Přátelství je naše nejlepší kouzlo!

Duben 2015

Tedros-obrázek

14. dubna 2015 v 18:54 | Laura |  Spellix club
Jen obrázek, psát se mi moc nechce.
Ta zbraň má být delší, nakreslila jsem ji rychle a pak jsem hned vybarvovala, tak tam může být víc chyb. Mimochodem vypadá jako kluk?

Amořina historie

14. dubna 2015 v 18:47 | Laura |  Amora
Nedávno jsem našla fotku Amory, tak jak vypadala původně. Kreslila ji Keiko, ale ještě na jiném blogu. Tak konec kecání, tady je Amora!
Dobrý, ne?

Veselá trojka

12. dubna 2015 v 14:25 | Laura |  Spellix club
Omlouvám se, ale Tomas tam není.
George ustupuje. Zajímavé, že Angel jde k Georgovi, že?

Proměněná Angie

11. dubna 2015 v 12:18 | Laura |  Angelina
Konečně hotovo!! Třpytky jsem přidávala poprvé, tak to nějak zvlášť nekomentujte.

Nová generace Harryho Pottera

10. dubna 2015 v 22:03 | Laura |  Harry Potter
Tentokrát chci napsat o všech známých a pár mých předpokladů.

Harry a Ginny mají tři děti, dva syny a dceru. Nejstarší se jmenuje James Sirius Potter. Nejspíš chodí do Nebelvíru. Mladší je Albus Severus Potter. Ten myslím chodí do Zmijozelu, i když se toho bál. Harry mu ale vše vysvětlil. Má tmavé vlasy, jako jediný z Harryho dětí zdědil zelené oči. A dcera se jmenuje Lily Lenka Potterová. U té kolej netuším, ale myslím, že Nebelvír.

Hermiona a Ron mají dceru a syna - Rose a Huga. Rose si myslím, že chodí do Havraspáru a Hugo nevím, ale myslím, že ten taky.

U Draca se ví jen o Scorpiusovi, ten se svému otci podobal jako Albus Harrymu. Ten se myslím dostal do Nebelvíru. To by Draca potěšilo, že?

Rémus a Nymphadora měli syna Teddyho (Teodora). Ten je matemorfomág. Na obrázcích má nejčastěji modré vlasy, třeba je nejraději nosí? Stejně jako Nymphadora ty růžové. Jeho kmotrem je Harry. Je nejstarší. Je zamilovaný do Vicky, pravděpodobně dcery Percyho a Penelopy nebo Billa a Fleur.

Colin Creevey

10. dubna 2015 v 17:02 | Laura |  Harry Potter
Tak, další můj obrázek. To modré jsou popruhy foťáku.

Další školní perličky

10. dubna 2015 v 16:45 | Laura |  Perličky ze života
V angličtině jsme hráli něco jako Tik tak bum, měli jsme tu bombu a říkali různá jídla. A jeden kluk řekl: "To ti nevezmu meloun je ovoce, přece roste na stromě!" Pak si to uvědomil, vzal bombu a řekl: "hai" a to je seno. A profesorka: "Seno přece nepapáme!"
Profesorka hudebky: "Tanhäuser požádal Venuši, aby ho vzala, tam kde žije, do... pohádkového království?" A Tom: "do Disneylandu." Profesorka: "Neee!"

Ve výtvarce jsme měli kreslit labyrint. Jeden kluk (ten co mu nejdou jazyky) řekl: "Z labyrintu se nedalo dostat, protože měl jen jeden vchod a žádný východ." Jiný kluk pak celou hodinu opakoval: "Dokresli tam ještě jedny dveře, vchodem se nedá vyjít!" V labyrintu byl Minotaurus, kříženec býka a muže. Bylo to v Řecku a v Krétě. Tehdy vládl Mínós. A ten měl dceru Ariadnu, která pomohla Téseovi porazit Minotaura. Profesorka: "Kdo byla Ariadna?" Nikolas: "Dcera Minotaura - napůl žena, napůl býk!"

Jeden kluk v angličtině: "V záporné větě se používá zápor." Profesorka: "Jak inteligentí a rozumná odpověď."

Hlášky z Harryho Pottera 1. část

10. dubna 2015 v 16:09 | Laura |  Harry Potter
Proč píšu tento článek? Vím, že hodně lidí zná Harryho Pottera jen z filmů. Jenže knížka je milionkrát lepší (nepřeháním, přísahám)! A jsou tam vtipy, které ve filmu nejsou a hlavně, ve filmu chybí Protiva.
Tak, hlášky z Harryho Pottera, 1. dílu. Možná byly i ve filmu, ale i tak.

U vlaku
"Takže ty jsi prefekt Percy?"řekl jeden z dvojčat a tvářil se, jako by ho to překvapilo. "Taky jsi nám mohl něco říct, neměli jsme o tom vůbec tušení." "Počkej, myslím, že jsem slyšel jak něco takového říká."namítl druhý. "Jednou -" "Nebo dvakrát -" "Okamžik -" "Celé léto -"

Paní Weaslyová k dvojčatům: "Jestli přiletí jediná sova s tím, že jste - že jste zas vyhodili do povětřízáchod nebo -" "Cože, záchod? My jsme nikdy žádný záchod do povětří nevyhodili!" "Ale je to vynikající nápad, mami, děkujeme ti."

Dvojčata: "Neboj, Ginny, budeme ti posílat jednu sovu za druhou." "Pošleme ti z Bradavic záchodový prkýnko!"

Ve vlaku
Ron kouzlí: "Javor, buk, linda a platan - ať je tahle krysa zlatá." O něco později Ron zaklínadlo komentuje: "To zaklínadlo je pitomé - naučil mě ho George, ale věděl jsem, že nebude k ničemu."

V Bradavicích před zařazováním
Ron: "Takže stačí, když si nasadíme ten klobouk! Já toho Freda zabiju; pořád mi tvrdil, že budeme zápasit s obrovským skřetem."

V Bradavicích
Filch a Protiva (to poznáte...): "Kam šli Protivo? Pověz mi to, ale rychle." "Řekni prosím." "Nech toho šaškování Protivo, ptám se tě, kam šli?" "Jestli neřekneš prosím, neřeknu ti nic." "No dobrá - prosím." "NIC! Cha cha! Říkal jsem, že ti neřeknu nic, když nepoprosíš! Cha cha cha!"

Všichni Weasleyovi a Harry na Vánoce dostali Weasleyovský svetr. Fred a George: "Rone, ty na něm nemáš písmeno! Mamka si asi myslí, že nezapomínáš, jak se jmenuješ, ale my taky nejsme na hlavu, víme, že se jmenujeme Gred a Forge."
Pak přišel Percy. V ruce držel svetr s písmenem P. A George řekl: "P jako prefekt! No tak, Percy, oblékni si ho, všichni máme ten svůj, dokonce i Harry jeden dostal..."

"Hermiono, vždyť do zkoušek zbývá ještě celá věčnost." "Deset týdnů."odsekla Hermiona. "To není žádná věčnost, pro Nicolase Flamela je to jako vteřina." "Jenže nám není šest set let."připomněl jí Ron. "A stejně, proč si to chceš opakovat, když všechno umíš?" "Proč si to chci opakovat? Zbláznil ses nebo co? Uvědomujete si, že ty zkoušky musíme složit, abychom prošli do dalšího ročníku? Jsou tak důležité, měla jsem se začít připravovat už před měsícem, nechápu co to se mnou bylo..."

Když už má Hagrid Norberta
Harry se obrátil k Ronovi. "Charlie." "Tobě už přeskakuje taky. Jestli se nepamatuješ, já jsem Ron." "Ne - Charlie - myslím tvého bratra Charlieho..."

Konec
Všichni studenti dostali písemné sdělení, že během prázdnin nesmějí dělat žádná kouzla. George řekl: "Vždycky doufám, že nám ten zákaz zapomenou dát.

P.S. Už víme jak vypadá ředkvička, která má úpal... Jako Ron v prvním ročníku když Brumbál řekl, že získává padesát bodů pro Nebelvír

Harry Potter 2. díl a omluva

10. dubna 2015 v 9:01 | Laura |  Knihy
Já vím, jsem děsná a dlouho jsem tu nebyla. Ať bych napsala cokoliv, byla by to obyčejná výmluva, teda kromě opravdového důvodu: Nevím co psát. Mimochodem, jsem šprt když čtu Harryho Pottera anglicky? No nic, jdu napsat ten článek.

Harry Potter prožívá ty nejhorší narozeniny. Mimo jiné ho navštíví domácí skřítek Dobby, který ho varoval, aby se nevracel do Bradavic. Harry se vrátit chtěl. Ron a dvojčata Weaslyovi ho naštěstí zachránili a odvezli létajícím autem až do jejich domu - Doupěte. Všichni Weasleyovi Harryho měli rádi. Když se chtěli dostat do Příčné ulice pomocí Letaxu, Harry se omylem dostal do Obrtlé ulice, kde by slušný čaroděj být neměl. Harry tam potkal Malfoyovy. Poté ho odtamtud odvedl Hagrid. V Krucáncích a Kaňourech, kde si chtěl koupit knihy, potkal slavného Zlatoslava Lockharta.
Ve škole se Harry nedočkal klidu - Zlatoslav si myslel, že je namyšlený a také měl svého nového fanouška - Colina Creeveyho. A hlavně několik studentů a paní Norissovou někdo nechal zkamenět. Dokonce i skoro bezhlavého Nicka! Všichni kromě Rona a Hermiony si mysleli, že to udělal Harry, protože umí mluvit hadím jazykem. Ale Harry to přece nebyl! Jiní (Lockhart) si mysleli, že to je Hagrid, kterého zajali a odvedli do vězení - Azkabanu, a to po zkamenění Hermiony. Ron s Harrym se nevzdali a v Zapovězeném lese se dozvěděli spoustu věcí od Aragoga - ořího pavouka a Hagridova přítele.
Po zjištění, že Ufňukaná Uršula je dívka, která zemřela při stejných útocích před padesáti lety se kamarádi dozvěděli i co všechny nechal zkamenět - bazilišek, obrovský had, který může zabít i pohledem.
Ginny, Ronova sestra, byla unesena a jen Lockhart ji může zachránit. Ale on si místo toho balí kufry. Harry a Ron s ním jdou do Tajemné komnaty. Lockhart při pokusu vymazat jim paměť sám tu svou ztrácí. Harry zachrání Ginny, porazí baziliška a zničí deník Toma Raddla - Voldemorta. Deník Ginny ovládal a ona pomocí baziliška nechávala zkamenět všechny ty studenty. Ale ona to přece nechtěla! Harry znovu vyhrává školní pohár a osvobozuje Dobbyho.

Nebudu bodovat, nemá to cenu, ale stejně napíšu tohle: DOPORUČUJU!!!! Celá série Harryho Pottera je skvělá.

Moje noční můra

4. dubna 2015 v 10:41 | Laura |  Laura
Vím, Didi psala o své zálibě, ale já napíšu o tomto - tělocvik!
Nejde o to, že bych byla líná, ale mě to nebaví. V tělocviku se pořád hrajou nějaké míčovky a já se míčů bojím. Ani nevím proč.
Taky nemám ráda, když jsem vepředu a při přehazované je to dost důležité, přece jen si všichni vyměňují místa a vepředu se necítím nejlíp a navíc tam lítá moc balónů.
V běhu jsem dost dobrá, ale při něm se taky moc nepobavíš, dost blbě se mluví a běží zároveň. Mimochodem už předběhu io Xenu.
Rozcvička - tu já nechápu a když vyhraju v hoňce, měla bych předcvičovat. A já nevím co mám dělat, takže to vždy někomu přenechám. Nejčastěji Xeně.
Pak se např. šplhá a já se na tyči neudržím. Ani když mám nohy 3 centimetry nad zemí.
Stojka, hvězda - neumím, bojím se. Kotrmelec - neumím rovně, i když se to začínám učit.
A basketbal? Umím driblovat, ale neumím přihrávat před míčem uhýbám a do koše se trefím jednou ze stovky hodů.

Jo, z prvního stupně mám hezkou vzpomínku: Pod košem vždy někdo stál, aby chytil balón. A ten den pod ním stál kluk, kterého jsem neměla ráda, byl strašně otravný. A když jsem hodila balón, trefila jsem ho do hlavy.Usmívající se Trefa do černého, že?

A jak to máte s tělákem vy? Taky máter nějaký z mých problémů? Nebo vám tělák jde a je to áš nejoblíbenější předmět?

Vraťte se zase!