Přátelství je naše nejlepší kouzlo!

Červenec 2015

První scéna s Křivonožkou

30. července 2015 v 11:15 | Laura |  Harry Potter
Moje kamarádka o tomhle obrázku řekla: "To je zverimex s kočkou na hlavě."
Nápis na Ronově tričku znamená Kudleyští kanonýři.

Je tu malý problém

28. července 2015 v 15:58 | Laura |  Info
Poslední dobou jsem moc nepsala, já vím. Nechci se vymlouvat, ale opravdu je tady problém. A tak tady je další článek typu: "nemám čas..." a "nevím co psát."

Takže koho to ještě baví číst, může začít:
  1. Chybí mi někdo, kdo mou práci zkomentuje. Poslední komentáře byly reklamy! Hele, chápu, že se vám možná zdá zbytečné psát komentáře, ale mi to pomáhá. Poslední normální komentář byl od Angeliny a to před měsícem. Tak prosím, jestli tady někdo přijde, žádám o komentáře, rady co psát a podobné.
  2. Poslední dobou mám často špatnou náladu. Chybí mi totiž kamarádi, všichni jsou někde pryč a s mým nejlepším kamarádem jsem mluvila jen jednou nebo dvakrát během celého půlroku.
  3. Pamatujete na článek Pixies? Jak jsem napsala, že mě Vája ukecala? Tak kvůli toho jsem na ni pořádně naštvaná. Pixies mi příběh SC dost narušily. I bez nich mám v příběhu až moc postav. Víl, specialistů i Vyvolených má být sedm! A 21 postav není málo.
  4. Článek Úvod a prolog jsem dala do rozepsaných pro jistotu. Kdyby se mi to nakonec nelíbilo. Ale pokud se mi příběh povede a bude se mi líbit, dám ho sem.
Tak to by bylo všechno! A nemyslete si, že se vůbec nesnažím, tenhle článek jsem psala půl hodiny.

Omluva

11. července 2015 v 23:14 | Laura
Další krátký článek napsaný v několika minutách... Zítra jedu na tábor včera jsem se vrátila od babičky a musela jsem znovu balit, kreslila jsem další generaci Harryho Pottera, psala kapitolu SC a háčkovala. A poslouchala písničky od Ministry of Magic a Harryho Pottera sedmičku (12 kapitol, můj rekord). Já jen doposlouchám poslední kapitolu a půjdu spát.

Užijte si prázdniny!


Křivonožka

3. července 2015 v 16:56 | Laura |  Harry Potter
"Křivonožka je žlutý až rezavý kocour Hermiony. Strašně rád by snědl Ronovu krysu Prašivku, ale Hermiona tvrdí, že je to holý nesmysl! Ron drží Prašivku dál od Křivonožky a pořád Křivonožku kritizuje a uráží viz. Harry Potter a vězeň z Azkabanu" Tenhle článek jsem našla na stránce postavy.cz/krivonozka Autor článku pravděpodobně knihu nečetl. Podle mě měl Křivonožka důležitější roli, než to co tam napsali. A tak jsem se rozhodla napsat tento článek.
Můj popis:
Křivonožka/Crookshanks je zrzavý kocour, kterého si Hermiona koupila k narozeninám o prázdninách před svým třetím ročníkem. Srst kocoura je načechraná a hustá, ale nohy měl opravdu trochu křivé, obličej nevrlý a zvláštně pomačkaný, jakoby z rozběhu narazil do zdi a ocas vypadal jako štětka na vymývání lahví."Co to bylo?"řekl Ron a Harry odpověděl: "Buď to byla hodně velká kočka nebo hodně malý tygr"
V příběhu se poprvé objevuje, když skočí Ronovi na hlavu("Ta potvora mě málem skalpovala"). Všiml si totiž, že Prašivka ve skutečnosti není zvíře, ale zvěromág. V Bradavicích se potká se Siriusem(ten byl v podobě psa). Přestože mu zezačátku nevěří (poznal, že to je zvěromág), později se pro něj snaží chytit Prašivku. Ron o tom samozřejmě neví a Křivonožku proto nemá rád.
V době kdy byl strážným portrétem sir Caddigan, kocour získává šanci, jak dostat Siriuse do nebelvírské věže. Ukradl seznam hesel na ten týden a dal ho Siriusovi. Vzal ho Nevillovi a ten z toho měl velké problémy.
Na konci třetího dílu vzal Harryho a Hermionu do Chroptící chýše. Tam chránil Siriuse svým tělem(nakonec to nebyla potřeba, i když Harry ho málem zabil)
A když ve vlaku Ron dostal Papušíka, přiblížil ho ke Křivonožkovi se slovy: "Tak co, opravdu je to sova?"
V dalších dílech už tak důležitou roli nemá. Rád si hraje s trpaslíky a Ginny na něj v pátém díle svedla bomby hnojůvky pohozené před místností, kde se konala porada Fénixova Řádu.

Zajímalo by mě, kde byl v sedmičce. Nemá na to někdo teorii?

Pozastavení

2. července 2015 v 14:23 | Laura |  Info
Už zase pozastavení. Budu se ale snažit něco napsat, vždyť třeba Lee (na sebe a Xenu jsem zapomněla) má 14. 7. narozeniny. Budu kreslit a Amora vyrábět, fotky dám na blog. Nemám už co napsat, tak jdu kreslit.

Abych nezapomněla: Užijte si prázdniny!

Vraťte se zase!