Přátelství je naše nejlepší kouzlo!

3. kapitola Vyvolení 2/2

4. února 2015 v 14:07 | Laura |  Příběhy
"Mám nápad!" křikla Angelika. "Ano?" otočila se Musa, která už odcházela. Musela se vrátit na večírek, než skončí. "Budeme se jmenovat Spellix club!" Všechny přikývly. "Dobře. Počítám s vámi!" odvětila Musa a odešla. "Není to super? Máme vlastní kapelu!"křikla Amora. "Už byste se měli proměnit zpátky. Ať nejste vyčerpaní." usmála se Xena na Sabinku a Felixe. Dívka i chlapec otráveně došli na karty. Během chvilky z nich byli zase pejsci. Oba dva si hned šli lehnout. "To je teda tajemství! Myslíte, že taky budeme mít Vyvolené?" zeptala se Angelina. Xena pokrčila rameny. "Byli by v dobrých rukou. Kde budu dneska spát?" řekla ještě. "Asi tady na gauči. Jinou možnost nevidím." odpověděla Amora. Xena neměla ani čas odpovědět, protože se vedle ní objevily čarodějky-Mirta a Iricia. Xena vyjekla a uskočila. Všechny se proměnily. Xena se zvedla a proměnila se taky. Její vlasy, před proměnou krátké sahaly až na zem. Oblečení měla růžové. "Tak to jde od vás?"zeptala se Mirta, ale nečekala odpověď. Pak zašeptala směrem k Iricie: "Ta síla je moc velká na to, aby to způsobily víly. Jde to spíš… To není možné. Od těch psů!" "Jsi si jistá? Skleněné střepy!" odpověděla Iricia a hned poté seslala kouzlo. "Jsou to jen zvířátka! Srdcová clona!" křikla Amora. "To určitě! Temnota!"odpověděla Mirta a pak potichu řekla Iricie: "Musíme se ztratit a něco zjistit. O těch zvířatech a tak…" "Hvězdná zář!"projasnila pokoj Angelina. Mirta zamumlala: "Temnota úkrytu!" Ve chvíli kdy v pokoji byla tma, zmizela i s Iricií. Xena se nervózně podívala na pejsky. "Už o nich ví. Nebo aspoň o jejich síle. Je otázkou času než se je pokusí unést." Diana se vyděsila: "To myslíš vážně? V tom případě musíme být silnější." Xena už zamířila do koupelny. Ostatní se taky začaly chystat do postele. Fauna se podívala na svůj mobil a radostně oznámila: "15. září mám narozeniny a rodiče mi chtějí dát morče!" "Další zvíře? Super. Jako bys jich neměla kolem dvaceti."prohlásila Amora. "Možná to bude Vyvolený, chápeš? A k tobě má zvířata nikdy nepůjdou, slibuju."vysvětlila Fauna. "Dobrou noc, holky! A už mě nerušte!" křikla Xena.
Další den už začínalo vyučování na všech magixských školách. Mirta s Iricií ráno před snídaní odešly z pokoje, aby navštívily knihovnu. "Magická zvířata, kde by mohlo být něco takového?" šeptala Mirta. "Hledáte knihy o magických zvířatech? Nic takového není! Je mi líto, ale o něčem takovém můžete číst jen v pohádkových knížkách." Přerušila ji knihovnice. Čarodějky zklamaně odešly, protože už za chvíli musely být v jídelně a ony se ve škole ještě nevyznaly.
"O Vyvolených nejsou skoro žádné knihy. Našla jsem jen jednu. Přepsala jsem ji. Jen jsem předělala obálku, aby nikdo nevěděl co to je za knihu. Ve skutečnosti se jmenuje Jak se starat o Vyvolené. Podívejte se."vysvětlovala Xena a pak dodala: "Ty dvě čarodějky nemůžou nic zjistit. Aspoň si to myslím." "Holky, musíme přece za ředitelkou. Hlavně ty, Xeno. Jdeme."zavelela Angelika.
Po dlouhém vysvětlování ředitelka dovolila, aby se Xena přidala. Vždyť přišla první školní den a přišla jen o večírek. Víly na hodinu běžely. Naštěstí to byla hudební výchova, protože většina ostatních učitelů byla řešit Iriciu a Mirtu. Profesorkou byla Musa "Mladé dámy jdete pozdě. Aha, to jste vy. Nechcete nám zahrát? Mám tady různé nástroje." Dívky přikývly, ale Diana se omluvila, že nemá připravenou žádnou písničku. Profesorka přikývla, ale věděla, že se Diana vymlouvá. Všechny ostatní ze Spellix clubu ukázaly co v nich je. Všechny ostatní si začaly šeptat: "A to žádná z nich není víla hudby. Jen škoda, že nikdo nezpívá."
Na konci hodiny si Musa zavolala Dianu k sobě. "Na tom koncertě bude víc lidí. Chcete to udělat?" zeptala se. Diana se podívala ke dveřím, kde na ni čekaly ostatní a přikývla. "Kvůli holkám to nějak budu muset zvládnout." "Můžete jít. A ten koncert bude 13. září. Během roku jich děláme víc. Tak nazkoušejte pár písniček."usmála se profesorka a odešla taky.
Čarodějky takové štěstí neměly. Učily se hned. Když se Mirta zeptala profesorky na magická zvířata dostala tuto odpověď: "Nic takového není. A i kdyby taková zvířata byla, nemusíte se o ně zajímat." Takže výzkum čarodějek se nikam neposunul. Takhle jim totiž odpovídaly všechny profesorky. Mirta uvažovala: " Buď nic takového opravdu není nebo o tom neví ony a poslední možnost je, že o něčem takovém ví, ale nesmí nám to říct." Iricia se usmála: "Tu první možnost nebudeme brát v úvahu." "To je jasný."
Dny plné učení, skládání a zkoušení nových písniček i zábavy utekly velmi rychle, hlavně pro Dianu. "Mám všechny šaty!"oznámila Angelina a ještě dodala: "Pojďte si je vyzkoušet!" Dívky měly připravené tři písničky a mezi druhou a třetí měla vystoupit taneční skupina dětí Winx. Na koncertě budou kluci jako diváci, ale někteří budou vystupovat. Angelika z toho byla nadšená. Kdo by se divil, když George byl syn Stelly, členky Winx.
Čarodějky se během dvou týdnů nedozvěděly nic o Vyvolených, ale pátraly ve stále starších knížkách. "Nic tam nenajdete. Radši se věnujte normálnímu studiu."řekla knihovnice, když už do knihovny přišly podvanácté. Iricia jí chtěla něco odseknout, ale Mirta jí zastavila. "Musíme sem chodit dál, ale obávám se, že má pravdu."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nina/ Nath Nina/ Nath | 4. února 2015 v 17:30 | Reagovat

Je to dobrý! :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Vraťte se zase!