Přátelství je naše nejlepší kouzlo!

Březen 2015

Moje záliba

31. března 2015 v 21:09 | Diana |  Diana
Nedávno jsem četla starší výtisky W.I.T.C.H. a v několika číselech byly záliby čarodějek. Tak jsem sem chtěla napsat něco o té mé.
Jak to všechno začalo?
Na základce jsme se všichni chtěli odlišit od ostatních. Přesněji ode mě. A já jim chtěla usnadnit práci. Začalo to tím, že jsem jen části obleční ustřihovala, ale když mamka ušila něco pro mě, vzala jsem látku a přišila pár zajímavých tvarů. Holky ze třídy pořád komentovaly moje oblečení, ale já si jich nevšímala. Byla to moje věc a stále je. Ale urážet mě nemusely.
A jak je to dnes?
Každé oblečení, které si koupím, kupuju přímo od výrobce. To abych si mohla přikoupit kousek té látky. Pak můžu části přišít, ale někdy kousky oblečení odstřihnu. Je to jednodušší. Pár kousků oblečení jsem si ušila sama, ale moc mě to nebaví. Ale o to originálnější jsou mé šatyS vyplazeným jazykem. Podle mě je mé oblečení pěkné, holky si to taky myslí, teda když nepočítám Angelinu. A Jamesovi se taky líbí a to mluví za všechno, ne?

7. kapitola Tedrosovo váhání 1/2

31. března 2015 v 11:12 | Laura |  Příběhy
"A kde jsi Felixe získala?" "Trošku špatně položená otázka, ne?" "No jo…" "Dostala jsem ho od rodičů. Nejšťastnější den v mém životě. A dost už. Od té doby, co tu jsi, vyptáváš se jen na mě a na Felixe."usmála se Xena. "No jo, ale Vyvolení jsou strašně zajímaví. Přece jen se dlouho žádní neobjevili, dokud jsi nedostala Felixe."pokrčil rameny Tedros. "Ale už by to mohlo stačit, ne? Stejně už víc nevím. A teď něco o tobě, ano? Jak jsi se dostal na školu temných mágů?"
"Půjdeme to tady prozkoumat nebo ne? Slibujete to už dlouho. A pro zajímavost, pozítří mám narozeniny!" Angelina se nudila.Vždyť poslední dobou všechny dny probíhají stejně. Škola, učení, zkoušení písniček, občas nějaké hry a pak další učení. To pro ni nebyla zábava. "Hele, vím, že se musíme učit, ale jednu nebo dvě hry týdně si zahrát nestačí."souhlasila s ní Angelika. "Tak něco jděte hrát samy."odbyla je Diana, která se potřebovala učit. "Holky, no tak! Angel a Angie mají pravdu. Nemůžeme se pořád jen učit! Jsou i jiné věci."prohlásila Amora a zahodila učebnici. "Víte co? Uděláme radost Angie. Navštívíme Rudou Fontánu!"usmála se Laura. Xena se na ni podívala: "Že ty myslíš na jistého zrzavého kluka s krátkými vlasy sčesanými přes jedno oko?" Angelina se zasmála: "To nemusíš říkat tak složitě. Všechny to tady víme."
"Lee! Ahoj! Jak se máš?!"Amora to přímo vykřikla a pak se mu vrhla do náruče. "Tome! Angel, nepřekážej!"prohlásila Angelina a se smíchem odstrčila Angeliku a přistoupila k Tomasovi. Angelika z legrace dělala, že ztratila rovnováhu. George k ní přiskočil, aby ji zachytil. Pak to pochopil a rozesmál se. "Ahoj Dave!"ozvala se Fauna. "Lauro?" "Diano?"z jednoho pokoje vykoukla dvojčata. "Divím se, že jste se ukázali."řekla naoko uraženě. "Jak vtipné."usmál se James. "Že jo?"zasmála se Diana. "Angel, nech toho!"začala se smát Angelina a chvilku nato se ozvala rána. Diana se vyděšeně otočila. Bála swe, že to jsou čarodějky. Ale pak se rozesmála. Angelina odstrčila Angeliku a ta upadl. Postupně se rozesmáli i všichni ostatní a George pomohl Angelice vstát. Když se všichni uklidnili, James se zeptal Diany: "Zdá se mi to nebo jsem zaslechl ve tvém smíchu zvonění krystalů?" Diana odpověděla: "Slyšel. To tak je vždycky." "Ale nikdo to zatím nepostřehl, protože ses vždycky smála v naprostém hluku."vysvětlila Fauna. "To jsme všichni pochopili."řekl Tedros. Lee ho opravil: "Všichni kromě Amory. Ta totiž zase nevnímala." Znova se všichni rozesmáli.
"Chce to další útok." "Ale Tedros bude muset bojovat proti nám." Mirta si povzdechla. Iricia si myslí , že už je zbytečné nechávat Tedrose na Alfee. Nemohla pochopit, že ho tam potřebují. Určitě se ještě něco o těch Vyvolených dozví a to jim řekne. "No dobře, když s tím nedáš pokoj, budu muset ustoupit. Tak bude útok."
Už na Alfee se Xena znovu zeptala Tedrose: "Tedrosi? Jsi zase mimo, co se děje?"Ten se překvapeně otočil "Co? Nic se neděje, já jen přemýšlel." Byla to pravda. Přemýšlel o tom, jestli nemá přestat dávat informace Mirtě a Iricie. Nevěděl co dělat. Zezačátku jen předstíral, že se mu Xena líbí, ale teď už ji miluje. Ale pokud čarodějkám informace dávat nebude, bude v nebezpečí. Amora najednou prohlásila: "Poslední dobou jsi mimo pořád!" Tedros si povzdechl: "No jo… To asi jo…"
Nikdo už nestihl nic říct. Přišly čarodějky. A Vyvolení se nesměli proměnit do lidské podoby. I když karty byly vedle nich. "Magic Spellix!"ozvalo se borově. Tedros držel svou zbraň. Všiml si, že čarodějkám jde o Vyvolené. Najednou k nim skočil, ani nevěděl proč. Zbraň uprostřed skoku a zároveň uprostřed kouzla schoval. Jenže černá magie způsobila své. Když dopadl na kartu, propadl se.
Otevřel oči. "Kde jsem?"zašeptal. "Můžu si za to sám."zašeptal. Pak se rozhodl. Stáhne sem i Vyvolené. Ani nevěděl proč. Aby je nedostaly čarodějky nebo aby nepomáhali vílám? Stáhl je k sobě a kolem něj se rozzářilo světlo. Zavřel oči.
Když je znovu otevřel, byl v lese. S Vyvolenými a kolem něj poletovaly malé víly. "Probudil se!"zapištěla jedna. "Lou, všimly jsme si."odpověděla jiná. "Mon, vyzařuje z něj temná energie!" "Uklidněte se!"křikla další, opálená s modrými vlasy. "Kde to jsem? A kdo jste vy?"dostal ze sebe Tedros. "Jsme pixies. A jsi v Temném lese, poblíž naší vesnice! A vlastně tady ani nemáš co dělat."odpověděla pixie, které říkali Mon. "Strašně vtipné Mon. Jsi strašně bledý, nechtěl by ses najíst? Nebo napít?"ozvala se ta modrovlasá. Tedros přikývl. A i přes své vyčerpání poslal Xeně zprávu kde je. Tohle se naučil nedávno a teď se mu to hodilo.
Hned potom, kdy Tedros zmizel, začal boj. Tentokrát byl krátký, čarodějky si totiž všimly zmizení Vyvolených. Xena plakala. Přece jen měla Vyvolené chránit. A Tedros… I on zmizel a Xeně se tak líbil. A to i přes jeho minulost. Najednou viděla les. V něm nějakou vesničku. Ale ne lidskou, nějakých menších stvoření. "Holky! Pojďte sem!"křikla Xena. "Děje se něco?"vyděsila se Diana. "Prostě pojďte sem! Je to důležité!" Ostatní k ní během chvilky přišly. Xena se zvedla. "Chyťte se za ruce!"poručila. Sama chytla Faunu a Amoru. Pak zavřela oči. A přemístila se s nimi.
"Mělas mi říct, kam se máme přemístit. Zenithská brána je snazší. A hlavně se ti po ní nemotá hlava."zamumlala Laura. Na tohle přemístění nebyla připravená. Ještě se jí točila hlava. "Tedrosi! Jsi v pořádku! A Vyvolení taky!"rozkřičela se Xena a vrhla se k temnému mágovi, který se objevil mezi stromy. "Xeno! Ahoj!"usmál se Tedros. "Jsme všichni v pořádku. Měli jsme štěstí a neskončili v nějaké pustině."dodal. Otočil se a křikl: "Nebojte, ty jsou tady pro mě! Felixi, Liliáno, Blair, Sabi! Pojďte!" Fauna zašeptala Xeně do ucha: "Tedros se nějak rozmluvil." Kromě Vyvolených se ze stínů stromů vynořily také malé víly. Laura zašeptala: "Já mám snad vidiny." Tedros se usmál: "Ne, nic takového. Tohle jsou pixies."Diana přistoupila k jedné z pixies. Byla jako omámená. Stejně tak i pixie. "Ty jsi nádherná!" "Ne, to ty!"prohlásila pixie. Měla tmavozelené vlasy a úzké zelené oči. Tedros se zatvářil užasle: "Z té chvilky co tady jsem, jsem pochopil, že Mon lichotky nepoužívá. Tohle je zázrak." Diana se usmála: "Tak ty jsi Mon?" Pixie jednoduše odpověděla: "Jsem Mon, pixie upřímnosti." "Já jsem Diana." "To je pouto!"štěstím zaječela jiná pixie, ta modrovlasá. "Jé! Já jsem Amora."přistoupila k pixie Amora. "A já Kiki, pixie laskavosti."odpověděla. "Já jsem Wivi, pixie technických vymožeností."přiletěla pixie s růžovými vlasy a velkýma zelenýma očima, skrytými za brýlemi k Lauře. "Já jsem Laura, víla technologie. Opravdu mě těší."odpověděla princezna Zenithu. Angelika se už mezitím představila opálené pixie s fialovými vlasy a žlutýma očima. "A já jsem pixie přírodních živlů. Lea, jméno mé."odpověděla pixie. Angelina získala pouto s Lou, pixie přání. Ta měla zlaté vlasy a antické šaty. Ele, pixie zvířat se zalíbila Xena. Ela měla na tváři obrys motýla. A vůbec nemávala křídly, létala na motýlech. Její vlasy byly krátké, vlnité a blond. "Fauno, já jsem pixie radosti, Any."usmála se další pixie. "Ty pixies jsou úžasné!"prohlásila Xena. "A teď vás neopustíme!"prohlásila Mon. "Ale my se musíme vrátit do školy. A tam bychom na vás neměly čas."namítal Fauna. Tedros se zamyslel: "Pokud by jim to nevadilo, mehl bych pomáhat. Ale myslím, že moje temné schopnosti jim vadí. Nejspíš budou rády, až se mě zbaví." Kiki pozvedla obočí se slovy: "Proč by nám to mělo vadit? Vidíme, že nemáš zlé úmysly." Any se posadila na Fauninu ruku a řekla: "Takže Tedros se o nás postará ve chvílích, kdy budete ve škole." Angelina se usmála: "A máme vůbec jinou možnost?" Na to všechny pixies sborově odpověděly: "Ne!" "A navíc by vám to později bylo líto."dodala Lea. Amora jim ustoupila: "Tak jo, bereme vás na Alfeu." "Xeno, ani nemysli na tvůj způsob přemístění."upozornila kamarádku Laura. "To půjdeme pěšky?"zeptal se Tedros. Pořád byl vyčerpaný. Laura ho uklidnila: "Ne, neboj. Alfeiská brána!"vyčarovala oranžovo-černý portál. "Pojďte."dodala a sama portálem prošla jako první. Ostatní ji následovali.
"Tohle opravdu bylo pohodlnější."prohlásila Fauna obdivně. Tedros si šel lehnout. Mon k němu přiletěla. "Vím co děláš, ale nechám si to pro sebe. Jestli se ti Xena líbí, buď k ní upřímný. Byl jsi s Vyvolenými, víš jací jsou. Proč je všechny podvádíš? Vždyť víly tě můžou ochránit a ani ty nejsi bezmocný. Zamysli se." Tedros neměl čas nic říct, Mon byla pryč. Ale i přesto se nad jejími slovy zamyslel.
"To bylo úplně na nic. Musíme ty víly nějak oslabit!"vztekala se Iricia. Mirta ležela a přemýšlela.Najednou vyskočila z postele. "Já vím jak! Ta blondýna je princeznou Erectusosu, velmi zvláštní planety. Nedá se zařídit, aby zpustla, chrání ji takové zvláštní lvíče. Když mu ublížíme, tu vílu to oslabí a pak se vydá na svou planetu." Mirta to přímo vychrlila. Iricie to došlo: "To bude dobrá chvíle na útok." "Já vím i o tajné místnosti, kde to lvíče žije." "Ale půjdeš to až v sobotu, potřebuju si zlepšit známky."posmutněla Iricia. "Ale pak ať se těší!
I ty tři dny rychle utekly. Narozeniny Angeliny oslavily víly skvěle, mnohem lépe než Fauniny. Třetí den po domluvě čarodějek erectusoská princezna cítila od rána, že se něco stane.

Diana - Animalix

29. března 2015 v 15:10 | Laura |  Diana
Tak, po delší době, kdy mám tenhle obrázek v počítači, jsem se rozhodla ho sem dát.
Zajímavost:Tento článek je už 120 na tomto blogu!


Mám ještě otázku: Chtěli byste sem další testík?

Oznámení

29. března 2015 v 12:39 | Laura |  Info
Jak jste si všimli, píšu sem tak různě. Píšu kapitolu. 7. kapitola bude hodně dlouhá, ve Wordu mi to zabralo skoro 4 stránky. Méte se na co těšit. V kapitole kousek ještě dopíšu a pak napíšu pár článků. Takže jdu rychle psát.

Testík

27. března 2015 v 21:24 | Laura (zase) |  Spellix club
Další článek, který jsem vymyslela díky Váje.

Ráda bych upozornila na to, že kdybyste náhodou podváděli, sami budete mít špatný pocit. Testík tady je, abyste zjisitili co všechno víte.
 1. Jaké vlasy má Xena?
 2. A jaké vlasy má Tomas?
 3. Jak nazvala Iricia Dianu?
 4. Proč přišel Tedros na Alfeu?
 5. Čí je Sabča?
 6. Jaké zvíře je Felix?
 7. Proč Amora nestihla autobus z Magixu a musela se spolu s její mamkou přemístit rovnou na Alfeu?
 8. Kde se Laura, Amora, Fauna a Diana poprvé setkaly s Angelinou a Angelikou, a co tam ty dvě dělaly?
 9. Na jaký nástroj hraje Amora?
 10. Co nemají ráda dvojčata?
V CČ najdete správné odpovědi.

Wivi

26. března 2015 v 20:21 | Laura |  Spellix club
Tak, konečně moje pixie.
Wivi je pixie středního věku.
Tahle pixie má zajímavou schopnost: dokáže dělat spoustu věcí najednou. Např. hrát hru na notebooku, chatovat si s někým na mobilu, poslouchat něco na MP3 a hrát ještě jednu hru na tabletu. Ale přísahám, všechno najednou.

Jo, ty pruhy na vestičce jsou provázky představující kabely.

Clarice - obrázky

26. března 2015 v 19:16 | Laura |  PC víly
Už mám dva obrázky Clarice. Tak je dám do jeednoho článku.
Před proměnou
Po proměně
Líbí?

Dianino jméno

24. března 2015 v 16:31 | Laura |  Diana
Tady tenhle článek je jen pro zajímavost. Na stránce hpd.cz jsem našla význam a původ jména Diana. Tak jsem to zkopírovala a hodila sem.

Diana je doslova božské jméno. Původ jména sahá až do starého Říma a jeho původní významnou nositelkou byla bohyně lovu Diana, latinsky diviana, což v překladu znamená božská. Význam jména Diana je často spojován i s latinským dies, v překladu jasná a zářivá. A říká se, že takové Diany skutečně jsou. Diana má svátek 4.1. a jednou z významných nositelek tohoto jména byla Diana, princezna z Walesu.

Tina a Zoe

21. března 2015 v 20:35 | Laura |  Víly
Tenhle obrázek mám už pěkně dlouho, ale byla jsem líná to sem dát.

Amulety

21. března 2015 v 15:30 | Laura |  Winx Club-nová generace
Jak jsem psala v tomto článku, Winx budou mít amulety. Nikdo nenapsal, že je špatný nápad, ani nesouhlasil, takže jsem se rozhodla, že budou. Ale to s SC si ještě rozmyslím.

A teď k těm amuletům:
 • Tina má obroučku do vlasů. Obroučka jemně svítí a jsou na ní vyryté kroužky, nejspíš CDéčka.
 • Luna má brož ve tvaru slunce a srpku měsíce. Ty se překrývají. Celá brož je stříbrná.
 • Sun má stejnou brož jako Luna, dokonce i na stejném místě. Jediný rozdíl je, že je zlatá.
 • Zoe má přívěsek. Je to taková spirála. Září červenou barvou.
 • Lily má korunku ve tvaru květů.
 • Sandra má prsten, může do něj schovat kouzlo a použít ho později.
Mimochodem ty odrážky tam mám, abyste se v tom vyznali.

Vraťte se zase!