Přátelství je naše nejlepší kouzlo!

3. kapitola Vyvolení 1/2

3. února 2015 v 13:43 | Laura |  Příběhy
A mám to za sebou
Dívka zmlkla. Všechny dívky kolem ní zaječely. Opatrně se zvedla a začala si prohlížet pokoj. Pak se ozvala Fauna: "Xeno, jsi to ty?" Dívka přikývla. Pak ze sebe vychrlila: "Kdetojsme? Kdojetohle?" Pak se najednou roztančila po pokoji. Po několika minutách promluvila tentokrát pomaleji: "Kde to jsme? A kdo je tohle?" Fauna odpověděla: "Jsme na Alfee. To je škola pro víly. A tohle jsou moje kamarádky.Tohle je Angelina, Angelika, Amora, Laura a Diana. Holky, tohle je Xena. Takhle divoká je skoro pořád. A Xeno, jsi v pořádku?" Xena najednou zvážněla: " Ano, jsem. Jen mě vyčerpalo přemisťování za určitým člověkem-tedy za tebou." Angelika se zeptala: "A Xeno, proč ses sem přemístila?" "Je tu bezpečno? Můžou mě tady najít čarodějky? A…" začala se Xena vyptávat. Fauna ji přerušila: "Tady jsi v bezpečí. Čarodějky tě sice můžou najít, ale to všude. Tady tě ochrání nejen profesorky, ale i studentky a navíc se umíš bránit sama."Pak promluvila Laura: "Budeš muset zajít za ředitelkou. Mimochodem kolik ti je?" "16. Klidně za ní zajdu, ráda bych s vámi chodila do třídy."odpověděla Xena.
Iricia si prohlížela svůj pokoj. Není to tak hrozné, dokonce je to lepší než u víl. "Tady nejspíš zůstanu." řekla. Mirta jí odpověděla: "Mámě to vadit nebude. Stejně jsi měla chodit s námi do školy. Tenhle pokoj jsem měla mít s tebou spojený. Takže v pohodě." Tohle bude konečně něco pro mě, pomyslela si Iricia.
"Slíbila jsem, že vám ještě zazpívám a taky to splním."řekla odhodlaně Diana i přes námitky ostatních. Když začala zpívat, Xena se roztančila. Fauna ji začala napodobovat a za chvíli ji napodobovala tak rychle, že se zdálo, že tančí současně.
Profesorka Musa na chvíli odešla z večírku. Potřebovala chvíli klidu. Když se procházela, zaslechla okouzlující zpěv. Šla se podívat, která ze studentek tak úžasně zpívá. Pak došla ke dveřím jednoho pokoje. Zjistila, že ani jedna z víl není vílou hudby. Vešla dovnitř a viděla Dianu, jak zpívá a Xena a Fauna vedle ní tančí. Bylo vidět, že si to užívají. Nechala je dozpívat a pak řekla: "To bylo úžasné dívky. Co byste říkaly tomu, že byste hrály na koncertu? Každý rok se předvádějí různé víly co umí. Neměly byste zájem?" Všechny nadšeně přikývly, kromě Diany. "Jak se budete jmenovat?" zeptala se ještě Musa. "To ještě nevíme." Pak si Musa všimla, že Xena by tam být neměla. "Vy nejste z této školy!" vykřikla. Xena se posadila na pohovku v pokoji, kde žádná nespala. "Vysvětlím vám to. Vám všem.
Myslela jsem si, že jít na školu je pro mě nebezpečné. Nevěděla jsem, že je to tady bezpečnější. Já jsem se ukrývala před čarodějkami. Už je to 2 roky. Pořád se stěhuju. Dělám to kvůli svého pejska Felixe." Ukázala na podlahu vedle kufru. Ležel tam malý roztomilý pejsek. "Skrývám jeho tajemství. Než jsem se přemístila sem, zaslechla jsem v myšlenkách tvůj hlas, Diano, jak říká něco o velké kartě. Tak jsem se sem přemístila. Musíš vědět to tajemství." Xena se zvedla a vytáhla z kufru velkou kartu, stejně velkou jako je ta Dianina. Jen na ní byl obrázek první víly. "Tohle je karta proměny. Ty na ní máš jiný obrázek. Teď vám ukážu k čemu je." Položila ji na zem. Její pejsek se na ni postavil. Najednou tam stál malý kluk. "Ahoj!" řekl. Všechny kromě Xeny - i Musa - se tvářily překvapeně. "Já jsem Felix. Já jsem to štěně, které jste viděly." řekl vesele chlapec. "Vyvolení, mezi které patří Felix, dodávají svým majitelům sílu. Bohužel takhle nevydrží dlouho."Sabča si přitáhla svoji kartu a skočila na ni. Vynořila se jako krásná malá dívka s červenými vlasy.. "Jupí! Jé ahoj. Ty jsi Felix?" nadšeně řekla. Prohlížela si ho. Docela se jí líbil. Bylo to na ní vidět. Felix kývl.
Mirta sebou trhla. Iricia se otočila. "Cítím velkou sílu… na Alfee! A myslím, že se budeme muset vrátit. Nebo já sama." prohlásila odhodlaně Mirta. Iricia vzrušeně odpověděla: "Vrátím se s tebou. A jaký zdroj?" "Neznámý… dávno zapomenutý… Netuším co to je. Ale musím tu sílu získat. A vracím se teď!" "Když myslíš, půjdu s tebou."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Váha (Charlie Robertsová Váha (Charlie Robertsová | E-mail | Web | 3. února 2015 v 19:37 | Reagovat

Jůůů už se těším na pokračování. :-)

2 Nina/Nath Nina/Nath | 4. února 2015 v 8:48 | Reagovat

Krásný. Chci se zeptat jak děláš ty postavy, jako na tom obrázku.

3 Laura Laura | Web | 5. února 2015 v 14:53 | Reagovat

[1]: Váha je nová přezdívka? Vája je lepší. :-D

[2]: Na googlu jsem si našla winx club base a v malování jsem obrázek upravila. Ale tenhle obrázek udělala Xena.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Vraťte se zase!