Přátelství je naše nejlepší kouzlo!

Srpen 2015

Angelika

31. srpna 2015 v 20:58 | Laura |  Angelika
Planeta původu: Erectusos a ona je princezna
Síla: voda a vzduch
Oblíbená kouzla: "Tornádo" a "Sprcha"
Datum narození: 1.4.
Vílí znamení: Fénix
Povaha: veselá, energická, nepřemýšlí nad tím co dělá
Sourozenci: o rok a půl mladší Ginny, o rok starší Simon
Rodiče: Jane a Daniel
Vzhled: Rovné blond vlasy, modré oči, bledá
Oblíbená barva: modrá
Koníčky: hraní různých her, psaní
Nejraději: dělá blbosti s Angelinou a dělá si z ní legraci
Nesnáší: boje a čarodějky
Neobejde se bez: náušnic, které používá jako talismany. Vyrobila je Ginny a každá vypadá jinak. Jedna má podobu tornáda a druhá kapky. Angelika je nosí skoro pořád, ale zakrývá je vlasy

Angelika svou rodinu miluje, i když všem kromě Ginny už leze na nervy.

Obrázek Diany

31. srpna 2015 v 19:06 | Laura |  Diana
Diana má v šatníku taky něco výrazného, i když to tak nevypadá.

Fauna

31. srpna 2015 v 19:04 | Laura |  Fauna
Planeta původu: Linphea
Síla: Zvířat
Oblíbené kouzlo: "Lví síla"
Datum narození: 15.9.
Vílí znamení: Nereida
Povaha: tichá, rozumná, uzavřená, ochotná
Sourozenci: o čtyři roky mladší dvojčata Nikola a Cindy, o šest let mladší Lukáš
Rodiče: John a Anna
Vzhled: Černé rovné vlasy, hnědé oči
Oblíbená barva: červená
Koníčky: Čtení, učení se a pokud se to počítá, starání se o zvířátka
Nejraději: se prochází v přírodě
Nesnáší: týrání zvířat
Neobejde se bez: svých mazlíčků
Jako nejstarší se Fauna naučila postarat se o sebe velmi rychle, ale vždy se starala i o sourozence a hlídala je, když byli doma sami. Dvojčata to začalo otravovat když začaly chodit do školy a Lukášovi když měl sedm let. Ale všichni tři ví, že na Faunu je spolehnutí a když se jim něco stane, můžou za ní přijít.

Fauniny schopnosti se poprvé projevily, když rozuměla opuštěnému pejskovi. Fauně tehdy bylo skoro šest let a myslela si, že jim rozumí všichni, ale nevnímají to nebo je to nezajímá. Proto o tom rodičům neřekla. Oni si zase mysleli, že jí je těch zvířátek líto, ale že je víla je nenapadlo. Až když měla dvanáct let, zeptali se jí, proč má tolik zvířátek. Ona jim odpověděla: "Prosili mě o pomoc. Nemohla jsem je nechat samotné. Někteří mi řekli, že je bolí tlapka, tak co jsem měla dělat?" Anna se na ni udiveně dívala a Johnse raději ujistil, jestli si nedělá legraci, že s ní zvířata mluví. Pak to Anně došlo. A právě od té chvíle Fauna ví, že je víla.

Obrázek Laury

31. srpna 2015 v 15:21 | Laura |  Laura
Vzhledem k tomu, že teď píšu nové popisy, rozhodla jsem se nakreslit i další obrázky. A nevím jak vy, ale já si myslím, že jsem se zlepšila a že teď vypadá líp.

Bitva o Bradavice

31. srpna 2015 v 15:16 | Laura |  Harry Potter
Vája mi nedávno napsala, že jedna z jejích oblíbených scén z Harryho Pottera je jak Sibyla Trelawneyová hází křišťálové koule na Smrtijedy. A z toho nakonec vznikl tento obrázek. Ve vrchní části je právě ona a vedle ní je Protiva. Ten podle knihy házel tobolky škrtidubu (možná něco jiného, teď nevím) na Smrtijedy. V dolní části jsou tři obrázky. Krátura(druhá část bitvy) s falešným medailonem, potom Lenka, když zachránila Harryho před mozkomory a Fredova smrt.

Diana

30. srpna 2015 v 18:12 | Laura |  Diana
Planeta původu: Sinosia a ona je princeznou
Síla: Ledu
Oblíbené kouzlo: "Ledové ostny"
Datum narození: 7.1.
Vílí znamení: Pegas
Povaha: Společenská, bojácná, optimistická
Sourozenci: o čtyři roky mladší Irma, o tři roky mladší Dan
Rodiče: Kristýna a Fred
Vzhled: vlnité modré vlasy, obličej téměř vždy lemují dva prameny vlasů, modré oči
Oblíbená barva: ledově modrá
Koníčky: Zpívání, bruslení, vytváření ledových krystalů
Nejraději: Skládá písničky
Nesnáší: přezdívku "Ledová kráska", kterou vymyslela Iricia
Neobejde se bez: náhrdelníku s ledovým krystalem

Diana se se svýmí sourozenci často hádá (typické) a se svými rodiči se skoro nevidí. Když je doma, málokdy vychází ven, lidé jí říkají "Ledová kráska" a tvrdí, že je čarodějka. Od nástupu na Alfeu nikoho ze své země neviděla (Iriciu nepočítám), ale nevadí jí to. Její rodina jí často posílá dopisy a ona na ně pokaždé hned odpoví. Její rodiče a sourozenci jsou asi jediní lidi na Sinosie, které má ráda.

Amora

30. srpna 2015 v 10:43 | Laura |  Amora
Planeta původu: Domino
Síla: Láska a přátelství
Oblíbené kouzlo: "Třpyt lásky"
Datum narození: 15.8.
Vílí znamení: Mořská panna
Povaha: Laskavá, usměvavá, roztržitá
Sourozenci: je jedináček
Rodiče: Kate a Michael
Vzhled: kudrnaté červené vlasy, fialové oči
Oblíbená barva: růžová
Koníčky: čtení, vyrábění věcí a domů pro panenky
Nejraději: cokoli tvoří nebo kreslí
Nesnáší: čarodějky
Neobejde se bez: své hůlky

Amora žije jen s maminkou. Její tatínek je opustil když Amora měla jen 5 let. Moc se se svou dcerou nevídá a jí to nevadí. Zato se svou mamkou má skvělý vztah, jsou jako nejlepší kamarádky. Kate, její mamka pracuje ve velkém obchodě nedaleko jejich domu. Amora se o prázdninách pomáhá starat o dům a pomáhá s prací a večer Kate pomáhá své dceře s vyráběním věcí pro panenky.

Nikdo nevěřil, že se Amora stane vílou. Nikdo nevěděl, že právě ona řeší hádky mezi kamarády a zamilovanými páry. Nemohla vyřešit všechno, ale někdy se jeden z nich omluvil a druhý to přijal nebo někdo ustoupil. Amora věděla, že to dělá ona, ale nikomu se s tím dlouhou dobu nesvěřila. Její kamarádky jí předváděly svá kouzla a starší kamarádky i křídla. Jen jedna dívka se snažila je přesvědčit ať to nedělají, že to Amoře musí být líto. Nakonec to Amora nevydržela a hádku zastavila, samozřejmě ne slovy, ale kouzlem. Nadšené kamarádky ji přesvědčily, že to její mamka vědět musí. I Kate z toho byla nadšená, vždyť její víla je vílou lásky a přátelství. Amora se přihlásila na Alfeu, ale o pár dní později už zapomněla, že za necelý měsíc pojede do školy.

Laura

30. srpna 2015 v 8:54 | Diana |  Laura
Planeta původu: Zenith a ona je princezna
Síla: Technologie
Oblíbené kouzlo: "Zkrat"
Datum narození: 17. 6.
Vílí znamení: Chiméra
Povaha: Chytrá, trochu výbušná, nepozorná, přátelská
Sourozenci: o tři roky mladší Elea
Rodiče: Albert a Valerie
Vzhled: Růžovo-černé vlnité vlasy, tmavomodré oči
Oblíbená barva: oranžová, na oblečení v kombinaci s černou
Koníčky: hraní her, hledání informací
Nejraději: sleduje Angelinu a Angeliku blbnout
Nesnáší: vyhrožování
Neobejde se bez: Odhalovače 950

Postavy SC

29. srpna 2015 v 22:39 | Laura |  Info
Popisy víl mi nepřijdou nějak pěkné, moc o nich tam není. Pokusím se napsat lepší popisy, ty staré ale zůstanou. Takže teď můžete čekat o něco delší popisy víl Spellix clubu.

Jako obvykle krátký článek o ničem zajímavém. Tuto rubriku přejmenuju na Info. Důležité mi totiž nesedí.S vyplazeným jazykem

10. kapitola Rozhodnutí 2/2

29. srpna 2015 v 9:15 | Laura |  Příběhy

Ostatní si nevšimli, že dva z jejich skupiny s nimi nejsou. Až když byli daleko, začali si dělat starosti. "Kdy se nám ztratili?" "Já si říkala, že jsou nějak potichu." "A co když šli do nějakého obchodu nebo do kavárny nebo tak."napadlo George. Víly tím trochu uklidnil, ale specialisté tomu nevěřili. Lee navrhl: "Já, Amora, Dave a Fauna je půjdeme hledat v davu, Laura, Ryan, James a Diana v obchodech. Angelika, George, Angelina a Tomas počkají u zastávky, stejně už je pozdě a budeme muset do škol. Pak se sejdeme u zastávky. Třeba do hodiny, ano?" Všichni souhlasili.

Dave a Lee viděli čarodějky sesílat kouzla jako první. "Počkejte tady!"křikl Dave na víly a snažil se dostat blíž. Lee šel těsně za ním. Cestou vytáhl meč.

Xeně tekly slzy proudem. Už nebyla sama proti přesile, byli tři proti třem. Dokonce to vypadalo, že čarodějky ustupují. Měla jediný důvod k pláči. Tedrose totiž milovala a teď se dozvěděla na jaké straně je. "Tedrosi, jsi zbabělec!"zaječela. V hlavě uslyšela odpověď: "Jsem, ale na tebe bych neútočil. Ta čarodějka…" Nic dalšího už neslyšela. Xena se v tu chvíli opravdu rozčílila. "Už chci znát pravdu!"rozkřičela se. "A vy se do toho nepleťte křikla na své kamarádky, které za ní letěly. Na chvíli se podívala na Tedrose. Tolikrát ho viděla bojovat a vždy používal kouzla. Teď se po ostatních rozháněl zbraní, na obranu nepoužil žádné kouzlo, jen se vyhnul. Nepohnul se z místa od chvíle, kdy čarodějky přišly. Chtěl jí říct něco o jedné z čarodějek. O Mirtě, čarodějce temnoty? A to přerušení… Asi ztratil vědomí, neměla pro to jiné vysvětlení. Okamžitě se podívala na Mirtu. I když docela přesvědčivě hrála vyčerpání, Xena v její tváři uviděla spokojený výraz. To už bylo na vílu příliš, čarodějčin výraz ji rozzuřil ještě víc a kolem jejího těla se objevil široký ohnivý kruh. Ten se rychle rozšiřoval až zasáhl obě čarodějky. Xena zakřičela: "Mým přátelům nesmí nikdo ubližovat!" Iricia se namáhavě zvedla, pomohla na nohy i Mirtě a obě utekly.

Spokojená víla se snesla k Tedrosovi. Lee se stále vyhýbal jeho útokům a Dave ho upozornil: "Už přestaň, prohráli jste." "Lee, uhni, on za tebou nepůjde." Specialista pokrčil rameny a ustoupil. Xena přistoupila blíž k temnému mágovi. "Xeno, vrať se!"slyšela Amořin hlas. "Ví co dělá."zastavil ji Lee. Tedros napřáhl zbraň a ta projela Xeniným tělem, ale nic se jí nestalo. Natáhla před sebe ruku a ta prošla mágovým tělem. Všichni na sebe vrhli nechápavý pohled. Pak klam zablikal a zmizel. Na jeho místě ležel pravý Tedros. Byl v bezvědomí, kolem něj leželo několik střepů, pravděpodobně dárek od Iricie, od kterých měl pořezané ruce a trochu i obličej. Xena chytla jeho ruku a přemístila se. Předtím řekla jen tři slova: "Ošetřovna Rudé Fontány." Protože Xenin oheň přilákal i ostatní, Laura je mohla bez potíží přemístit do ošetřovny.

O hodinu a půl později u Tedrosovy postele seděla jen Xena. Jen ona byla u toho, když otevřel oči. "Myslela jsi vážně to, že jsem zrádce a zbabělec?"zašeptal. "V tu chvíli ano, ale teď už vím, že nejsi ani jedno. A odpočívej, chtěla jsem jen vědět že jsi v pořádku." "Jak jste vlastně poznali, že je to jen klam? Já ti to nestihl říct." "Nepohnul ses z místa, nekouzlil jsi, Mirta se usmívala. Tak jsem si to spojila ještě s tím co jsi mi chtěl říct a s tím, že jsi bojoval, i když čarodějky tam už nebyly. Sám bys proti nám nebojoval. Bylo tam moc chyb." Tedros se pousmál. Xena se zamyslela a dodala: "A proč bys mi o pár minut předtím lhal? Já ti věřila i bez Mon. Věděla jsem, že bys mi neublížil." "Děkuju."řekl tiše mág. Xena se u něj ještě chvíli zdržela, ale pak ho nechala o samotě. Viděla na něm, že je vyčerpaný a raději ho nechala spát.

Vraťte se zase!