Přátelství je naše nejlepší kouzlo!

5. kapitola Tedros 2/2

25. února 2015 v 10:39 | Laura |  Příběhy
"Dneska je skvělý den, že?"zeptala se Fauna hned po probuzení. "Proč?"nemohla si vzpomenout Amora, která si chystala věci do školy. Angelina do pokoje strčila hlavu: "15. září. Fauniny narozky." Amora se praštila do čela. "No jo. A já nemám žádný dárek." "To je v pohodě." Když se oblékala, Amora vytáhla papír, tužku a pastelky a začala něco kreslit. Jako podložku využívala jednu z učebnic. "Dneska se budu nejvíc smát v okamžiku až Amora zjistí svou známku z toho lektvaru!"začala se smát Angelika. Rozesmála i ostatní. Xena je zarazila. "Nezapomeňte že musíme - zase - k ředitelce. Kvůli Tedrose."
Tedros byl spokojený. Plán mu vyšel, může zůstat na Alfee. Jen na některé hodiny bude muset chodit na Rudou fontánu, třeba na Výcvik k boji. Profesorka Layla mu moc nevěřila, ale on si poradí. A nějak se něco dozví i o těch psech. Třeba od té Xeny.
"Amora - za čtyři. Měla jste se lépe učit." Angelina a Angelika se na Amoru podívaly a rozesmály se. "Diana - za dvě - zapomněla jste přidat několik přísad před závěrečným mícháním, ale jinak jste to zvládla velmi dobře. Kristýna - za jedna. Laura - za jedna. Charlie - za dvě - stejný problém jako Diana. Angelina - za jedna. Sofie - za tři - vypadá to, že jste vůbec nezamíchala. Tara - za tři - celý lektvar jste dělala při špatné teplotě."profesor pokračoval dál. "Super, mám jedničku."úlevně zašeptala Angelina. Nemohla si pomoct. Po chvíli profesor končil: "Xena - za jedna. Dneska budeme pokračovat, ale lektvar nebude na známku." Všechny dívky si oddechly. Žádná z nich se neučila. "Nalistujte si stranu 7. Když něco nebudete chápat, zeptejte se. Váhy byste už měly mít, ale pokud je nemáte, můžete si půjčit. Už víte kde jsou. Dejte se do práce. Doufám, že aspoň máte všechny přísady." Víly si vytáhly přísady a váhy. Jen tři si musely něco půjčit.
"Musely jste se mi smát? Tak jsem dostala čtyřku. No a?" Amora byla naštvaná. "Když ty ses tvářila strašně legračně!"smála se Angelina a napodobila její výraz. To rozesmálo všechny kromě Amory. "Napodobilas ji dokonale!"smála se Angelika. "Didi, jak to, že jsi nepřidala několik přísad?"zeptala se Angelina, když se dosmála. "Jestli to bylo na mě, tak nevím."odpověděla Diana. "Prostě se to stalo." "Ale dostala jsi dvojku. Dopadla jsi dobře. Takže není co řešit."řekla Amora smutně. Dostala z celé třídy nejhorší známku. Xena byla taky spokojená. "Půjdu zkontrolovat Felixe a Sabču. Hned se vrátím!"hlásila a rozběhla se směrem k pokoji. "Jasně!"křikla Angelina. "Neměly bychom to tady někdy brzy prozkoumat? Nebo zajet do města?"zeptala se ostatních Fauna. "A mohly bychom se zeptat Tomase, jestli by nám ukázal zajímavá místa. Přece jen tam bydlí."doplnila Angelina. "Ne, jen my ze Spellix clubu, pokud to půjde." Angelina si jen povzdechla. "Neboj, s kluky se určitě brzy znovu uvidíme." Angelina zase našla svůj optimismus. Usmála se a křikla: "Kdo bude ve třídě první?" Angelika se také usmála: "Já!" Jejich spolužačka Tara je ještě zastavila: "A můžeme se přidat? Jako všechny ze třídy?" "Jo."křikla Angelina, obešla ji a rozběhla se chodbou. "Promiň, ale zdržuješ nás a Angie je už daleko!"odstrčila Taru Angelika a také se rozběhla. Všechny víly se rozesmály a rozeběhly se také. Když proběhly kolem Xeny, ta si uvědomila co se děje a přidala se. Pejsky už zkontrolovala.
Když Angelina doběhla k tělocvičně, nebyla první. "To ti to trvalo. Já vyběhla poslední a ještě jsem tu byla dřív."usmívala se Xena. "Pojď se kouknout, je tady úžasná šatna." "Xeno, jak ses sem dostala?" "Běžela jsem. V těláku jsem hodně dobrá, díky toho se umím dobře vyhýbat útokům čarodějek."odpověděla jednoduše Xena.
Po chvilce doběhly i ostatní. V tu dobu už ale byla Xena převlečená do světlého tílka s obrázkem ohně a do křiklavě růžových kalhot. K tomu si vzala růžové tenisky na podpatku. Vlasy si stáhla do dvou culíků. Všechny ostatní se taky převlékly. Diana si povzdechla. Tělocvik ji nikdy nebavil. "Myslíte, že budeme muset hrát nějaké míčové hry?"zeptala se vyděšeně Laura. Tara jí smutně odpověděla: "Nejspíš jo." "To by bylo super. Minule jsme hlavně cvičily, dneska by to chtělo nějaké hry."usmívala se Xena. Angelina přikývla. "Hodilo by se to. Hlavně abych mohla utéct Angel, když mě chce zabít." "S tím ti nic nepomůže."smála se Angelika. Tím rozesmála celou svou třídu. Pak už zazvonilo. Někdo zaklepal na dveře. Do šatny se přišla podívat profesorka Layla. "Už jste převlečené? Vynikající. Pojďte. Příště až budete připravené, kabinet mám tady,"ukázala na jedny dveře, blízko šatny. "jedna z vás mi přijde říct. Ano? Ať se nezdržujeme."
"Příště tady nebudu. Xeno, všimla jsem si, že jste na cvičení velmi dobrá. Nechtěla byste příště vést tuto hodinu?"zeptala se profesorka Layla. Xena přikývla. "Velmi ráda." "Ale moc své spolužačky netrap." Xena opět přikývla.
"Takže zajdeme do pokoje, Fauna zkontroluje všechny svá zvířata a jdeme do Magixu?" "Ano Angel. Amoro, co jsi chtěla ještě udělat?"zeptala se Xena. "Bude to rychlé. Slibuju."
Když víly přišly do pokoje, Amora se vrhla ke stolku, Fauna do svého pokoje za zvířátky, Diana za svou Sabinou, Laura ke svému Odhalovači, Angelina s Angelikou odešly do svého pokoje. Xena zjistila, že Tedros odjel. "No super. Tak budu cvičit."povzdechla si. Ale ani tentokrát víly neměly prožít klidné odpoledne.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nina/Nath Nina/Nath | 25. února 2015 v 13:32 | Reagovat

Je to super! A můžu se zeptat kdy bude další pokračování? Doufám že tě s těma otázkama neotravuju :-D

2 Laura Laura | Web | 25. února 2015 v 16:28 | Reagovat

[1]: Neotravuješ a nevím, jestli příští týden nebo až další.

3 Vája Vája | E-mail | Web | 25. února 2015 v 20:49 | Reagovat

Hezké a dík, že jsi použila b kapitole Didi. Je vidět, že ti je Laura podobná, obě nesnášíte míčové hry. :-)

4 Laura Laura | Web | 25. února 2015 v 21:23 | Reagovat

[3]: K ní patří počítače, ne míče. :-D

5 Angelina Angelina | 5. března 2015 v 14:02 | Reagovat

Promiň, ale máš špatně uvozovky!!!
PS:a já si myslela, že ti čeština jde

6 Laura Laura | 5. března 2015 v 18:14 | Reagovat

[5]: NIKDY! NEURÁŽEJ! MOJI ČEŠTINU!!!!!! To nejde dát dolů!!!!!! Zkus si to. A takové komentáře sem nepiš!!!!!!!

7 Angelina Angelina | 26. dubna 2015 v 11:34 | Reagovat

Promiň, já to tak nemyslela!!!!!!!! :-(

8 Káťa Káťa | 23. listopadu 2015 v 18:50 | Reagovat

Spelix mám radši než Goldix. <3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Vraťte se zase!