nakreslit jak cenu pro Váju. Pokud máte nějaký nápad, co bych mohla dneska udělat, pokusím se splnit.
A obrázek:
Vája po mně chtěla, ať je nakreslím, jak si dávají pusu
Já si to představila takhle.

Vraťte se zase!