Přátelství je naše nejlepší kouzlo!

4. kapitola Charmix 2/2

18. února 2015 v 8:31 | Laura |  Příběhy
"Další knihy? To není možné!"zaúpěla Iricia. "A já myslela, že další v naší knihovně nejsou!"pokračovala. Mirta ji přerušila: "Taky nejsou ze školní knihovny. V Magixu je jich víc. Jen je hloupé, že se ještě nemůže spojit víš s kým. Nemůžu si vzpomenout na jméno." "Proč pořád jen čteme?" "Musíme to o kouzelných zvířatech zjistit. Ale uznávám, že to začíná být nuda." "Začíná? To je nuda od začátku!"křičela Iricia. "Zjistíme to, tak se uklidni. Už brzo si najdeme pomoc u Tedrose. Jo, takhle se jmenuje!"
"Studentky, tady jste. Hledala jsem vás."přišla profesorka Musa. "Vy jste získala Charmix Diano." "Charmix?"nechápala Diana. "Charmix je něco jako vylepšení základní proměny. Víla ho získá tehdy, když překoná všechny svoje slabosti.Oblečení základní proměny vílám zůstane, ale přidá se brož a kabelka."přečetla Laura ze svého Odhalovače a přitom se smíchem uskakovala Angelině, Angelice a Ryanovi, kteří jí ho chtěli vzít. "Správně, Lauro. Ale odložte ten počítač. Akce ještě neskončila."otočila se profesorka na Zenithskou princeznu. "Tak vidíš, Lauro. Nakonec ten svůj počítač stejně musíš odložit."smála se Angelina, vytrhla jí ho a dala na stůl. "Já svůj tablet, kde navrhuju šaty radši nechala na pokoji. Ať si to můžu užít s vámi a se specialisty." "Ty máš tablet? A půjčíš mi ho?"zeptala se Angelika. "Počkej přemýšlím… Ne!"odpověděla Angelina a začala ustupovat. Angelika se za ní rozeběhla a křičela: "Jak to že ne? No počkej!"George pokrčil rameny a i s Tomasem se za nimi rozeběhl.Vzhledem k Georgově rychlosti, za chvíli Angeliku dohonil. "No jo končím!"vzdala se.
"Dějiny temné magie. A já se neučil. A to píšeme test."smutně říkal tmavovlasý student školy temných mágů. Jeho spolužák, který tento předmět nesnášel mu naštvaně odpověděl: "Nepochopím jak můžeme psát test ve druhém týdnu školy! To je pohroma! Profesor se musel zbláznit! Jé, pane profesore, dobrý den." Profesor dějin temné magie stál před ním. "Po škole ke mně přijďte do kabinetu. Odpykáte si svůj trest." "To už bude můj šestý trest od tohohle profesora." "Aspoň si zapamatuješ, kolikátá je hodina."smáli se spolužáci.
Po konci akce se víly rozeběhly do pokojů. Kluci zamířili ke svým lodím. "Holkám to šlo, že?" "Ale jo, ale naše taneční skupina byla lepší!"usmíval se George a rychle se vyhnul Tomasovi. "Podle mě bylo dobré obojí. Diana krásně zpívala, má krásný hlas. Ty šaty ušila Angelina?"zeptal se James Tomase. Ten odpověděl: "Jo." "Mám špatný pocit kvůli těm čarodějkám. Iricie a Mirtě."promluvil Dave.
"Zrovna zítra musíme psát test!" hledala Angelina zoufale svou učebnici. "Nepíšeme test. Děláme lektvar na známku."opravila ji Laura. I ona hledala učebnici, ale nechtěla se učit, ale opakovat si. Amora se vyděsila: "My budeme dělat ten lektvar na známku?" Fauna si už postup četla, ale když ji zaslechla, zvedla hlavu: "Ano, Amoro. Ty jsi zase nedávala pozor?" "Dávala, ale tohle jsem neslyšela. Který to byl?" Po chvilce se už učila. "Ta moje paměť!"mumlala potichu. Diana měla problém si zapamatovat, kterou přísadu přidat jako první, kterou poslední a po které se má zamíchat. Laura si už učebnici schovala. Lektvar byl jednoduchý, vždyť školní rok teprve začínal. Angelika už všechno uměla. Když si chtěla všechno ještě procvičit, zjistila, že všechno umí a potom nad knihou málem usnula. "Hele, až to budete umět, nemůžeme dělat něco zajímavého?" "Ráda!"nadšeně křikla Angelina. Amora jako jediná odmítla. Diana se rozhodla, že si to všechno zopakuje před hodinou. Víly si tu půlhodinu před spaním užily.
"Amoro, vstávej! No co tu snídani vynechá ona ne já."snažila se Angelina probudit Amoru. Amora se vzbudila. "Jestli mi někdo sní snídani, tak vás nejspíš zabiju!"řekla, i když ještě napůl spala. "Nehraj si na Angeliku!"zasmála se Xena. "A dělej!"doplnila Laura. Když Amora doběhla ke svému místu, stihla Angelině zabránit, aby jí vzala snídani. "A co mělo být tohle? Vždyť jsem říkala, že mi snídani brát nemáte!"křikla. Angelina se rozesmála a po ní se začaly smát i ostatní, kromě Amory.
"Příprava toho lektvaru byla docela jednoduchá." "Mi se nezdálo." "Protože ses učila půl hodiny, Amoro." "Já se učila už předtím, ale…"hádala se Amora, ale uprostřed věty zmlkla. Fauna ji doplnila: "Ale moc jsi nevnímala text." "Tak nějak."usmála se Amora. "Já z toho mám dobrý pocit."usmívala se Laura. "To já taky."souhlasily Fauna, Diana, Angelika a Xena. "Já mám po takových testech nebo zkouškách vždycky strach. A Amora se neučila jak víme."
"Mě už to nebaví."stěžovala si Iricia. "Buď se učíme nebo snažíme zjistit něco o kouzelných zvířatech!" "Možná by bylo jednodušší zjistit to přímo. Třeba se něco dozvíme, když se o ně začneme starat my."usmála se Mirta.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Tomas nebo George?

Tomas
George

Komentáře

1 Nina/Nath Nina/Nath | 19. února 2015 v 15:27 | Reagovat

super

2 Angelina (Spellix club) Angelina (Spellix club) | 21. února 2015 v 19:01 | Reagovat

Je to super, ale mooooooooooooooooc textu :-(

3 Laura Laura | Web | 22. února 2015 v 21:56 | Reagovat

[2]: To je kapitola, ta je právě o textu

4 Zoe Zoe | 25. února 2015 v 14:18 | Reagovat

Pěkný příběh. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Vraťte se zase!