Přátelství je naše nejlepší kouzlo!

Květen 2015

Můj koníček

30. května 2015 v 8:51 | Amora |  Amora
I když Laura psala, že ráda čtu, což je pravda, nejraději vytvářím svět pro panenky. Je to zábava, dělat z krabic obchody nebo pokoje. Tak ke článku.
Jak to všechno začalo?
Jako malá jsem si ráda hrála s panenkami. Nelíbilo se mi, že si s nimi hraju jen tak a není poznat kde. Jediné co jsem mohla, bylo dát si na postel dečky a krabičky a dělat, že to je dům. A tak jsem začala sbírat nepořebné věci a zkoušel z toho něco vytvořit. A dařilo se. I mamka mi pomáhala. A vždy jsme se pobavily. Bohužel taťka s námi v už té době nebydlel.
A jak je to dnes?
Stále něco zkouším. Samozřejmě ne před ostatními ze Spellix clubu. Doma už mám celé městečko. I když mi občas s něčím pomáhá, mamka si myslí, že už je toho až moc. No, ještě se do toho pokoje dostanu, takže v pohodě. Ale ne, je to v pohodě. Já to vyhazovat nebudu a mamka by mi to neudělala.

8. kapitola Pokažená akce 2/2

27. května 2015 v 9:27 | Laura |  Příběhy
Přednáška byla opravdu taková, jako říkala Laura. Zenithská princezna byla jediná, kdo poslouchal. Ryan spal s hlavou položenou na jejím rameni, u Xeny nebylo poznat vůbec jestli je vzhůru nebo ne. A pak se ozval výkřik. V tu chvíli byl Ryan na nohou. Xena byla ještě rychlejší a Laura je následovala. "To psisko mě kouslo!"zaslechli dívčí hlas. Podívali se na sebe. Ten hlas patřil Mirtě. Víly se proměnily zrovna ve chvíli, kdy k nim doběhli ostatní. "To byla Mirta."řekl Ryan krátce a rozběhl se k místu kde slyšel čarodějčin hlas. Víly se proměnily a letěly za specialisty, kteří následovali Ryana.
James do Ryana vrazil. Ten stál s lukem připraveným k použití, ale byl tak překvapený, že ho jen držel. James se mu koukl přes rameno a vybuchl smíchy. Viděl malého psa, který se usilovně držel na ruce Mirty a Iricia se ho snaží odtrhnout. Když si čarodějky všimly přítomnosti svých nepřátel, Iricia vrhla pár střepů na pejska. Laura nepřemýšlela. Vrhla se čarodějkám a mezi nimi vytvořila bariéru, od které se střepy neškodně odrazily. "Fauno!"křikla princezna. Nemusela říkat nic jiného, kamarádka pochopila a použila potřebné kouzlo. Laura skočila, pejsek se pustil a přistál v dívčině náruči. Když přeletěla své nepřítelkyně Ryan vystřelil, George zrovna tak a Tomas vrhl kopí. "Drápy lva!" "Zkrat!" "Ledový šíp!" "Třpyt lásky!" "Hvězdná zář!" "Sprcha!" "Ohnivý šíp!"ozývaly se hlasy víl. Kouzlo Laury bylo silnější než jindy. Za ní stála malá dívka a dodávala jí sílu. Vedle dívky ležela karta. Karta Vyvolených.
Iricia se po zásahu několika kouzel neudržela na nohou, navíc ji do nich zasáhl Ryanův šíp. Zamumlala tak tiše, že ji slyšela jen čarodějka temnoty vedle ní: "A to jsme jen hledaly Tedrose…" Zato poraněná Mirta se ušklíbla a dupla se slovy: "Propast temna!" Její kouzlo fungovalo. Mezi vílami a specialisty se tvořila propast a oddělovala Vyvolenou, Lauru, Ryana, Dianu a Jamese od ostatních. James a Diana ji přeskočili. Zato Vyvolená se jménem Sofie (to jméno měla v podobě psa na obojku) ustupovala, stejně jako Ryan a Laura. Ta se vysíleně proměnila zpět, jedno jediné kouzlo ji vyčerpalo, hlavně když předtím běžela. Byla také dost unavená z přednášky. Sofie neměla kam ustoupit a stála na okraji. Jen chvíli na něm balancovala a potom spadla. Princezna, kterou byla zachráněna, vykřikla. Temná díra v zemi se rozšiřovala, až nakonec také stála na okraji. Když padala, zachytil ji Ryan. "Neboj se."zašeptal ji do ucha a hodil ji přes temnou jámu. Dívka dopadla kousek od okraje a překulila se trochu dál. Pak ale zaslechla klučičí výkřik. "Ryane!"vyjekla ve stejnou chvíli jako James. Na dívku se vrhla Xena a Amora a Jamese zachytili Dave a Lee. Oba by se tam vrhli za ním. Oba ale také věděli, že to nemá cenu. Bylo pozdě na cokoli. Mirta se zasmála a znovu dupla. Tím se propast uzavřela. Amora nepřemýšlela a vykřikla: "Upřímnost zamilovaných!" Neviditelné kouzlo Mirtu zasáhlo. "Nerada budu kazit Iricie radost, ale žije. Ale ta propast byla portálem na planetu kde se mu bude moc líbit." Při posledních slovech se ušklíbla. Pak chytla Iriciu a přemístila se.
"Já jdu pryč. Na Alfeu."zavzlykala Laura. Slzy jí tekly proudem. "Musíme ho zachránit."zašeptal James zoufale. Ale uděláme to společně. A nikdo nám v tom nezabrání. Ta planeta může být nebezpečná."objala Angelina Lauru. "Nenecháme ho v tom."snažila se Diana uklidnit Jamese. Laura se na ostatní odhodlaně podívala. "Tak jo. Čím déle tady budeme stát, tím déle bude muset být na té planetě. Takže někdo musí pomoct s dopravou." Angelina se pousmála: "Takhle se mi líbíš. Rychlost komet!" Specialisté i víly se krátce rozzářili a zmizeli. O chvilku později už všichni byli ve škole víl.

James a Ryan

26. května 2015 v 14:14 | Laura |  Spellix club
Tak, když mají narozeniny, nakreslila jsem i jejich obrázek. Trvalo mi to asi tak hodinu a půl, ale půl hodiny jsem gumovala.
Takhle to dopadá, když se James pokusí probudit Ryana...

8. kapitola Pokažená akce 1/2

26. května 2015 v 8:37 | Laura |  Příběhy
Díky toho, že byly čarodějky naprosto vyčerpané a také díky toho, že měly ve škole potíže, uplynulo pár dní v klidu. Tedros požádal ředitelku, aby se domluvila s ředitelkou jeho bývalé školy a zařídila, aby se učil v Rudé Fontáně. Do školy chodil jen proto, že ho učitelé neměli rádi a nechali ho propadnout i přes jeho zkušenosti. Proto ho Roxy nechala. Přestože měl pokoj s jedinými kluky, kteří ho přijali - kamarádi Spellix clubu - mimo vyučování byl častěji na Alfee. Později ale nejraději zůstával sám a přemýšlel co dál.
U víl se mezitím nestalo nic důležitého. Až začátkem listopadu Laura dostala pozvánku na slavnou událost - kdysi dávno se začala používat technika. Nejdříve se na ni dívala smutně, pak se začala smát. Wivi se na pozvánku zkoumavě podívala a nakonec se zeptala: "Děje se něco? Na té pozvánce není nic vtipného." Angelina se podívala na malý kus papíru, který Lauře vypadl z ruky a začala se taky smát. "Takže ty s sebou můžeš vzít koho chceš? A dokonce kolik lidí by sis přála? To tam půjdeme všichni? To tam bude narváno!" Angelika všechno slyšela a poznamenala: "Hlavně když půjdeme my dvě, Tomas i George." Diana je opravila: "Naopak, bude tam prázdno, protože se vám budou chtít všichni vyhnout." Po této poznámce se rozesmáli všichni.
Protože událost byla blízko, Angelina začala šílet. "Ale my nemáme co na sebe!" "Ty šaty můžou být stejné jako jsme si vzaly na večírek na začátku školního roku."připomněla Laura poněkolikáté. Angelina se ale nedala přesvědčit a nakonec ušila šaty pro Dianu ("Nemůžeš jít v těch potrhaných") pro sebe a pro Xenu. "Proč nemůžu jít v normálním oblečení?" "Nebudu ti šít šaty, jen sukni a legíny, jo?" Xena to vzdala. Uznala, že nemá šanci.
"To je super!" "Hele, to jsem chtěla říct já." "A proč jsi to teda neřekla?" Angelina se podívala na Angeliku a Tomase , kteří ji škádlili a hledala slova, která by mohla říct. "Tohle je nefér! Dva proti jednomu!" Laura se na ně podívala a řekla: "Přestaňte se hádat." S korunkou na hlavě si připadala divně. Ale radši si ji nechala na hlavě, co kdyby si toho někdo všiml? Třeba král s královnou… Zenithská princezna stále přemýšlela co by se stalo. Většina možností byla děsivá, přinejmenším pro ni. Temné myšlenky zahnala až když se na ni Ryan usmál. V tu chvíli se rozzářila tím nejkrásnějším úsměvem. "Tak co teď? Jaký je program?"vyptával se James. Laura otočila oči v sloup. "Já musím na nějakou nudnou přednášku, musím o minulosti vědět všechno, protože jsem princezna." "Já půjdu taky. Ať netrpíš sama…" "To je fajn, Ryane. Ještě někdo se chce nudit?" Xena zvedla ruku. "Nevím, co bych tu dělala, takže…"odmlčela se. Všichni pochopili. Tedros nešel.
Zatímco se ostatní bavili na cestě, Tedros jen seděl a díval se do prázdna. Myslel jen na dvě slova: čarodějky a víly. Po půlhodině vstal a začal přecházet po pokoji. Ani si to neuvědomoval, ale své úvahy říkal nahlas. "Čarodějky jsou mocné, kdybych byl proti nim, dokonce kdyby si myslely, že jsem je zradil, bylo by po mně. Ale! Jsem strašpytel, nic víc. Víly, specialisté, pixies i Vyvolení jsou odvážní a čestní. Dokonce se se mnou baví, na rozdíl od čarodějek. Čarodějky mi jen poroučejí. Ale pokud jim pomůžu… Ta moc… Ale na druhou stranu… Já Xenu miluju. Co by bylo správné rozhodnutí?" Z očí mu začaly téct slzy. Nevěděl co dělat, zkušenosti temného mága mu radily pomáhat čarodějkám, ale jeho srdce si přálo někoho jiného. A Tedros nevěděl, co je správné.

Narozeniny dvojčat

26. května 2015 v 7:31 | Laura |  Akce, narozeniny
Je to tady! Dneska oslavují Ryan a James narozeniny! Já Ryanovi ještě něco vyrobím, Diana Jamesovi taky.

Vzhledem k tomu, že narozeniny jsou jen jednou za rok, dávám vám možnost se zeptat na cokoliv o těch dvou. Jestli budu znát odpověď, odpovím.

A taky můžu dát malý kvíz, že?
  1. Jak od sebe rozpoznáme Jamese a Ryana?
  2. Odkud pocházejí?
  3. Co oba nesnáší?
  4. Jakou zbraň používá Ryan?
  5. A jakou James?
  6. Jakou barvu očí mají?
  7. A jakou barvu vlasů?
  8. Jaký je oblíbený sport Jamese?
V CČ odpovědi.

Škola dobra a zla

25. května 2015 v 16:46 | Laura |  Knihy
Škola dobra a zla. Všichni z Gavaldonu věří, že děti, které se každé čtyři ztrácejí, míří tam. Vždy dvě - hodné a zlé. A teď to jsou Sofie, která si myslí, že krása=dobro a Agáta, dívka bydlící na hřbitově a o které si všichni myslí, že je divná. Když je unesou, nastane chyba - Sofie jde do školy zla a Agáta do školy dobra! Nebo to omyl není? Problémy nastávají už když Sofie místo aby chtěla domů, zamiluje se do Tedrose. Jenže Tedros je Navěk, což znamená, že chodí do školy dobra. Ale když má myslet na to, co na něm miluje, myslí na jeho vzhled.
Ve škole se Sofii podezřele daří a to protože se snaží dokázat že je dobrá. Vše se zamotává po Školníkově hádance. Hlavní otázkou ovšem je, jak může být princezna jako Agáta kamarádka s čarodějnicí jako je Sofie?

Dávám 10/10 bodů! Tuto knížku doporučuju, i když popis zní divně, je to opravdu knížka od které jsem se nedokázala odlepit.
Tak to by bylo shrnutí prvního dílu.

Zpěvačka

24. května 2015 v 11:45 | Laura |  Panenky
Tak, konečně sem dám i nějaké své fotky. Začnu Catty Noir v mnou uháčkovaných šatech. Fotky jsou přetočené.
Více fotek v CČ.

Irma Lairová

22. května 2015 v 15:25 | Laura (slovy Irmy
Ahoj jsem Irma Lair a je mi 13 let.
Narodila jsem se 13. března
ve znamení ryby.
Mám rada svou malou ale
umíněnou želvu Lilit
a taky miluji koupání ve voňavé
vodě.Hodně ráda jím (jsem velmi mlsná).
Mým živlem je voda.
A ať se nezmiňuji jen sama o sobě
toto je moje rodina.
Můj tatínek se jmenuje Tom Lair
a je policista , má i smysl pro humor.
Má nevlastní maminka se jmenuje Anna Lair ,
je domácí hospodyně a skvělá kuchařka její
specialitou je jablečný koláč.
Můj mladší bráška se jmenuje Kryštof,
nevynechá žádnou příležitost zabrnkat mi na nervy.
A teď poslední člen rodiny o kterém sem se už zmínila je Lilit.

Willhemina Vandomová

22. května 2015 v 14:59 | Laura (slovy Will)
Ahoj jsem Willhemina Vandomová, ale přeji si aby mi všichni říkali Will.
Je mi 14 let. Narodila jsem se 19.ledna, jsem ve znamení kozoroha.
Můj největší koníček je sbírání žab, mám jich plný pokoj
Ráda plavu v bazéně, začala jsem chodit i do synchronizovaného plavání.
S holkama chodím na taneční hodiny do Jesenové taneční akademie.
Jsem nejsilnější ze strážkyň, protože mam sílu energie.
Ale dost o mně.
Žiju s maminkou Susan, Deanem Colinsem a s malým bráškou Williamem, Který je taky magický.
Mám spoustu práce aby se to nedozvěděla maminka s Deanem.
Dean je můj nevlastní otec, učí mě dějepis, který má hodně rád.
Kdysi byl členem skupiny, ale nechce, aby se to vědělo.

Hurá!

22. května 2015 v 14:55 | Laura |  Info
Mám radostnou zprávu! Vája mi dneska poradila s kapitolou!! Dokonce se třemi! Dneska začínám psát. Douám, že si tento článek někdo přečte, tímto totiž zase začínám psát i na blogu. už pár dní jsem přemýšlela a budu psát i o W.I.T.C.H. tak čekejte hodně článků. Jdu psát, takže tento článek končí, stejně jako pozastavení.

Vraťte se zase!