Přátelství je naše nejlepší kouzlo!

Září 2015

Smazaná kapitola

30. září 2015 v 22:21 | Laura |  Povídky
Začala jsem psát kapitolu. Ale první návrh se mi nelíbil, takže jsem to z příběhu smazala. Ale dala jsem si to do nového dokumentu ve Wordu. Abych to neztratila. Po vydání této kapitoly, kterou jsem ani nedokončila, už kvůli problémům s pokračováním, půjdu pokračovat s normální kapitolou. Jedná se hlavně o Amořin dům. Nevěděla jsem co dál a tak to zůstane takhle.

Zimní prázdniny se blížily. Víly naplánovaly výlet do hor. Jen Amora s Laurou se tomu raději vyhnuly. Víla lásky pozvala svou kamarádku k ní domů. Specialisté se bez rozmýšlení přidali k výletu na hory. Lee se Amoře omluvil, ale jí to nevadilo. Zato o Ryana se strhla menší hádka. Laura chtěla aby šel s ní, ale Jamesovi se ta možnost nelíbila. Ryan o hádce nevěděl. Nakonec se sám rozhodl, že pojede na hory. Lauře se musel dlouho omlouvat.
Laura následovala Amoru do jejího domu. Víla lásky se na ni s úsměvem otočila: "Není to žádný zámek, ale snad se ti to nebude vadit." Laura obrátila oči v sloup, ale nic neodpověděla. Amora otevřela dveře a vstoupila. Na kamarádku nečekala, rovnou se rozběhla do kuchyně, kde slyšela svou mamku. Zenithská princezna ji pomalu následovala. "Ahoj mami! Tohle je moje kamarádka Laura. Ta co tady zůstane na prázdniny." Amořina maminka vypadala mile, oči měla modré a dlouhé zrzavé vlasy zapletené do copu. Vypadala klidněji než její dcera. "Ráda tě poznávám. Pokoj budeš mít hned vedle Amořina, do jejího by se spacák nevešel a ve vedlejším pokoji je postel." "Děkuju." Amora se ozvala: "Já ti ten pokoj ukážu. A pomůžu ti s kufrem." "Počkej. A nevadí, že mám pejska? Může tady být se mnou? Je skvěle vychovaný a žádné problémy dělat nebude." Amořina maminka se na ni znovu usmála: "Nevadí. Amora psy miluje." Zmiňovaná dívka zašeptala tak aby to slyšela jen Laura: "Po tom co mám v pokoji na Alfee? Nejsem si tím jistá." Laura se zasmála.
"Tohle je můj pokoj a tohle bude teď tvůj." Amora dveře svého pokoje přešla, jako by nechtěla ukázat co je za nimi. Laura se zvědavě zeptala: "Proč bych vlastně nemohla spát ve spacáku ve tvém pokoji?" "No, spacák se tam nevleze, mám tam sice uličky, kterými se dostanu ke skříni, posteli nebo stolu, ale…" "To tam máš takový nepořádek?" "No, já tomu nepořádek neříkám, ale…" "I když jsem princezna, taky mám trochu nepořádek v pokoji, nevadí mi to." "Budeš se mi smát?" "Ne, jasně že ne. Proč bych měla?" Amora pokrčila rameny. "Tak ti to ukážu, no. Stejně bys to zjistila. Otevřela dveře. Uvnitř bylo celé městečko pro panenky. Laura nevěděla co říct. Po minutě, kdy ji Amora sledovala a čekala, kdy se rozesměje. Laura se pak užasle pousmála a vydechla: "To je úžasné. Má nějaké jméno?" Amora zavrtěla hlavou. Pak se usmála a navrhla: "Ale jméno Spellix nezní špatně, že?" "Nezní. Tvé město má jméno, co?" "Asi jo.Město se přemisťuje do dílny, chtěla bys to tam vidět? Je tam už větší část. Mám tam pár pěkných obchodů a ještě víc domů. Taky tam mám sbírku panenek." "Jo, podívám se ráda. Vypadá to tak… skutečně." "A já čekala že se mi budeš smát."

Harryho košťata

26. září 2015 v 22:30 | Laura |  Harry Potter
Klávesnice funguje!!
Možná kdybych se zeptala, jaké bylo Harryho první koště, odpověděli byste Nimbus 2000. A možná ne. A ti co ne, mají pravdu.

Harry totiž své první koště dostal, když měl jeden rok, bylo to dětské košťátko. I když dokázalo vyletět jen půl metr nad zem, Harry málem zabil kočku a rozbil vázu od Petunie. Byl na ně velmi pyšný. Byl to dárek od Siriuse.
Jeho první normální koště byl samozřejmě Nimbus 2000. To dostal na zvláštní povolení od Brumbála, aby mohl hrát famfrpál, i když ani to by jako prvák ještě neměl, to zas kvůli jeho schopnostem.
Další a prozatím poslední koště byl samozřejmě Kulový blesk. To byl také dárek od Siriuse. Dostal ho dřív, než se odehrál zápas, kdy by musel hrát na Meteoru(staré školní koště). Kulový blesk byl jednou rozebrán.

Pozastavení

25. září 2015 v 20:29 | Laura |  Info
Mám problémy s klávesnící, takže musím vyhlásit pozastavení. Je mi to líto, ale s klávesnící na obrazovce se moc psát nedá. Napíšu až to bude vyřešené.

Úvaha o Bylinkářství

24. září 2015 v 18:48 | Laura |  Harry Potter
Zase pročítám knihy Harryho Pottera a napadlo mě, jak je Bylinkářství nebezpečné.

Od druhého ročníku (12 let) studenty pouštěli do skleníku číslo 3. Dvojku z nějakého důvodu vynechali. V trojce ale mají být daleko nebezpečnější rostliny.
Hned první hodinu druhého ročníku pracovali s madragorami. Mandragory svým jekotem dokážou zabít, sazeničky omráčit na celý den. Sice pracovali se sazeničkami a měli si kontrolovat klapky, ale co kdyby si je někdo shodil nebo by mu spadly?
Nevím kdy to bylo, ale rozhodně pracovali také s dýmějovými hlízami a získavali z nich hnis. Jak víme díky dopisu, který Hermiona dostala, není zrovna příjemné mít ho ve své blízkosti.
Neměla bych zapínat na Úponici jedovatou, které se prořezávaly trny... Mimochodem, nemusíte se bát, že když ji sníte, je po vás. Kvůli sázky to jistý Derwent Shimpling udělal. Přežil ...ale zfialověl.
Nelíbí se mi ani název škrtidubu, zní to nebezpečně a podle chráničů ta takové asi také je.
Nevím jestli bylo v učebně (třeba za sklem), ale do Bylinkářství patří také Ďáblovo osidlo, které miluje tmu a vlhko.
A Mimbulus Mibletonia se svou mrvomízou se mi taky zrovna nelíbí.

Skvělý předmět, toho se nemusíme bát, že? Nevím jak vy, ale já zůstanu radši u normálních kytek.Neville byl dobrý, že tohle zvládal tak snadno.

Obrázek Xeny

24. září 2015 v 17:58 | Laura |  Xena
Další obrázek, tentokrát jsem kreslila Xenu

Obrázek Angeliky

23. září 2015 v 20:48 | Laura |  Angelika
Další z mých obrázků, tentokrát jsem nakreslila Angeliku. Mám pocit, že se opravdu lepším.

Vznik Spellix clubu

22. září 2015 v 22:39 | Já |  Spellix club
Ani si nejsem jistá, kterou z víl jsem vymyslela první, jestli Amoru nebo Lauru. Začnu ale Laurou, protože té jsem první vymyslela povahu a vzhled.
  1. S kamarádkami jsem si hrála na víly, bylo to ve čtvrté třídě. Byly jsme všechny princezny a pokud vím, dvě z těch kamarádek později použily tyto návrhy na Angel a Angie. Do speciálního sešitu jsme kreslily návrhy šatů i obrázek přímo naší víly. Já svoje návrhy nezměnila. Našimi nepřáteli se staly Medusank a Morgana le Fay, ta byla nesmtrelná. I ty se podle mých plánů v příběhu objeví, ale asi další "série". Ehm... A takhle nějak jsem vymyslela Lauru.
  2. První obrázek Amory jsem ukazovala v jiném článku. Líbila se mi ta představa víly lásky a tak jsem o ni Keiko požádala. K Amoře jsem se vrátila až po Dianě, přesto mám pocit, že bych ji v tomto článku měla zmínit jako druhou. Věděla jsem přesně jakou bych ji chtěla mít, že bude roztržitá a tak. V Malování byl vytvořen její vzhled, ale ne mnou, ale autorkou Xeny.
  3. Dianu jsem vymyslela, když jsem se rozhodla psát příběh. Kreslila jsem si v Malování tento obrázek:a v hlavě se mi tvořil její příběh a také vysvětlení věcí, které se objevují v příběhu.
  4. Ostatní víly jsem nevymyslela já, rozhodně ne všechno o nich. O Angelině jsem věděla, že ráda navrhuje a že je veselá, až šílená. Taky jsem znala vzhled. Detaily jsem vymýšlela sama a psala o ní podle toho co se mi hodilo v příběhu.
  5. U Angeliky jsem se musela snažit víc. A (nechci urazit Angie) bavilo mě to víc. Měla jsem pouze slovně popsaný vzhled(počítám i čeho je víla a z jaké je planety) a i u ní jsem věděla, že je veselá, až šílená.
  6. O Fauně bych se nerada rozepisovala, často na ni zapomínám. Podle výsledků ankety to vypadá, že ona a Dave je nejméně oblíbený pár. Já zase dělala detaily, autorka vymyslela i Angelinu, zase jsem měla vzhled a čeho je víls.
  7. Xenu vymyslela další moje kamarádka. S ní jsem vymyslela Vyvolené, bylo to při hrách s panenkami. Minulost Xeny, kromě toho v tomto článku, jsem vymyslela já. Upřímně, její minulost se psala sama, je to dost zkrácené(mluvím o tomto článku).
A takhle tedy vznikly víly Spellix clubu

Nějaké ty víly...

21. září 2015 v 17:41 | Laura |  Nové víly
Tuto vílu jsem kreslila mé nejoblíbenější učitelce.
A tuhle babičce.

Přeměna na prvním obrázku je Charmix a na druhém Believix.

Xena

20. září 2015 v 21:49 | Laura |  Xena
Planeta původu: Linphea
Síla: oheň
Oblíbené kouzlo: "Ohnivý šíp"
Datum narození: 29.6.
Vílí znamení: Chiméra
Povaha: energická, nezastavitelná
Sourozenci: Daymi, o tři roky starší
Rodiče: Lukáš a Bára
Vzhled: blond vlasy s červeným pruhem
Oblíbená barva: růžová
Koníčky: cvičení, tanec
Nejraději: je s Vyvolenými
Nesnáší: když jí někdo říká co má dělat
Neobejde se bez: Felixe, případně jeho karty

Xena se se svou rodinou nevídá. Čas od času jim píše dopisy, ale bez adres.

Xenin život se změnil, když jí rodiče dali k osmým narozeninám pejska. Xena ho pojmenovala Felix. Netrvalo dlouho a odhalila tajemství Vyvolených. Rodině to sdělila, ale zčásti to byla chyba. Daymi se pár dní nato chlubila kamarádkám a brzo se to rozkřiklo snad po celé planetě. Nikdo sice neznal celé tajmeství, ale rozšířily se pověsti o kouzelných zvířatech. Dozvěděly se to i čarodějky a začaly dívku hledat. Xena nakonec přísahala, že bude Vyvolené vždy chránit. V tu chvíli se jí obarvil jeden pramen vlasů na červeno. Její rodiče i Daymi, která se tím snažila odčinit svou chybu s ní cestovali po různých planetách. Když Xeně bylo dvanáct, rozhodli se, jako dárek k narozeninám, vrátit se na nějakou dobu zpět na Linpheu. Tehdy se Xena setkala s Faunou. Během krátké doby se staly kamarádkami. Poté znovu odcestovala. Ochránkyně Vyvolených se rozhodla že bude cestovat sama ve svých třinácti letech, když ji znovu našly čarodějky. Od té doby byla na útěku sama.

Debata o HP

16. září 2015 v 22:15 | Laura |  Perličky ze života
Dneska jsme měli první hodinu volnou. Přesto jsem do školy šla jako obvykle. Z mé třídy tam byli jenom tři kluci - Franta, kluk který se posmívá, Vojta, kterého taky zrovna nemusím a Vítek, fajn kluk. Vítek Harryho Pottera asi četl o prázdninách, Franta prý 3x před 3 lety.
Já si četla HP1 a kvůli toho jsme pak začali kecat právě o Harrym Potterovi. Přes neoblíbenost Zmijozelu a jejich společenskou místnost jsme se dostali k tomu, že Harry jako jedinou nenavštívil mrzimorskou společenskou místnost. A v tu chvíli začala být legrace - Franta začal: "Ale on tam byl!" Já: "Kdy?" "Já nevím" Vítek: "Kdy, mě to taky zajímá." Já: "ve zmijozelské byl ve druhém díle, kvůli tajemné komnatě..." Vítek: "A v havraspárské kvůli diadému..." Franta: V nebelvírské vím, že byl ve čtvrtém díle, ale jen jednou..." Já: "Takže nebelvírští spali na chodbě?" Vítek: "A slavili po úkolech?" Já: "A krb byl na chodbě taky?" Tady jsem se začala smát já. Pak se Vítek zeptal: "A kde vlastně byla mrzimorská společenská místnost?" Já: "Asi v přízemí." A zase jsme se vrátili k Frantově názoru... Já se pak zamyslela: Kuchyně taky byla v té chodbě... A tak jsem se zeptala: "Franto a nebyla v té společenské místnosti hromada skřítků?" A Vítek se vedle mě zhroutil na stůl a začal se smát. Já pokračovala: "...a nádobí a čtyři velké stoly..." Kdo nechápe, ptala jsem se, jestli si to nespletl s kuchyní...

Bohužel nevím co odpověděl, ale pak jsme se už moc nebavili.

Vraťte se zase!