Přátelství je naše nejlepší kouzlo!

Červen 2015

Hlášky tetičky Muriel

26. června 2015 v 13:41 | Laura |  Harry Potter
Začnu krátkým popisem.
Muriel je příbuznou Weasleyových(a právě Ron jí říká tetička). Je jí (v sedmém díle HP) 107 let. Ať už vypadáte jakkoliv, určitě by našla nějakou kousavou poznámku. Zbožňuje články Rity Holoubkové a věří jim. Freda a George ráda nemá od té doby, kdy jí dali pod křeslo bombu hnojůvku. Než to udělali, chodila do Doupěte každý rok, ale potom už se viděli jen málo. Artur Weasley dvojčatům stále říká, že je kvůli tomu vyškrtla ze seznamu dědiců.

Na svatbu Billa a Fleur byla pozvána. A odtud pochází její hlášky.
Řekla:
O Hermioně
"To je ta mudlovská holka? Stojí celá nakřivo a má vyzáblé kotníky!"

Ronovi
"Máš tak dlouhé vlasy, že jsem si tě málem spletla s Ginevrou!"

Georgeovi (ten byl bez ucha a rána byla jasně viditelná)
"Máš jedno ucho větší než druhé!" Smějící se

O Fleur, která měla půjčenou její čelenku
"Ano, díky té mé čelence vypadá moc hezky."

A pořád opakovala kolik jí je. Např.: "Ty tam! Dej mi svoji židli. Je mi 107 let a neměla bych tu takhle postávat."

Asi nemusím vysvětlovat jak oblíbená mezi Weasleyovými byla, že?

Něco o Xeně

23. června 2015 v 21:18 | Laura |  Xena
Xena pochází z Linphey, pořád ale cestovala.
Má sílu ohně, mezi její oblíbená kouzla rozhodně patří: "Ohnivý šíp".
Narodila se 29.6.
Nejraději cvičí a tančí. Často ji můžeme vidět se zvířaty, hlavně s Felixem.
Za nejlepší kamarádky považuje Faunu a Amoru.
Nesnáší, když jí někdo říká, co má dělat.

Možná ještě něco dopíšu.

Prasinky

23. června 2015 v 12:40 | Laura |  Harry Potter
Prasinky jsou jediná čistě kouzelnická obec v celé Británii. Bradavičtí studenti od třetího ročníku (pokud mají podepsané povolení) můžou vesnici v určené víkendy navštěvovat. obvykle jen 3-5krát do roka. Nejznámější budovy určitě jsou: Taškářovy předměty (oblíbené Fredem, Georgem a Leem), kde se můžou najít věci, které Filch zbožňuje (bomby hnojůvky), Medový ráj (tam bych chtěla), to je cukrárna, kde je nejlepší cukroví (např. Maxovy Maxižvýkačky) a pak také Chroptící chýše, nejstrašidelnější dům. Kdysi se z ní totiž ozývaly děsivé zvuky, např. škrábání a vytí. I když je delší dobu tichá, okna i dveře zůstala zatlučená. Zamilovaní studenti navštěvují Čajovnu Madam Pacinkové. Známé jsou taky hospody U Prasečí hlavy, známá hlavně tím, že je celá špinavá a lidé v ní chodí zahalení (pokud tam stále chcete jít, doporučuji vlastní skleničky) a druhá, lepší hospoda U Tří košťat. Ta je oblíbená hlavně díky másloéhom ležáku, pro který tam často chodí jak učitelé, tak studenti.
Do Prasinek z Bradavic vedou jen tři přístupné cesty. První je normální cestou (kolem Filche), druhá za sochou hrbaté jednooké čarodějnice (poklepete na ni hůlkou a řeknete Disendium) a třetí vede pod Vrbou mlátivou až do Chroptící chýše (Speciál pro vlkodlakyS vyplazeným jazykem). Do poslední se dostanete, když dlouhou větví (nebo pomocí malého zvěromága nebo chytrého zvířete) zatlačíte na suk. Tím se Vrba na chvíli zastaví.


Mých komentářů v závorkách si všímat nemusíte. Jsou tam, protože mi to tak přišlo lepší a občas i vtipnější.

Už zase

23. června 2015 v 12:10 | Laura |  Info
Jiný název mi neseděl, protože jde o to, že už zase nebude ani kapitola spellix clubu (zkráceně kapka SC), ani nějaká povídka. Kapitola se už píše, jen jsem neměla dost času. A se články jsem na tom tky bledě. Tak se aspoň teď pokusím něco napsat, přepsat z jiného mého blogu nebo něco vymyslet.

Dalších pět poníků

22. června 2015 v 7:57 | Laura |  My little pony
Chybí mi poslední poník. Toho dodělám jindy.
Jeverly Light
Upřímný poník, který má jako talent vytváření šperků. To je Jeverly. I když se vždy tváří jako odvážná, z nových věcí má strach a je docela dost citlivá.

Every Colour
Jejím elemetem harmonie je věrnost. Každý ji zná, ona zná je naprosto dokonale, a nikdy nikoho nenechala samotného když potřeboval pomoc. Taky vždy chodí včas. A ještě si najde čas na kreslení, které je jejím talentem.

Bloom Moon
Elementem harmonie tohoto poníka je laskavost. Nemá ráda velkou společnost, ale když je sama, je nešťastná. Ale dokáže se zabavit i sama. Pěstuje ty nejkrásnější květiny v okolí.

Pretty Star
Tento poník je velmi štědrý. Pretty Star je také trochu nedůvěřivá. Ráda pracuje, protože tím využívá svůj talent. Tím je totiž dělání make-upu.

Song Fairy
Song Fairy má sice vyděšené oči, ale je veselá, vtipná a všechny pobaví i svými písničkami, které si sama skládá. Jejím nedostatkem je, že se nedokáže dlouho soustředit. Svou nezkrotnou hřívu si často cuchá ještě víc před koncerty a večírky, kterých se ráda účastní

Havraspár

17. června 2015 v 19:03 | Laura |  Harry Potter
Havraspár se v originále jmenuje Ravenclaw. Kolej má znovu název podle Roveny Ravenclaw/Havraspárské/z Havraspáru. Do této koleje se dostanou ti chytří. Heslem koleje je: Vědět jak nejlíp na to, je nad všechno světa zlato.Ale v jedné knize bylo heslem: Učenost a ostrovtip, nic neslouží lidstvu líp.

Na co to myslím?

16. června 2015 v 18:12 | Laura |  Harry Potter
Tak jo, nadpis nesedí, ale nic jiného mi nesedělo.S vyplazeným jazykem Jde totiž o mou další úvahu o Harrym Potterovi.

Hádejte, která kolej je ta nejoblíbenější? Hádali jste Nebelvír? Jak to tak vypadá, je to pravda. Ptala jsem se kamarádek (kvůli hry), které Harryho Pottera znají a řekly, že by chtěly do Nebelvíru. A hádejte proč? Mám dvě možnosti: 1. Neznají jinou kolej a 2.možnost: Chodil tam Harry Potter. Dva nejhloupější důvody! Ale říkaly mi to. Jenže do Nebelvíru jdou jen ti stateční.
Více v CČ

Zmijozel

16. června 2015 v 16:04 | Laura |  Harry Potter
Zmijozel je, stejně jako ostatní koleje v Bradavicích, pojmenovaná podle jednoho ze čtyř zakladatelů-Salazara Zmijozela/Slytherina. V originále se totiž tato kolej jmenuje Slytherin.
Do Zmijozelu se dostanou kouzelníci, kteří mají buď čistou krev nebo jsou ctižádostiví. Proto se do této koleje dostal i Severus Snape.
Salazar Zmijozel/Slytherin vybudoval na hradě skrytou místnost, která je známá pod pojmem tajemná komnata.
Symbolem Zmijozelu je had, protože Zmijozel uměl mluvit hadí řečí.
V době, kdy Harry chodil do Bradavic, ředitelem koleje byl Severus Snape.
Nejznámějšími kouzelníky, kteří chodili do Zmijozelu byli Tom Rojvol Riddle a Severus Snape,

Nebelvír

15. června 2015 v 21:14 | Laura |  Harry Potter
V originále se Nebelvír jmenuje Gryffindor. Kolej založil Godric Nebelvír/Gryffindor. Cenil si nejvíc statečnosti, proto se do Nebelvíru dostávají jen ti stateční.
Barvy této koleje jsou zlatá a červená. V době, kdy Harry Potter chodil do Bradavic, byla řeeditelkou koleje profesorka McGonagallová.
Nejslavnějšími kouzelníky, kteří do této koleje chodili, byli Albus Persival Wulfric Brian Brumbál a Harry Potter

9. kapitola Záchrana 2/2

10. června 2015 v 12:51 | Laura |  Příběhy
Když si ostatní všimli, že Laura a James zmizeli, vyděsili se. "Kam se mohli ztratit?" "Doufám, že jsou v pořádku."povzdechl si Lee. Víly vytvořily štít aby se nad tím všichni mohli zamyslet. Díky štítu se k nim nedostala černá magie a oči všech se rozjasnily. Amora rychle zamrkala a vyjekla. "Vždyť oni měli pravdu!" Dave se na ni nechápavě podíval. Diana se zmateně zeptala: "S čím?" " S tou cestou? Tím nesmyslem?"usmála se Angelika. George s ní nesouhlasil: "Nebyl to nesmysl. Nechápu co to se mnou bylo, že jsem si to neuvědomil." Angelika se otřásla. "Co to se mnou je? A to obvykle holkám věřím i úplné nesmysly, třeba že Amora má pod postelí lva a teď…" Víla lásky se ohradila: "Draco tam vážně spí!" "A teď dost hádek, jdeme za nimi!"zavelela Diana. Nikdo neprotestoval.
Laura i James sice bojovali proti přesile, ale protože byli zoufalí a rozzuření, byli mnohem lepší než jakákoliv obluda. Oba vztek před ostatními skrývali, ale když byli sami, nemuseli se přetvařovat. "Nikdo mi nebude bránit, když jde o bráchu!" křičel James na Lauru. Zenithská princezna přikývla. Ve chvíli, kdy měli chvilku klidu a pomocí Lauřina počítače se pohybovali směrem k osamělému člověku, víla technologie se ušklíbla: "Tady se vlastně neděje nic neočekávaného." James ji opravil: "Kromě toho, že ostatní podlehli černé magii." "Jo. A nemohlo se to stát i Ryanovi?"napadlo dívku. "Ne. On určitě věří, že ho zachráníme. Ostatní nevěřili. Ne tak jako my." A v tu chvíli se objevili ostatní, ale také další tvorové.
Všichni se dali do boje a vůbec si nevšimli, že Laura byla obklíčena. Víla technologie se otáčela, jestli je někde možnost útěku. Potom se podívala do očí jedné příšery a pak už si nevzpomněla na žádné kouzlo a ani nevěděla jak by zamávala křídly. A pak zaslechla vzdálený výkřik. Zvedla hlavu a vzpomínky se jí pomalu vracely. Na hlavách obou příšer, které stály je necelý metr od ní dopadla lidská postava. Laura vyjekla. Ten muž jí připadal známý. Protože vzpomínky se jí vracely opravdu pomalu, nemohla ho poznat. Muž vytáhl luk a vystřelil pár dobře mířených šípů, přesně do očí tvorů za Laurou. Pak přeskočil na zasažené a vystřelil do očí tvorů, na kterých před chvilkou stál. Seskočil k Lauře přesně ve chvíli, kdy se tvorové skáceli k zemi. Stáhl si modrý plášť z obličeje a odhalil rozcuchané zrzavé vlasy zakrývající jedno oko. Zenithská princezna se dívala do jeho zelených očí. "Ryane! Ty jsi v pořádku!"vyjekla. V tu chvíli si už pamatovala vše. Víly co nejrychleji vytvořily štít. James se na Ryana vrhl tak prudce, že skončili na zemi. Když se Ryan vymotal z jeho sevření a vstal, objala ho Laura. Zašeptala: "Amoro, mohla bys?" Amora luskla prsty a všichni se otočili a tak neviděli, jak Laura Ryana šťastně políbila. Když ho pustila, Ryan zůstal překvapeně stát. "Brána do Magixu!"prohlásila Laura a všichni jí prošli. Nikdo si ani nevšiml, že jí na poslední chvíli proskočila Sofie se svou kartou.

Vraťte se zase!